Ľudia ako mŕtvoly

Príspevok v téme: Ľudia ako mŕtvoly
optimista

V poslednej dobe si všímam, ako sú ľudia znechutení, nič ich nebaví, stačí sa pozrieť na výrazy v tvári ľudom na ulici, skoro všetci sa tvária ako mŕtvoly. Nestačia ani sviatky, Vianoce, je to jedno, nik sa neteší, väčšinou akurát tak malé deti, ktoré majú jediné aspoň z niečoho radosť. Deti sa ožierajú, výnimkou neni ani sex v 14-15, správanie tiež biedne. Ťažké si je nájsť aj priateľov, lebo nik neni optimista, všetci sú skoro rovnakí, nik nechce napredovať, každému stačí priemerní život. Príde mi, že všetkým načisto šibe. Čím je podľa vás všetko toto spôsobené?

_meno

ahojte

Jedna sa len o subjektivny pohlad cloveka - vzhladom na to, v akom prostredi daneho casu sa nachadza.

Mne osobne tiez napriklad vadi v akom prostredi sa nachadzam, tak svoju energiu minam na ziskanie prostriedkov a trochu aby som si to tu uzil.

Ked pocestujem, pospoznavam svet, usadim sa kde uznam za vhodne pre mna.

redka

gofruit... ja si myslim ze tou bude preda len aj tym co jeme :) sama na sebe citis ako to posobi... ja ked som bola na vitastrave tak som sa citila dobre a mala som aj pocit ze nejako lepsie posobim na ludi... ze nieco vyzarujem ine ako predtym... castejsie sa ku mne prihovorili uplne cudzi ludia.... hmm neco na tom bude :)

phoe

Na Slovensku sa všetci tvária skleslo aby na nich náhodou ktosi nezazeral že Dobre ti je ?? To si ako dovolujes ? Ked my sa máme zle ...ale mám taký vtipný zážitok , raz ráno som išla do práce busom, stala som pri dverách, bus zastal na križovatke, vedľa auto s nasranym vodičom, kukol na mňa, ja na neho, pár sekúnd sme na seba klasicky zazerali že Čo cumis, a potom som nevydržala a cuklo mi perami, on to zbadal, uvoľnil sa a zacal smiať, ja tiež, no vyzerala som ako blázon v tom buse, kukam von a rehlim sa :D

Maoam

nahodou, ja som vcera aj dnes stretla par ludi, ktori sa usmievali, ale je pravda, ze je to vzajomna reakcia, ale reagovali ihned a mali aj ziarive oci a boli vsetci dospeli a mili uz na pohlad

ten zvysok - ich vec

anjelik *

Aby sa ľudia usmievali, musia mať na to silu. Rovnako na všetko to, čo si popisoval. Keďže ju nemajú..tak sú takí, ako ich popisuješ. Mŕtvi. Deti tú silu, vnútornú silu, čistotu a bezstarostnosť v sebe majú...stratia ju až neskôr, keď ich o ňu spoločnosť pripraví. A to ti píšem ako zarytý optimista. :o)))
Ak teda chceš nejak a niečo zmeniť..tak sa usmievaj a buď optimistom aj naďalej...je to darom jednak pre teba a jednak pre tých okolo teba. Nerieš druhých, rieš samého seba. :o)

GoFruit

Ja sa vposlednej dobe stale usmievam a veru kopec ludi radsej odvrati zrak ako sa usmiat spat. Ale su aj taki co sa usmeju tiez a to je skvele.
Vianoce? Vianoce su riadna komercna blbost najradsej by som ich neslavila a nemala ani stromcek - vsetko iba kvolisvokre... a su to vlastne sviatky krutosti a vrazdenia - tolko mrtvych ryb - no naozaj neviem co je na tom k radosti.