Týranie mačky

Príspevok v téme: Týranie mačky
biela mačka3

Kedy to už skončí???

Odoslaťod Nensi 1.10.2007 13:47
BRATISLAVA - Na Slovensku sa objavil ďalší prípad bezcitného týrania mačky. Neznámy človek zverejnil na internete video, na ktorom vidno, ako chlapci zavreli bezmocné zviera do debničky a zapálili ju. Mačku nechali v hrozných mukách zhorieť.

Chlapci, ktorí na videu sami prezradili svoje krstné mená, resp. prezývky, sa na krutej hre pritom dobre zabávali. Aj keď jeden z chlapcov chcel mačku z horiacej debničky vyslobodiť, druhý ho zahriakol, aby ju tam nechal zhorieť. "Inak hnusné...", povedal jeden z chlapcov, kým ďalší ho nabádal, aby pridal ešte do debničky horľavinu.

Video sa objavilo na serveri ceknito.sk v sobotu o 23.55, zverejnil ho užívateľ piko333. Sloboda zvierat už podala trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu týrania zvieraťa zvlášť krutým a surovým spôsobom.

Prípadov s týraním mačky sa v posledných mesiacoch vyskytlo viac, naposledy sa objavilo na internete video s upálenou mačkou v auguste. Okresný súd vo Svidníku odsúdil za týranie zvieraťa dvoch mladistvých bratov, ktorí dostali štvormesačnú podmienku. Mačku utýrali ešte vlani v septembri na futbalovom ihrisku v Stropkove. Chlapci priviazali nájdenú mačku reťazou ku kovovej tyči, starší Michal ju polial technickým benzínom a zapálil. Ešte živé zviera v kŕčoch zahrabali. Mladší brat Ján celý akt nahral na mobilný telefón, videonahrávku uverejnili na internete.

MOJA OTÁZKA _ Našla som cez google mailovu adresu toho zmrda, ktorý video uverejnil. Podlľa údajov na pokeci býva v Starej Ľubovni pokec.azet.sk Neexistuje možnosť, že niekto, kto sa nachádza v tomto meste, si jeho fotku vytlačí a dá na verejne prístupné miesto? Ďalšou možnosťou e, že by ho niekto zmlátil. Bodaj by skapal v bolestiach!!!

KoSSka

vieš nikto nechce mať problémy z políciou. Všetci sa tu boja že by podali trestné oznámenie a vyhovárajú sa. Nerozumiem ako tu niekto mohol napísať že ,,veď nastúp na vlak a rozvešaj letáky '' ? WHAT ??? keď tu ona píše že či by to nemohol niekto urobiť pretože ona asi nieje z východu tak sa čo vyhovárate ? ... škoda.

hanka9

Aj na letiskach plasia ci lovia holubov a zrejme aj zakonom chranenych vtakov

ale to su situacie ine,vynimocne, to je v zaujme bezpecnosti nas vsetkych (bezpecnost cestujucich a lietadla)

no a pokial je v Petrzalke problem s holubmi "vypukly", obtazuje to drvivu vacsinu obyvatelov tak ho treba riesit a je len spravne, ze sa uz konecne riesi

ale s mackami nie je problem a ani nebol vo vztahu k ludom a prakticky ani vo vo vztahu k prirode, tu ani v LESE NEVIDNO, iba na lukach vacsinou v blizkosti zahradkarskych osad ci domov, kde chyta mysi

schizoid2

ty nielen, že ho chceš zbiť (čo môže byť niekoľko ďalších trestných činov, napr. napadnutie a ublíženie na zdraví), ale ešte ani to sa ti nechce urobiť a čakáš, že si niekto prečíta tvoj oznam na fóre a urobí to za teba :)

správny postup - podať trestné oznámenie a to už spravila Sloboda zvierat

hanka9

biela macka

vsak macku vidis vzdy na poli, ked chyta mysi

cize pre polnohospodarstvo je vyslovene uzitocna

a plni tiez nezanedbatelnu ulohu "zdravotnej policie" - cisti, asanuje poziera a odpratava mrtve tela

vsak nech urobia rozbor zaludkov maciek a hned bude dokaz, ze prioritou macky su mysi, mozno az 90% !!

na dedinach bezne vidno, ze vrabce na zemi pozieraju zrno sliepkam a dva tri metre je od nich macka a nic sa nedeje

biela mačka3

s tým Mičovským som volala, hneď zostra som išla, že prečo radšej to neriešia tak, že by zo svojho poslaneckého platu dali na sterilizáciu mačiek - aj som mu povedala, že ja som prispela na sterilizáciu 6tich - vraj takúto "reguláciu" robia kvôli ochrane vtáctva - ale ke´d bude miciek vdaka sterilizácii menej, aj vtáčikom bude lepšie - aj mne je ľúto, ked mačka uloví vrabčeka - preto ich dávam sterilizovať, lebo aj ked sú to milé zvieratká, nechcem ich mať pred barákom sto

agartio2

Podla mna najvacsie mindraky si liecia prave ludia, co idu riesit upalenie macky, ktore sa stane tak raz za rok, ale pritom kazdy den maju na tanieri kus masa.

phoe

Je rozdiel medzi poľovnickymi motívmi a tyranim zvierat. Prečo to hneď vzdávať ? Podla mňa to veľa ľudí podpíše.

biela mačka3

to o tej petícii si prečítam, dakujem - ale videla som aj ten článok na pravda.sk a pochybujem, že tí skurvení poslanci schvália vyšší trest za zvieratá

hanka9

A s tymto nejdes nic robit?? Vies ako macicka hrozne place, ked ju polovnik castokrat len zamerne postreli s malorazkou do nohy, aby mohol nasledne na nu vypustit svojho psa, ktorý ju za živa trhá ?? A polovnik sa prizera a len svojho psa povzdbudzuje !! Robi sa to tak casto a zamerne – farbiare sa prave takto vopred pripravuju na skusky, resp. psy norniky
spravy.pravda.sk