Pred návštevou gynekológa musím ísť na psychiatriu

Príspevok v téme: Pred návštevou gynekológa musím ísť na psychiatriu
MôjBože

Inak ma tam nikdy neuvidia. Problémy mám, slabé krvácanie s bolesťami, ale stále mi to nestačí na to aby som tam išla. Už sa na to aj psychicky pripravujem a to som ešte len čítala čo ma čaká a už mi je zle od žalúdka. Fuj. Ja viem že som nezodpovedná ale ja s tým mám neskutočný problém.

???????????
Prehliadka vonkajších rodidiel
sa vykonáva na začiatku alebo ku koncu gynekologického vyšetrenia. Lekár si všíma TVAR vonkajších pohlavných orgánov, TYP ochlpenia, VZHĽAD kože, výšku hrádze. Po rozhrnutí malých pyskov sa hodnotí VZHľAd a VEĽKOSŤ klitorisu, ústie močovej rúry. U žien, ktoré ešte nemali pohlavný styk sa POPISUJE aj panenská blana.
????????????

Aký ma napríklad zmysel toto vyšetrenie? Popisuje, pozoruje, hodnotí.... to ani keď k očnému nepotrebujem hovoriť akú mám farbu očí a po kom mám tvar počet mihálnic.....

hrozn

karolinka122

mile dievca, tak nechod na gynekologiu vobec, kasli nato, chod tam, az ked budes rodit a potom ti bude v tych strasnych bolestiach akurat tak jedno, kto na teba pozera a ake je to ponizujuce.. garantujem ti, ze potom uz nebudes mat problem. nebud taka sracka. inak ti poradit neviem.

lindyna

ale ak skutočne považuješ nejaký zásah doktora za ponižujúca, ozaj by sa ti hodil psycholog, lebo tvoje rozmyslanie v tomto smere nie je uplne normalne

lindyna

Ježiši kriste, vobec to tak neni...to neni žiadne očumovanie ta prehliadka..predstav si že on to tam vidi aj 20x denne, jemu je to podla mna už uplne jedno...on si nevšima ziadne tvary ochlpenia ani nič podobne, strci tam jeden prst a nahmata brucho a tym NIECO zistuje, určite to nerobi ten gynekolog pre nejake svoje potešenie..trva to cele snad 5 minut a vobec to neni take zle ako to niektori opisuju alebo si predstavuju, normalne tam chod, nerob vedu z takychto hluposti, je to lekar...
Ja som bola odjakživa celkom hanblivá, ale toto som važne nikdy nejako neriešila, proste ked ma človek problem, mal by ho riešiť, skor či neskor tam aj tak pojdeš ked sa pridružia ine komplikacie a potom to može byt ovela horšie aj bolestivejšie. Hlavne ak si tam pestuješ nejaký zápal

Sejla

Neboj sa, on ťa nebude prstovať, ani ťa dráždiť a bude používať nástroje, hodnotiť ti šušku nebude z estetického hľadiska, bude si všímať len nejaké abnormality, ako prílišné začervenanie, podráždenie, prípadne neobvyklé rozloženie orgánov a to všetko iba zo zdravotného hľadiska, to ako keď ti obvodná pozerá do krku. Tvoja šuška je úplne normálna súčasť tvojho tela a intimita, či vzrušenie sídli v tvojej hlavičke a to u gynekológa nehrozí - ani z jeho strany, ani z tvojej. Pocitovo to máš akoby si bola u zubára. Ibaže je to menej bolestivé a OVEĽA kratšie. Ani sa nenazdáš a bude po tom.

MultiLevel

Pozri, ak nechapes zmysel toho, preco tam mas ist, tak sa normalne na to opytaj gyndy....Normalne sa spytaj, mas pusu :)
To, ze si panna, neznamena, ze nemozes mat mykozu (nehovorim, ze ju mas, ale mozes mat, ci si panna, ci nie). Tak isto niektore problemy mozes mat a nezalezi to od pohlavneho styku...
Naozaj sa nemas coho bat, chodim na prehliadky pravidelne (teda tak ako treba, raz rocne), ak mam nejake otazky, pokojne aj zavolam gynde, opytam sa...snazim sa byt k nej otvorena, pytam sa vzdy, ked nieco neviem, alebo chcem vediet. Vytvor si s nou dobry vztah a uvidis, ze to bude ok :)

MôjBože

MultiLevel
Čo si pochopila z toho čo píšem čo sa týka vzťahu k tomu že som žena? Proste ja si tie veci spájam s tým, že sú najintímnejšie a akýkoľvek zásah je ponižujúci pre mňa. Neviem teda áno viem že doktor je doktor berie to že mi chce pomôcť ale to mi nestačí napríklad aj to vyšetrenie cez konečník a čo som tam popísala nechápem zmysel toho aj tak keď som panna nemám mať z čoho tie problémy ktoré sa robia alebo teda aspoň to sono keď už ak teda si nezmyslí inak.
Ďakujem za príspevky

daniellka26

Tiež som s tým mala problém a dlho som sa odhodlávala, ale nakoniec som sa premohla, vyšetrenie trvá 5 minút...Predtým sa ťa opýta pár vecí, že či máš pravidelnú menštruáciu a podobne, to sa trocha ukľudníš, kým sa s tebou bude baviť a potom si povedz, že 5 minút vydržíš aj keby neviem aké to bolo nepríjemné a kožu, ochlpenie a podobne ti isto nebude nejako obzerať. =)
Ale chápem to, mne trvalo aj niekoľko rokov, kým som sa odhodlala, celkovo mám fobiu z doktorov.

MultiLevel

"MojBoze", skus nam popisat, aky mas postoj k vlastnemu telu a k tomu, ze si zena...sice z toho, co citam mi to je jasne, ale reku, ci si myslim spravne... :)
Tiez som sla na prvu prehliadku ako panna a v pohode. Hoci moja prva gynda nebola bohvie aka a casom som ju vymenila, na prvu prehliadku nespominam v zlom. Vysetrila ma cez konecnik, ziadna hroza to nebola...Vzdy som tieto veci vnimala normalne a prirodzene, patri to k zivotu, k zene a ide len a len o moje dobro. To si uvedom. Ten doktor/ka vysetria denne tolko zien, ze tvoja vagina bude pre neho/ju len jedna z mnohych...
Pytas sa, aky zmysel ma gyn.vysetrenie....urcite neprebieha tak, ako ho mas ty opajcnuty z dakeho slovnicka zdravovedy :D Teda, urcite ti gyndos nebude slasit - tak a teraz vam skontrolujem VZHLAD koze. A teraz TYP ochlpenia... :D
Vysetrenie prebehne tak, ze ani o nom poriadne nebudes vediet. V buducnosti, az by si mala nejake gyn.problemy, mozes sa nasledne obratit na tohto doktora...opakujem, ide len a len o tvoje zdravie