Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti

Príspevok v téme: Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti
Elidea

Mám 36 rokov, mam dcérku z prvého manželstva, má 9 rokov. Muž má syna, ten študuje VŠ a žije so svojou mamou, riadne na neho platil výživné, ale so synom vychádzajú zle. Nerozviedli sa kvoli mne, ale už pred naším zoznámením. Spoločné dieťa nemáme. Moju dcéru má muž veľmi rád, aj ona jeho. Ale ako ona rastie, už si tak nerozumejú ako predtým. Mám ekonomickú SŠ, robila som účtovníctvo, môj muž VŚ, obaja máme druhé manželstvo. Bývame v malom meste, v prenajatom byte. Muž pracuje, slušne zarába, ale mne sa prácu podľa mojich predstáv nedarí nájsť a hocičo robiť nechcem. Splácame hypotéku, snažím sa viesť domácnosť bez rozhadzovania. Ale aj tak švagriná a svokra do môjho muža zapárajú, že mám ísť robiť. Už sa takto naťahujeme už vyše roka, som z toho vážne zúfalá. Teraz mi môj manžel dáva ultimátum. Mám 3 mesiace, aby som sa zamestnala. Odsťahoval sa k príbuzným a povedal, že zaplatí už len 3 mesiace za nájomné a dá mi trocha peňazí na domácnosť a na krúžky pre dcérku. Vyhráža sa rozvodom.
Ale ja vlastne ani neviem, či si chcem udržať toto manželstvo. Ke´d má môj muž zlú náladu, zapáral do mňa aj do dcéry. Vedel byť vyslovene otravný. V poslednom roku sme sa veľa hádali. Veľmi ma hnevá, že môj muž sa stále radí so svojou mamou. Ona je trocha hysterická, je vdova a môj muž jej musí každý deň telefonovať. Nemá ma rada, muž sa bál povedať jej, že sa berieme, preto sme sa zobrali bez jej vedomia a dlho sme jej náš sobáš tajili. Najprv som si so sestrou svojho muža rozumela, ale teraz ma neznáša. Pritom ona bola doma s dieťaťom až 12 rokov! Skúsila som dve zamestnania, ale môj muž mi prácu znechutil, stále ma kontroloval, alebo prišiel pre mňa, alebo aby sme šli na obed.
Ja nepotrebujem zamestnanie na to, aby som si dačo dokazovala. Ani jemu nepotrebujem nič dokazovať, sme predsa dospelí ľudia. Myslím si, že v skutočnosti môj muž nechce, aby som pracovala. Je rád, že ma môže ovládať cez peniaze. Iba ma nevládze chrániť pred svojou mamou a sestrou.

V poradni sme boli,už viackrát. Môj muž hovorí, že nás nechce stratiť ale trvá na niektorých zmenách a hlavne, že mám ísť robiť. Ja som povedala, že neviem, či chcem udržať manželstvo.
Myslím si, že keby môj muž tak slepo neposlúchal svoju mamu, že by sme mali pokoj. Ako mu to mám vysvetliť ? Alebo svokre, nech nám dá pokoj ?

bmw

a čo ťa je do toho, ako sa ona potom zariadi??? a vobec, mne bolo vždy jedno, čo je s ex.., sú to ex a hotovo, neriešim...nech má gule a nech odíde on ked sa mu nepáči..

bmw

no už tvoj nick ťa vystihuje, zlatokopka :DD, si hlupa? čo nevidíš, že on je dement, a mamičkár a nevie si riešiť veci sám? Tak ked nie je spokojný, nech ju nechá, nech odíde a hlada si inú, ale je slaboch a trtko...však ona si hlada prácu, ale ked nie je tak nie je, nebude robiť predavačku či upratovačku...kto vraví , že ju týra?? Ked mu mater zomrie, potom bude tyran...lebo stavím sa, že povie, že ona za to môže :DDD, a ťaha robiť, 8 hodin robíš?? A na nete sa válaš počas pracovnej doby?? By som ťa vyhodil, ja keby som videl, že moji zamestnanci píšu počas doby na forach tak ich nakopem a pošlem ...

Zlatokopa

A este otazocka ... ked ju ten chlap necha tak akoze ona z coho bude zivit dceru?Ktoru este aj on zivy ani nie je jeho ... zo vzduchu?A kto ju zamestna po x rokov sedenim doma?NIKTO

Zlatokopa

Akoze cim ju tyra?tym ze chce mat samostatnu zenu?Niko tu nepise o karieristkach .. ja pracujem do 3 cize 8 hodin a mam pohode na vsetko cas a nemusim si stale pytat peniaze potom samozrejme ze chudak chlap je nerzvozny..
Keby moj syn zivil nevestu cez rok asi by som s tym mala problem tiez potom je leniva nieco robit
bmw pises ze mal si obdobie ked nzarabala priatelka ale urcite to nebol dovod lebo nechcela alebo si vyberala .. nenarazam na nerobeie urcitu dobu ale cez rok?to je fakt vela ...Kydat hnoj moze ist autorka tejto temy nech sa konecne uvedomi

doubledog

a naco ti je taky chlap?
ved ma plno zlych vlastnosti
depta ta, kontroluje, vsetko konzultuje s mamou, hadate sa, este ani so svojim vlastnym synom nevychadza dobre.

bmw

a ženská s nickom Zlatokopa...ty si iste lazníčka ako vyšitá, mal som priatelky karieristky a vies ako to doma vyzeralo?? otras, ze som sa ja citil ako žena, ktora upratuje...lebo uz som sa nemohol pozerat na to, ze ona je unavena a nemoze a bla bla, tak tu netaraj...mas jej poradit konštruktivnym nazorom a nie ju odsudit, ked je v zlozitej situacii s trtkom s ktorym zije...radsej sem nepis a chod kydat hnoj

bmw

no to je pekny dement, odid od neho, najdi si normalneho chlapa, ktory nie je mamickin dozivotny synacik....pockaj, ked mu matka zomrie...bude este horsi...bude nezvladnutelny, mozno sa uchyli k tyraniu teba a dcery...a to ze nemas pracu a on dobre zaraba je ok, nebudes predsa robit upratovacku, ked vo vasom regione praca nie je aku chces primeranu k vzdelaniu....moj nazor, rozved sa a najdi si muza, ktory ma sam nazor a budete na prvom mieste vy...mal som tiez obdobie, ked moja partnerka nezarabala a nevadilo mi to...

Zlatokopa

Ako a sa cudujes?Ziadnej matke ani muzovi by sa nepacilo ze nic nerobis staranie o domacnost robi kazda zena aj s pracou .. aj sa cudujem ze sa to nehanbis vobec priznat ... trapas

Fleur-de-lis

hmm, neviem ako mu to vysvetliť a či sa to vôbec dá. Ja by som si nezačala s niekým keby si som si všimla, že matkin názor je pre neho "svätý". Na prvom mieste má byť manžel,manželka tak deti a až potom zvyšok.
Takže postavil ťa do riadne blbej pozície. Nie je to od neho správne.
Lenže on už je dospelý a keď takto fungoval celý život a už ste boli aj v poradni a ani tam si nedal povedať, no tak neviem.
Neviem či si s ním už niekedy mala normálny rozhovor na tú tému, teda bez kritizovania, sťažovania, plakania či hnevu... Len vyjadriť v láske a úcte, že potrebuješ aby stál na prvom mieste pri tebe a či to je ochotný spraviť.
No ale neviem fakt.
Každopádne ale rozumiem aj tomu, že to niektorých ľudí môže škrieť, že nemáš prácu.
A ak sa rok hádate, pre mňa osobne by to ešte nebolo na rozchod. Na vzťahu treba pracovať a sú aj ťažké chvíle, s tým predsa musí človek rátať dopredu, že budú dni kedy bude chcieť ujsť... Žena si často myslí, že na vzťahu pracuje lebo sa o všetko stará a na všetkom jej záleží, ale neuvedomuje si, že kritika a nedôvera, sťažovanie, zlá nálada a podobne veľmi ničia vzťah (nehovorím, že je to tvoj prípad, len všeobecne).
Tak neviem, musíš si sama zvážiť čo od seba a od života vyžaduješ a čo by bolo najlepšie pre dcéru.