Bolest na hrudniku

Príspevok v téme: Bolest na hrudniku
babusenka

Dobry den, mam taky problem, mala som asi cca pred 5 tyzdnami chripku do toho som dostala suchy kasel taky drazdivy, kt. trval 3 tyzdne nepretajne, a potom ma zacalo boliet strasne na hrudi, lavej strane, nevedela som ani chodit tak ma to bolelo, bolesti potom ustupili ale nie uplne nemozem lezat na bruchu poriadne ked chodim ma to boli,,,kaslat som prestala ale stale ma boli hrudnik, bola som u dokt, a a dal mi antibiotika, a aj od bolesti tabletky,,,rtg mi nezobrali( zijem v uK, ze az po vyse mesiaci mozu ked budem mat stale bolesti pretoze rtg sposobuje rakovinu)takze mam uz 2 tyzdne bolesti na lavej strane hrudnika, bojim sa ci to nieco nie je vazne,,viem ze je to sposobene tym ze som tolko kaslalala ale uz sa mi to zda velmi dlho a neviem co robit,Doktory tu v uk, nula bodov,,,tak ak viete niekto kto ste mal podobny problem, alebo ste nieco poculi prosim poradte mi.

quako

pozerám,že tu nikto neprispel
brufen-max.3xdenne,treba si vždy prečítať príbalový leták lieku
na potlačenie zápalu sú dobré aj tiktúry a masti z kostihoja lekárskeho
škoda že Ti nespravili rentgen hrudníka(CT vyšetrenie je väčšia radiačná záťaž a preto sa bežne používa..)na snímkach by doktor videl úpony rebier,zrasty,pohrudnicu,poplúcnicu,pľúca..a nasadil adekvátnu liečbu
čakať mesiac na rentgen je nezodpovedné..a čo ked dostaneš zápal pľúc?
čo potom?

babusenka

dakujem velmi pekne za odpoved, mozem sa este spytat ako casto za den ten brufen a asi cc kolko dni ho mam brat , pretoze mi to pripada ako keby ta bolest neustupovala, pri chodze boli rovnako a tak isto ak ked sa chytim hrudnika alebo lezim na bruchu.
Este raz velmi pekne Dakujem!!

quako

chrípku spôsobujú vírusy,atb na ňu sú zbytočné
môže to byť zápal niečoho(nejaký nerv,hrudná kosť,myokard) z nevyležanej chrípky
pokiaľ sa tá bolesť nezväčšuje pri zvýšenej námahe,skús napr.obyčajný brufen,dobre potláča zápaly v tele
obklady:skorocel,myšochvost,repík,kamilky
ak sa bolesť na hrudi napr.pri chôdzi do schodov zväčšuje vyhľadaj internistu,resp.kardiologa