Desiata

Príspevok v téme: Desiata
MarianMajo

Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o rady rodičov, čo na desiatu,
nejaké nátierky (prípadne postup) alebo niečo iné..
Niečo čo je zdravé a zároveň to zasýti
Takmer každý deň dávam deťom do školy to isté, niekedy to samozrejme obstriedam ale už mi je blbé, že nosia stále chlieb, maslo a salám..

Ďakujem za rady

ankka

@Irenn-a31: nie si vôbec sama...ani ja ich nemôžem jesť, totálne mi vadia tie "mastné oká" - ako si to nazvala...ale je veľa aj takých bez, len si treba trochu viacej priplatiť...

Irenn-a31

...Je to dakujem ti velmi pekne za spravy...Ano, moze byt, ze tie s tymi mastnymi okami su sunkove salamy ale vsetci ich nazyvaju ako sunky...No nemam ich rada...

...LucydB tie, ktore si tu spomenula maju spominane mastne oka?...Tiez asi nie, ze?...Lebo raz som ich v obchode pozerala a vyzerali celkom pekne...Ktoru si najcastejsie od nich kupujes?...

LucydB

ako vidim tak tu je rec o kvalitnejsich sunkach a masovych produktoch...dlhsie obdobie si davam pozor, co kupujem. pozorujem obsah a taktiez sa snazim kupovat sunky len s vysokym obsahom maso...no u mna su number one sunky od vyrobcu krasno. ale samozrejme, ze som vyskusala aj ine, no vratila som sa k tymto. chutia mi viacej...

Angelika3

Ahojte, v Lidli sa da zohnať pomerne kvalitna šunka s vysokym podielom mäsa, inak ja kupujem tiež v Orbanovi, napr. pražská šunka je kvalitná, ale mám k dispozícii aj mäsiara, ktorý si robí šunky sám, čo je úplne najlepšie, tak ale nie každý má tú možnosť.
Na pečivo zvyknem občas robiť vajíčkovú pomazánku, do ktorej pridávam aj trocha bieleho jogurtu a nastrúhanú mrkvu, na vrch pažítka, šunka a reďkovka či kyslá uhorka. Alebo takúto jednoduchú avokádovú- zrelé avokádo rozmačkať so strúčikom cesnaku, trocha citrónovej šťavy, soli a čierneho korenia.- na rohlíku je to prekvapivo chutné.
Inak chcem trocha vyzdvihnúť Lidl- dajú sa tam kúpiť chutné hotové pomazánky a celkovo pomerne kvalitné veci a za- na dnešnú dobu- výhodnú cenu. Dobrá zelenina, ovocie. Majú kvalitné, neriedené kečupy, paradajkové pretlaky, či horčice. Minule som si tam napr. kúpila acidofilné mlieko zn. Pilos a bola som prekvapená, aké je chuťovo príjemné a husté a stálo veľké balenie ani nie euro, acidko, ktoré každý zvykne kupovať je skoro raz tak drahé a neni tak husté a dobré.
Píšem to len kvôli tomu, že by som rada aspoň nejako podporila takýchto výrobcov.

je to

Irenn, ked mas na to rozpocet, tak mozes kupovat rakuske sunky napr. fitnes alebo aj ine v bille, to sa urcite nepomylis, su velmi dobre.

je to

sunka je spracovana potravina, udenina, nie je to nic zdrave. radsej tvrdy syr, paprika, zeleny salat, redkovka.
ja kupujem len vynimocne ceskeho vyrobcu LE & CO alebo Berto alebo v masiarstve Orban, ked uz niekoho zaujimaju znacky. totalne sa vyhybam kostelecke uzeniny.

Irenn-a31

...Dobreuz dakujem velmi pekne za tip, vyskusam...

...Hnedovlaska8 a smiem vediet, ktora je tvoja oblubena znacka?..