Bojím sa isť pracovať do zahraničia

Príspevok v téme: Bojím sa isť pracovať do zahraničia
neodvážnaa

Mam obavy. Už som síce dlho nezamestnana. Mohla by som ísť robit do nemecka do Mcdonaldu. Ale neverím si vobec, moja nemčina je uplne slabučká. Neviem Bojím sa tam ísť. Neviem čo mám robiť, pretože tu sa mi robota nedá najsť. Tam by som zarobila 1100 a ostalo by mi z toho 800 len pre seba... :( a bývala by som s kamarátkou. ale strašne sa bojím tej nemčiny, nerozumiem vobec nicomu ani v telke ked hovoria a v škole sme ju nemali len 2 roky ...ZAROVEN CHCEM tam ist, ale strašne sa bojím že ma z tade hned vyhodia a potom si už vobec nebudem veriť ani to trošku co si teraz ...

neodvážnaa

ale už len som mala filozofický den... to ja zvyknem... už mám 2 dni voľno... fu vcera bola makačka som mala nočnu..som išla domov ako vyžmýkaná handra...

lilyianka

dievča z teba ide riadna depresia, hlavne z toho prvého dňa v mekáči ... lenže vieš koľko veľa ľudí nebaví ich práca, ale musia ju robiť a robia ju možno aj celý život?? ty si mladá baba, skús tam vydržať a nejak to prežiť, nech sa na teba nalepí nemčina, a vieš po anglicky, neverím tomu, že raz nenájdeš job, ktorý ťa bude baviť ..ale nemôžeš mať všetko hneď ..ja som si tiež prešla rôznymi prácami, kolektívmi v nich a som tu ... nebolo to vždy med lízať, ale mám skúsenosti a poviem ti konečne sa aj na mňa usmialo šťastie a som v perfektnom kolektíve a v práci, ktorá mi maximálne vyhovuje ..ale tiež som si prešla prácami za min. mzdu, do kt. som chodila každý deň s odporom, lenže treba platiť účty a iné poplatky a inú možnosť som vtedy nemala a potrebovala som, aby mi každý mesiac pípla do banky na účet výplata ... takže hlavu hore a nedepkárči hneď

0vecka

2 Maoam poctivo makam len obcas ale to vyzera trosku inak. To neni o tom ze dokelu musim tu 8 hodin ostat ale ze dokelu to som tu uz 8 hodin a este mam pred sebou tretinu toho scheissu...

niekedy by som xcel robit s tym pocitom ze uz do dochodku nebude ziaden stres :)

neodvážnaa

no len to ide pomaly tých osem hodín... ale nemám na výber... kedže doma inú prácu nemám. Dáko bude..

0vecka

2 neodvážnaa tak co vypravas o 90%.. vsak +- spis 8 hodin denne to je 56 hodin +40hodin praca + cesta do prace cojaviem dokopy mozno 100 hodin. a tyzden ma 7x24 to je 168 hodin. Takze 60& robis a spis. z tvojho volneho casu je to len (ked ignorujeme spanok) a to je menej ako 40%. Plus sviatky a dovolenka.

V podstate realne robis mozno 25% casu!!!

neodvážnaa

no jasne este aby som vyhadzovala peniaze na dáke utlmováky, oblbováky sprostosti... to nevyrieši problém ...ja už dobrý rok tak s prestávkami som že o ničom...

hej robím 40 hodín týždenne..

Maoam

neodvazna, ked budes mat volno, skus si vybavit termin najprv u vseobecneho (Arzt für Allgemeinmedizin, Facharzt für Allgemeinmedizin) a nechaj sa zaslat k neurologovi a psychiatrovi, podla mna trpis skutocnymi depresiami a potrebujes lieky (Facharzt für Neurologie und Psychiatrie, niektori su iba Facharzt für Psychiatrie)

viem, ze ledva splietas NJ, ale to das, dolezite je opisat symptomy a da ti lieky, tvoj prejav je cista depresia