Nesustredenost, zabudlivost a vypadky pamate u partnera

Príspevok v téme: Nesustredenost, zabudlivost a vypadky pamate u partnera
janja445

mate niekto partnera alebo poznate osobu ktora mava vypadky pamate (typu neviem co som chcel, neviem preco som otvoril chladnicku, neviem ci som spravil to a to a pod) dalej nevie sa sustredit (pozera dokument alebo film a chvilami sa nesustredi potom sa vypytuje co preco kto spravil v tom filme nieco), nepamata si niektore veci, sam o sebe tvrdi ze sa tazko uci (take tie biflovacky, matika mu sla) a v beznom zivote to vyzera tak ze mi niekedy poklada take otazky ze ako je mozne ze pohar praskol ked sa don naliala horuca kava. v praci si z neho robia posmesky beru ho za taku trubu, sam o sebe si mysli ze je hlupy, neviem ci je to preto ze mu to bolo odmalicka vstepovane alebo ci je to naozaj tak. vie si hlupy clovek priznat ze je hlupy? pritom rozmyslat vie v roznych veciach to vidim ale niekedy ma divne stavy kedy mam pocit ze asi ani nevie rozmyslat, neviem ci je to nejaka diagnoza alebo len nasledok tazkej minulosti s ktorou sa nevie vyrovnat, zil cele roky skor ako samotar moc sa o okolie a o veci nezaujimal nema moc vseobecny prehlad. neviem ci su to len jeho pocity menejcennosti v porovnani s ostatnymi, ci nema len male sebavedomie a nenahovara si preto ze nic nezvladne a preto sa do toho ani nepusta....stale mu vravim ze vsetko je o tom ako si nastavi mysel, ked mysli negativne tak nedokaze ale ked pozitivne tak to ide lahsie.....je to dobry clovek velakrat vtipkuje a robi zo seba takeho sasa - dilina ale to naschval aby sa clovek co je s nim zasmial ale niekedy neviem ci vtipkuje stale alebo ci je naozaj taky zaspaty...je aj dost pomaly co sa tyka cinnosti ktore robi, musi sa sustredit len na jednu cinnost, pomaly mozno aj v premyslani ked sa musi rozhodovat tak mu to mozno niekedy dlhsie trva....tak ja uz neviem fakt, ci je to vrodene alebo ci sa mu da este pomoct keby to bolo z depresie a stresov ktore mal a stresy este aj ma.neviem co si o tom mysliet, poznate aj vy niekoho kto je na tom podobne, popripade cim to moze byt? vdaka

Sejla

janja, navrhujem, aby si dal spraviť IQ testy, niekedy sa takéto správanie rozvinie u ľudí s nadpriemerným IQ, u ktorých je nevyužité a nepodporené správnym prostredím a výchovou. Je to tým, že má iné myslenie, často chce rozumieť veciam viac do hĺbky, preto mu aj pochopenie banálnych vecí trvá dlhšie, taktiež dlhšie rozhodovanie a "spomalenosť" sa vyskytuje aj u ľudí veľmi kreatívnych.