Vzdávam sa školy (skúškové obdobie)

Príspevok v téme: Vzdávam sa školy (skúškové obdobie)
doktorka22

AHojte!
Som tretiačka na VŠ. Je tu bežné, že kvoli jednej skúške skončia aj poctiví študenti v medziročníku. Ja som na tom podobne. Teda zatiaľ som si všetko porobila. No tieto skúšky sa mi vôbec nechce. Ešte ani jednu skúšku nemám hotovú. Najviac sa bojím jedného predmetu- strašiaku. Hlavne teraz ako som videla otázky z poslednej skúšky, až mi zle došlo.
Čo mám robiť? nechce sa mi učiť, strašne moc. Najradšej by som do brigády pracovala, alebo bola s priateľom. Už viac enchcem byť študent a len stresovať a trápiť sa. Som síce tretiačka, ale každý jeden semester sa len trápim a stresujem a nemám čas na veci, ktoré mám rada :(. Tieto skúškové sú asi úplne najhoršie, vopred som to vzdala, že to nedám, a ani sa poriadne nechystam na ne.
AKo nájsť stratenú vôľu ísť dalej? spraviť preto všetko, aby som nebola v medziročníku?

klimta.

ahoj ahoj :))..podľa nicku sa nebudem pýtať na školu :D..som na rovnakej :D..sicé v druhom ročníku..ale ktorý je ľahký však (ľahký rocnik chacha :D)

čo ti možme poradiť :))..chces to povolanie robiť? bavi ťa to?
ak nie tak nema zmysel ostavat..pretoze je to sakra ťažké ak ťa to nebavi a robíš to s nechutou a z donutenia :)

rozumiem,že máš oproti ostatnym kamarátom minimum času,ak priateľ nie je medik je to este tazksie,ale tych pár rokov driny stoji za to nie :))..ako sa vraví " no pain,no gain":)

inak byt v medzirocniku podľa mňa nie je hanba..z pocítia to pomohlo mnohým studentom..zregenerovať a nabrat nove sily,novu motivaciu pokračovať :)

inak u nás oficialne zacalo skuskove včera :D..ľudia sa síce snažia dávať všetko skoro..je to pekne..ja to nedokážem..zorganizovať si čas :)
mala by si čo robit s eventualnym volnom? Ja nie :P :D..takze lepšie je to urobit na poslednu chvíľu ako nikdy :)

Fleur-de-lis

aby si nestresovala ťa naučí asi až život ;) Neviem, potrebuje si človek uvedomiť, že nejde o život. Nespraviť skúšku predsa nie je nič hrozné. Medziročník, no tak budeš trochu dlhšie študovať. To nikoho nezabije ;) Trochu sa osloboď od perfektného života a možno aj od očakávaní ľudí.
Ako ja ti rozumiem, lebo ja som tiež zvykla stresovať. Teraz je to už oveľa lepšie. Ako vravím, nejde o život. Niečo nevyjde, no tak nevadí, skúsim znova alebo niečo iné. Verím, že všetko mi slúži na dobré ;) Takže nestresujem pre možné "pády" lebo každý z nich ma niečo naučí a niekam privedie. Záleží na mojom postoji, či si z toho vezmem to lepšie alebo to horšie. Ja som sa rozhodla pre to prvé ;) Podľa mňa je aj tak najdôležitejšie v živote kým som (charakter) a ako sa správam k druhým. A pri každom páde mám možnosť sa zlepšiť :)
A motivácia. Baví ťa čo študuješ? Chceš to robiť? Ak áno, tak proste mysli na to, na tvoj cieľ. Ak ťa to nebaví, tak nekonč pokiaľ nemáš ďalší plán. Brigáda nie je plán ;) Proste trocha sebadisciplíny a zodpovednosti, veď už nie si dieťa.