Vážny problém

Príspevok v téme: Vážny problém
Nyz69

Zdravím ... tak chcem o radu,prosím skúsených ludí o názor,čo a ako urobiť krok.mám priatelku 2 rok,pomaličky nás spája iba jedna izba a nejaké zážitky..poslednú dobu mesiace sa strašne iba hádame a vadíme ... nenormálne každu hodinu aj tak sme spolu ... ale našiel som inú .. s ktorou píšem .. nikdy som sa s nou nestretol ale ked píšeme je to fajn ... a je to skvelé..mmáme plány , túžby ..aj ona má priatela...ale tiež dlhé roky.ale neklape im to .. neviem čo mám spraviť tolko čancí som dal mojmu vztahu a vždicky kleslo ešte hlbšie .. je to rozvrátené .. a ani neviem či sa jej dokážem striasť..ona ma miluje ale nadáva mi a robí problémy...nechce byť sama ale iba so mnou .. ale mna to tahá uplne iným smerom aku ju .. z lutosti s nou nechcem byť ... pretože ma ona miluje..chcem spoznať druhé dievča o ktoré mám záujem .. je to zlé ? alebo myslíte že som divný ? ked píšeme je nám super,máme spoločné záujmy,aj ciele kam by sme chceli ísť...alebo mám pokračovať v rozpadnutom vztahu skrz par vecí ? neviem či sa to dobre zlepší ... som zmetený .. chcem ísť pracovať aj do zahraničia chcem žiť inak .. neviem čo mám robiť prosím o pomoc ... už má mtoho hore krkom ...

MultiLevel

Nuz...co ti poviem. Pozri ako dopadol po 2 rokoch tvoj vztah. Neviem ci sa to da este zachranit, to musis posudit ty. Ale jedno si musis zamapatat a vyvarovat sa tomu v buducnosti. Uvedom si, ake chyby si urobil pri terajsej partnerke a snaz sa ich uz nikdy nezopakovat. Dolezita je uprimnost, asertivne spravanie, schopnost pocuvat, nezahadzovat veci s tym, ze "snad sa to nejak utrasie", snazit sa najst vzdy riesenie problemu, obcas kompromis...
Ak prenesies rovnake chyby do ktoreho kolvek ineho buduceho vztahu, dopadnes rovnako :)
Nova holka je pre teba pritazliva v tom, ze je nova. Veris, ze by to mohlo s nou fungovat, chces ju spoznat, prosto zazit cokolvek len nie to, co sa teraz deje pri priatelke...Je to prirodzene. Ale vravim ti, kym si nedas doporiadku tento vztah, myslis, ze v tom novom bude same od seba vsetko fungovat? Co ak prejdu dva roky a budes s novou priatelkou rovnako vyvaleny na gauci kukat film a nudit sa? :) Rozides sa s nou a najdes si novu?
To sa neda donekonecna. Uisti sa, ci terajsiu priatelku uz skutocne nemilujes. Ak nie, dajte si urcite zbohom a to cim skor. Ale ak k nej este stale cosi citis, tak len vy dvaja to mozete napravit. Vikend si naplanujte inak ako zvycajne. Chodte kdesi na turu, do prirody, alebo kamkovel, len nesedte doma. Zacnite opat spolu komunikovat, zaujimajte sa jeden o druheho :) Ak to nepomoze mozes to rovno zabalit...

Nyz69

Pre Einfach : Tka v sexe nám to funguje .. ale nieje to čo bývalo kedysi .. deti sú v tom není aktivity spoločné už nemáme absolútne žiadne , už len cez week a to ležíme a pozeráme filmy..znudený sme s toho .. niekedy celu sobotu nemáme o čom .. nevieme čo budeme robiť bud sa hádame alebo sme oddelení .. nemáme už o čom ako vidím je mi luto že musím ju opustit ale s druhou mám večšie plány .... píšeme mesiac velmi vela aj do rána hocikedy ... s touto terajšiou nechcem biť s lutosti neviem či ju milujem ako kedisy rozhodol lebo neviem čo mám spraviť... a mám strach že ako to bude dalej .. ale nechcem už existovať v jednej miesnosti ... som zmetený .. a robili sme pre to už asi všeto ale nič nepomohlo .. doslova všetko

Einfach

Áno,zdá sa že Niz69 má jasno. Je tu ešte stále otázka, prečo sa rozhodol vložiť príspevok do fóra a zdielať svoje pocity. Možno je tu stále niečo otvorené, za čím by mu bolo predsa ľúto a to sa dá pochopiť. Plusy a mínusy zrekapitulovať a zamyslieť sa či sa s mínusmi dá ešte niečo urobiť. Sex funguje? Sú v tom aj deti? Aké sú spoločné aktivity voľného času- rozumiete si vo voľnom čase? Sú tu závažné finančné problémy? Ja som sa z príspevku moc nedozvedel.