Zmenšenie prsníkov

Stefani

Ahoj Nikolakol,
vidím, že máš klasickú predoperačnú depku, ako snáď každá. Aj ja som sa veeeeľmi bála. Čím to bolo bližšie tým viac. Ale v deň OP som to už vôec neriešila. Najhoršie bolo hneď po prebudení, ale to mi dali infúziu a bolesti do 20 min. ustúpili a viac som tabletku od bolesti ani nepotrebovala, ani doma. Večer v deň OP som už sama chodila na WC, večerala a pozerala TV a tešila sa, že som to nevzdala. Na druhý deň (v piatok) som doobeda išla domov a večer som musela ísť sama autom pre dcéru, viac opatrnejšie, viac pomalšie ako bežne, ale v pohode sa dalo. V sobotu som zvládla aj umývanie vlasov v predklone a v nedeľu uvarenie polievočky. Všetko som striedala s relaxom a robila pomaličky. Tie bolesti pri tomto zákroku naozaj nie sú také ako pri zväčšovaní. V pondelok som išla pozrieť na chvíľu aj do práce a v utorok som bola s rodičmi na nákupoch a spoločnom obede. Ničoho sa neboj, ja by som išla zas aj dnes. Ja som po OP 3 týždne, žiadny šport mi zatiaľ ešte nehrozí, ale dnes idem na ples a rumbu, valčík, vals a tango zvládnem. Ostatné si ešte netrúfam, to už cítim, že som bola na OP. NEBOJ SA!!! Držím palce.

gina333

Ahojte dievčatá,
Ahoj Petulla87, myslím, že po OP sa pekne zotavuješ, tak nebuď netrpezlivá,aby si to s tým cvičením neuponáhľala, veď ako hovoríš, aj lekár ti to nedoporučoval aspoň 3 týždne, iste vie prečo. Škoda by to bolo pokaziť, veď chceš mať prsia pekné ešte veľa rokov a nie ich mať zanedlho zasa ochabnuté. Aj mne cvičenie chýba a to som 2 mesiace po OP.Bola som skúsiť asi pred 4 dňami len tak zľahka a môžem ti povedať, boleli ma prsia 2 dni, mala som z toho potom výčitky. Mne prsia zmenšovali v decembri, doporučuje sa obmedziť fyzickú námahu 2-3 mesiace.Cítim sa dobre, preto som už chcela vyskúšať, ale myslím,že budem musieť ešte 2-3 týždne vydržať. Škoda by to bola,privodiť si nejaké komplikácie, keď to doteraz bolo v pohode. Mám jednu známu, dala si pozdvihnúť a upraviť prsia pred pár rokmi.Ona cvičí veľa, skoro denne, je štíhla,a dnes má visiace kožky miesto pekných pŕs.
A pre Nikolakol - chcem doporučiť aby si nalistovala fórum pár stránok dozadu- tak obdobie november,december - boli sme na opke asi 4 kočky /Gubka,Zuzyinka,ja a v januári Kostička/, všetko sme tam rozoberali viackrát.To celé ako to je pred aj po operácii.
Pa pá dievčatá.
A ozaj, kde sa stratila
Cufka, mala by byť teraz na OP,či nie? Dúfam, že sa ozve s dobrými správami, držím jej veeeeeeľmi palčeky .Gina

Nikolakol

Este by som vas chcela poprosit aby ste mi opisali vase prve dni (tyzden) ako to vsetko prebiehalo... Co ste mohli robit, ci ste mohli chodit, ci ste len lezali cele dni, ci ste brali napr flector od boleti atd. Je to pre mna velmi dolezite!! Dakujem vam!

Nikolakol

caute dievčatá, tak dnes som zaplatila už za operáciu, a termín sa mi blíži. už o necelé 3 týždne idem na to. Fuu ked je to už zaplatené je to zvláštne. nie je cesty spať, a to ma trošku desí. Resp. viem, že chcem malé prsia, a že tieto päťky sú katastrofálne, ale na druhej strane mám aj strach či robím správnu vec. Ale asi hej, asi budem spokojná. Ale obávam sa toho všetkého. Bude to fajn ? Prosím podporte ma. Som si istá, že je to to čo chcem, ale trošku sa aj obávam.. ale ani neviem čoho. Len je to v mojom veku obrovské rozhodnutie !

petulla87

Ahojte dievcata,

tak po par dnoch sa ozyvam aj ja.. mam za sebou prvu kontrolu po tyzdni - ktoru som absolvovala v stredu.. po 5ich dnoch som prsia mohla sprchovat, takze som si ich videla uz skor, zatial max. spokojnost.. nakolko som si ich zmensovat nedala /kedze nebolo uz ani moc z coho/ u mna islo len o dvihnutie.. myslela som, ze budem mat rez do tzv. kotvy.. ale mam len ,,single scar,, teda rez okolo bradavky a dole.. pod prsiami jazvy nemam, co je celkom fajn.. zatial ide vsetko podla planov, rany sa hoja, zapalene nie su a na dalsiu kontrolu idem az za 3 tyzdne.. spodne rezy mi doktor uz odlepil a nevidim tam uz ani stehy, takze odtial ich asi aj vybral.. tie cistim repikom + potieram calciovkou, ako mi bolo odporucene, avsak pozeram, ze kazda z nas dostala ine instrukcie :) ..bradavky mam zatial dokola prelepene.. dievcata neviem ci je tu z vas aj nejaka ,,sportovo zalozena,, ale mne uz ten pohyb chyba.. doktorom by bolo odporucene cvicenie po 3 tyzdnoch.. chcela by som sa spytat kolko po ak niektora z vas cvici, ste s tym opat zacali? ..jasne, ze nemyslim hned cinky, ale nejake lahsie kardio aspon /bike, stepper a pod./, kde sa vlastne namahaju len nohy.. som po OPke 10 dni.. myslite, ze by sa dalo omaly zacat lahkym cardiom, alebo este pockat?

Kostička

Ahoj Gina, veľmi pekne Ti ďakujem, že si napísala, upokojila si ma. Nechcem stresovať, ale keď každý mi radí niečo iné a nič nechcem zanedbať.
Myslim, že ten Siltape tiež pomôže, veď na kontrolu idem o mesiac, do vtedy hádam uvidím nejakú zmenu.
Fakt veľmi ďakujem, že si sa ozvala!!!!
Ahojky

gina333

Ahojte, Kostička neboj sa všetko máš OK ako má byť, nepotrebuješ ani Dermatix, toje na hypertrofické jazvy / tie veľké a hrubé a to nemáš. Doktorka by ti to povedala aj by si to videla.A to zhrubnutie mám aj ja ešte, bála som sa ja ja na začiatku že ako to bude vyzerať, ele evidentne sa to zmenšuje a je to čoraz krajšieeee. A nerobím s tým už temer nič, len ako písala aj Gubka, ráno an večer natieram olejčekom detským Nivea alebo telovým mliekom mastným NIvea. No a pritom si to trošku pomasírujem. Buď v pohode,uvidíš tie zázraky o mesiac , chichi. A manžel to iste ocení tiež, môže pomáhať pri masážach...Papá

Kostička

Ahojte..
To som zase ja. Chcem sa spýtať, či ste niektorá používali na jazvy silikónovú pásku aj gél súčastne?
Používam Siltape, neviem či si mám zohnať aj ten Dermatix, napríklad. A nechcem zase volať doktorke, zabudla som sa jej spýtať na kontrole.
Díky. Papa

Gubka

Ahojte....
Kostička ja som používala silikónový gel na jazvy Dermatix, ale až 6 týždňov po opke. Inak som si ich len mastila a mastím čistým detským olivovým olejom, inak som si nedávala nič, ani žiadne náplaste, jazvy mám pekné, ešte tmavé ale časom vyblednú, žiadne zhrubnutia ani nič podobné nemám. Tá hrubśia koža pod prsníkmi sa ti ešte vyrovná, tam bolo to šitie najhoršie, ale to sa spraví, neboj.
Petulla 87 gratulujem a vitaj medzi nami operovanými, teš sa spolu s nami.
Gina333 užívaš si nové prsíčka už naplno ako vidím ;))) veď ja tak isto, podprdky nové nakúpené a dekolt hneď vyzerá inak, aj bez podperyje to super....
Inak ja som bčera bola na sono prsníkov, všetko je ok, som rada.
Tak sa majte kočky....

Kostička

Ešte som sa chcela spýtať: na spodu prsníkov, kde mi končí šitie, mám hrubšiu kožu, že by to malo ešte povoliť, ale dávali ste si na to niečo špeciálne?