Otázka pre rng - candida

Príspevok v téme: Otázka pre rng - candida
janka1111

Dobry den,chcela by som si len odobrit,ci som si dobre nastudovala ,ktore pripravky pri proticandidovej diete brat. ak moja vaha je 45 kg,mam dodrzat davkovanie ako ste vsade uvadzali? alebo menej?

oreganovy olej - 3x2 tbl /now food oregano oil/
candex - 2x 2tbl /pure essence , candex/
probiotika / healthy origins,30 billions CFU´s/
daju sa kupit tieto pripravky len z ameriky alebo ich uz dostat aj na sr? okrem oreganoveho oleja som ich nenasla

je potrebne mimo nich jest aj nejaky extrakt z olivovych listov, alebo nejaku proticandidovu zmes alebo staci napr caj lapacho, a cesnak surovy a ked ano tak kolko... a ak nie tak ktore pripravky este su nutne?

GSE som citala, ze uz nie je ten pravy, cize ho netreba? pouzit namiesto toho koloidne striebro alebo nie? a ak by som koloidne striebro chcela na vyplach hrdla/mandli pripadne striekat do nosa, mozem?

samozrejme nezabudam na kokosovy olej, ten sa da kupit aj na sr kvalitny a mikrovlakninu.

Hlavne ma zaujima, ci som na nieco nezabudla, ci musim brat vsetko co som uviedla alebo viac a aj to davkovanie a ci sa to da kupit na sr a ak nie ci neviete, ci to nahodou niekto neobjednava vo vacsom mnozstve a potom predava cez internet dalej.

Dakujem za odpoved

RNG

Nuz plesne na nohach mozu byt dosledkom zlej crevnej flory, kde su zastupene plesne a kvasne kultury, najma candidy prilisne a nie je tam dost probiotik. Probiotika su prirodzeny protiklad proti skodlivym plesniam a candidam, preto ich treba systematicky nasadzat a podporovat/rozmnozovat mikrovlakninami.
Candidy treba zas zamerne potlacat jedenim ovela menej volnych jednoduchych cukrov a skrobovin, najma vyrobkov z bielej jemnej muky, co sa v zaludku v priebehu casto len minut zmeni na jednoduche cukry.
Ked mas creva osadene najmenej s 90% probiotik, tie ti vyrobia okrem ineho kopu vitaminov a najma protilatok, co telo pouziva aj na obranu proti nezelatelnym mikrobom inde v tele, tj napr pleasniam v ustach na kozi, nechtoch a podobne
Viac pozri na twemu candida, cez google pod mojim nickom. Zrejme aj tato tema sa tym zacala, pozri na hlavicku

atlantic

Tak si objednam cez net ten oreganovy olej a kokosovy a na vnutorne pouzitie netreba nic? Ci treba len upravit stravu?? Dakujem moc

RNG

Mopzes dostatr oreganovy olej ako tekuty a z toho si namiesat 5% roztok, nasjlepsie v kokosovom oleji. Sivce trochu to smrdi ako piozza, ale na onychomukozu je to velmi ucinne. Treba si natierat nielen nechty, ale celu okolitu kozu a natiahnut na to ponozky, aby si nezamastila topanky alebo postelne pradlo, ked si to davas na noc.

atlantic

Prosim o radu... RNG...Citala som ze oreganovy olej je dobry na plesen noh. Dlhsiu dobu sa mi supe pokozka na chodidle,len na pravom, skusala som maste ale nezabralo, prosim o radu ako sa toho zbavit....mam skusit kupit oreganovy olej???? Alebo co je to Gse??? Chcem sa toho zbavit a ked to ustupi znova sa to objavi....dakujem

janka1111

dakujem .... rng, a co teraz mam kupit namiesto gse a citricidalu... rozmylsam kupit ten zo stranky biozdravie.sk aj ked je velmi drahy, no ked bude drahy a neucinny tak to bude velmi zla kupa :)

cize oreg. olej alebo nac mam brat s casovym odstupom a je jedno ci s jedlom alebo na lacno?

redbatica a ja som este nerobila objednavku z iherb, ale o kolko sa navysi cena cca, len aby som mala prehlad , skus mi uviest sumu tvojej nejakej objednavky a potom co ju este navysi ? nemam vobec prehlad..postovne je kolko, plus co sa plati este dph aj clo naviac...???

RNG

Janka,doplnky posudzujes podla obsahu, nuie znaciek.
NAC je rovnake zo vsetkych zdrojov, rozdiel je len v e-ckach s ktorymi dochadza.
Extrakt z olivovych listov ma ucinnu latku oleuropein a tejto treba na klinicky ucinnu davku 3 x 300 mg na dospelu osobu. Takze rozne zdroje posudzuj podla tohoto. Kto to neuvadza ma zrejme na to padny dovod= nedostatocne mnozstvo.
GSE, jedine ucinne je take, co obsahuje povodny citricidal, tj musi spomenut, ze vytazok z jadierok grapefruitu bol chemicky zmeneny , z polyfenolov to spracovanim zmenili na zmes quaternialnych zlucenin. Ked to tam nie je spomenute, jedna sa len o malo ucinny vytazok z jadierok, nie pravy povodny citricidal, ako ho vyrabal a mozno dosial vyraba firma BioChem Research corp. Ani o tom som si uz nie 100% isty, lebo okolo GSE a citricidalu sa robi hromada podvodov v poslednom case.

redbatica2

cvikla a mrkva v tejto diete len obmedzene... ma vraj vela cukru v sebe... pozri na stranku rng forum tam mas vsetko pekne rozpisane... vela informacii... aj davkovanie tam mas... medzi probiotikami a inymi doplnkami si daj pauzu minimalne 3 hodky a nezabudni k probiotikam aj tie vlakniny... alebo jablko...

redbatica2

ten citricidal z hoogle je slaby, nie je to ten pravy... ten co je na biozdravie vyzera byt pravy ale maju ho vypredany... ostatne vyrobky na hoohle vypadaju byt dobre... znacka now a doctors best du ok... len ci to nie je predrazene... musim porovnat ceny... ja som objednavala z iherb... ale prve doplnky som mala prave z hoogle

janka1111

Rng, mam este dotaz k proticandidovej diete: na stranke hoogle.sk sa da kupit citricidal, gse, nac, extrakt z olivovych listov - oplati sa nieco z toho ucinnostou a hlavne moze byt citricidal ten pravy? alebo na stranke biozdravie.sk je tiez, aj ked drahy... co sa tyka nac, postacuje alebo je lepsi od now foods?

moze sa pri tej diete jest odstavena cvikla mrkva a korenove zeleniny?

ako brat oregano, candex, vlakniny, kokosovy olej... treba casovy odstup, alebo nieco na lacno nieco po jedle, kedy vsunut vlakniny k pripravkom pocas dna?

dakujem