Cysta v hlave a box

Príspevok v téme: Cysta v hlave a box
boxer

dobry večer prajem ludia . prosim vas o pomoc alebo skôr odpoved . cca v 16tich som zacal s boxom po cca pol roku treningu pri sparingoch som nejako chytil otras mozgu a zistili mi nahodne pri ct mozgu 3x3x5 arachnoidalnu cystu. potom ako som sa vyliecil som s boxom prestal zacal cvicit teraz mam 20 a stale cvicim v posilnovni a zacal som pomaly zase boxovat . bol som v kontakte s doktorkou a povedala ze to čo mam ze to je vrodene a pocas kontrol ako som chodieval sa to nezvacsovalo ze vklude mozem boxovat. bol som na MR asi 5x a vzdy take iste. no a teraz ako som znova zacal boxovat ma pobolieva hlava . neviem ci si mam z toho niečo robit ano je normalne ze po uderoch do hlavy ma bude bolet . chcem sa vas opytat ci sa da takato cysta vybrat ? ci by som po vybrati mohol boxovat uplne naplno. a ci je riziko pri vyberani ze ostanem dement? ... cysta je umiestnena : cysta 3x3x5 s deformitou tempolarneho laloka l.sin, dop. MRI, arachodialna cysta T l.sin tlaciaca na ventralnu pluchu T laloka s ciastočnou kompresiou Trohu ľ. postrannej komory bez patol zmien. signalu. chorn uzky plať. hygrom menej pp.aktualne indikovane kontrole mri a eeg vysetrenie.
vzdy som všetky kontroly mal ok nezvacsovalo sa ani nič tomu podobne.
takmer za cele 4 roky ma hlava nebolela. a ked hej tak jedine vzadu vlavo na temene. a presne tam aj teraz zaboli. čo si otom myslite? nemam cas ist k lekarke tak sa pytam vas:) ? dakujem za odpvoed p.s. s boxom prestat nechcem som v tom dobry a chcem v tom nadalej pokracovat.

LILIII

Ovecka ,kazdy sa venuje tomu co ho do urcitej miery naplna a ja osobne si nedovolim tvrdit ,ze thaj. box ,box...... zasadne robia len primitivny ludia .... potom zhadzujes akehokolvek sportovca !!!!!
nechci vediet co si ja o takom cloveku ako si ty myslim ,urcite by ta to rozplakalo :))

0vecka

2 boxer neni to jedno lebo pri boxe dostavas vela slabsich uderov ktore su ovela nezdravsie ako menej silnejsich. Okrem toho pri boxe je hlava ovela frekventovanejsi ciel ako pri MMA alebo thajskom boxe

boxer

osobne si myslim ze je jedno ci mi naj..u pri boxe do hlavy alebo pri mma ... vidim ze som sa tu toho moc nedozvedel najlepsie bude ked pôjdem za doktorom ... 3 roky som nebol na kontrole mozno sa to zvacsilo a zacalo to tlacit ... cital som na nete operacie tychto arach... cyst sa uz bezne vykonavaju takze snad mi doktor povie čo a ako. momentalne som si dal "sportovu pauzu" a uvidime čo a ako sa to bude dalej vyvijať ...

0vecka

2 LILIII ked sa ti nepaci tak necitaj, ja si tiez o tebe myslim svoje ale proste nekomentujem.
Kazdy vie ze box je sport pre primitivov. Pri MMA ti zdaleka nehrozia take poskodenia mozgu ako pri boxe.

Cindy35

ja osobne by som si z hlavy nic vytahovat nedala- pokial to naozaj nerastie a netlaci kade-tade. a mozno ani vtedy nie, lebo lepsie umriet po stojacky ako zit na kolenach..
mojej dobrej kamaratke tak z mozgu vyrezali nezhubny nador, ale ma velmi tazke nasledky po operacii - epilepsiu silnu plus totalny invalid neschopny samostatneho zivota, lebo pri operacii jej praskla cieva - neviem ci sa tomu nedalo vyhnut, operoval ju na Kramaroch najlepsi odbornik, nebudem menovat

LILIII

Ovecka premudrela mne štvu tie tvoje arogantne prispevky ,ak mas chut nechat si "natrhnut face" (prinajlepsom) kludne sa daj na MMA ty !!!
No box ci uz thajsky ci neviem aky je v tvojom pripade a momentalne nevhodny ,operacia je mozna no ako kazda operacia je aj riziko ,moj ocino podstupil tuto operaciu a nadobro musel skoncit s ........ lekar mal podozrenie na zhubny charakter ,takze cita musela ist von no po operacii sa fajn rychlo zotavil a dnes aspon trenuje
ten detox o ktorom pise wrgb nechces odskusat ? Vraj to sem tam pomoze, nakolko pocas detoxu sa ta tekutina z cisty sama odplavuje do mozgo. moku . ...... skus si nieco pohladat

RNG

Davka betaglukanov je 3 x 500 mg. Davka chagy je 7 az 10 gramov,
Podkovicnik je nespravny nazov na hubu Ganoderma lucidum, alebo reishi
www.google.sk
Vsetky tieto sa tykaju imunit rozneho druhu a obrane proti rakovinam, nepriamo.

Ani jedno nema s cystami nic spolocne. Cysty odstranuju silne enzymy,najma entericky ochranene, podobne ako aj ine neziaduce utvary v tele, vcitane hrciek, myomov, tumorov az rakovinnych nadorov.

wrgb

Okrem enzymov su vraj dobre, aj betaglukany z hub napr. podkovicnika, cagy, 3x 500mg..., preco nechces vyskusat najprv detox?

boxer

Neskoncim stym .idem cez bolest No ak sa da zmensit riziko tym ze mi to vyberu z hlavy idem do toho.... je tu niekto komu vyberali cystu z hlavy?