Zdravot. poistovna evidencia na urade prace

lilyiankaa

ni-ka, viem, že zamestnávateľ má povinnosť... ale raz sa mi stalo, že som istú dobu nebola na úrade práce, pracovala som na dohodu s tým, že som si musela zdravotku platiť sama a viem, že ke´d som sa znova šla zahlásiť na UP a chcela som si dobrať "podporu", tak tetuška na úrade práce mi robila problémy, lebo vraj keď ma predtým vyraďovali, tak, že som to neoznámila na soc. poisťovni ..tak sa radšej aj teraz pýtam ako to je ....

ni-ka

lylianka-nemusis nikam chodit,ak si zamestnana,tak tvoj zamestnavatel ma povinnost prihlasit ta na socialnej aj na zdravotnej poistovni

lilyiankaa

vopred sa ospravedlňujem zakladateľovi témy, ale keďže aj môj "problém" suvisí s niečím podobným skúsim sa spýtať tu ... takže začala som pracovať a tým pádom ma vyradili z úradu práce ..tetuška na úrade povedala, že oznámenie o vyradení mi príde domov o cca dva týždne alebo mesiac (už si nepamätám) ..a moja otázka znie, či treba s týmto tlačivom niekam ísť, napr, na sociálnu poisťovňu? za odpoveď ďakujem

aldi

no len vec sa ma tak ze ja som mal platene cely ten cas zdr. poistenie z ceskej republiky pretoze tam oco pracuje a oni v cr dodnes netusili ze ja uz som davno nezamestnany takze im zrejme urad nic neplatil ale platila to vsetko ceska zdravot. poistovna (ja som to na slovensku nahlasil ale oni im do cr zrejme nijako nedali vediet takze to dodnes netusili) co v takomto pripade?

ni-ka

presne tak...ked preukazes evidenciu na upsvar tak za tie dni za teba poistne platil upsvar...preto ich nemoze zp ziadat od teba doplatit...ziadat doplatit poistne mozu len za dni co si v evidencii nebol

alodi

takze staci ked ukazem potvrdenie ze som bol evidovany na urade prace a dodatocne/po niekolkych mesiachoch/by mi vystavili na urade prace nove potvrdenie do tej zdr. poistovne a zaneiem ho tam. nic sa nestane? nedaju mi doplatit nejake peniaze? lebo za tolko mesiachov by to bola asi velmi velka ciastka

ni-ka

to je jedno,ak si v tom case bol evidovany na urade,staci ak ti na upsvar vytlacia papier kde bude uvedene od kedy do kedy si bol u nich evidovany a zanesies to na poistovnu...