PCO, polycystické vaječníky!

Príspevok v téme: PCO, polycystické vaječníky!
linett9134

Mám 20 rokov. Prednedávnom mi lekár oznámil že mám PCO. Môžete mi niekto poradiť, že kvôli čomu sa mi to mohlo stať? Som vysoká štíhla a pohybu mam tiež dosť.
A ešte sa chcem spýtať, že či sa to dá nejak liečiť a zbaviť sa tohto syndrómu? Lebo môj lekár mi k tomu moc nepovedal, len niečo a aj to si toho moc nepamätám lebo som bola v šoku z toho ako mi povedal že budem mať problém s otehotnením a možno aj vôbec nebudem môcť mať dieťa. S priateľom by sme chceli v blízkej dobe riešiť bábo ale bojím sa že mu to nebudem môcť splniť. Môže sa to vekom zhoršovať a dospieť to k úplnej neplodnosti???
Prosím o pomoc :(

ForYou

Ahoj. Aj ja mám PCO.V prvom rade hlavu hore. Tiež som štíhla baba, športovo založená a stravu mám tip top. Lenže nie vždy je zdravý životný štýl zárukou zdravia, však? :)
Hýb sa, jedz zdravo (áno,aj strava pomáha) a hlavne sa neboj že budeš mať problém otehotnieť. S malou pomocou hormónov sa to môže podariť. Ja osobne beriem Duphaston každý mesiac pár dní a síce deti najbližšie roky neplánujem pretože som tiež v tvojom veku je to lepší variant ako HAK. Neboj sa je nás veľa čo sme na jednej lodi a neznamená to že sa ti nepodarí mať v budúcnosti bábo. Nie je to sice prijemna choroba ale všetko sa dá zvládnuť ak sa chce.
Veľa šťastia! :)

luciawww

Ahojte, nedavno mi gynekolog povedal ze mam pco. Nasadil mi liecbu......ktora nefunguje ale to je nadlho. Tri dni dozdu som zacala pocitovat bolesti vo vajecnikoch. Je to normalne pri pco? Ma niekto take skusenosti, ci to moze byt aj rakovina (uz mi asi hrabe).Ide ku nemu az o tyzden.

zuzka1977

Ja mám tiež diagnostikované PCO a hoci za pomoci asistovanej reprodukcie - máme dvojročné dievčatko :-) Takže hlavu hore :-)

Ivka 1

Odpovedam dovolím si s Vami nesúhlasiť, akupunktúrou sa liečilo už v starej čínskej medicíne. Veľmi zaujimavý článok je tu zdravie.pravda.sk ale neviem,či to administrátor nevymaže. Takže akupunktúru by som úplne nezatracovala.Máte s ňou nejaké skúsenosti ? Nepomohla Vám ?

odpovedam

poslala som link, staci sa lepsie pozriet a nie sa hned rozculovat ;-)
ked si to prestudujes, potom mozeme o tom debatovat, pripadne si najdi ine studie a vyskumy. a vies preco nefunguje? pretoze kazdy ma ine nervove drahy, co akupunktura "nevie" a ide podla jednej sablony. uz len z principu to nedava zmysel. ale prestuduj si tie studie, mas tam kopec odkazov. viac k tomu nemam co povedat.

vitavi

Hormonálna nerovnováha u mužov, ktorá spôsobuje ich neplodnosť má príčinu v príjme ženských hormónov.
Ďalšou častou príčinou je ich privysoká tvorba zapríčinená /pre mužov/ nadmerným príjmom sladkostí, chemikálií, povzbudzujúcich a aromatických látok a tropického ovocia.

Dnes sa ženy i muži stravujú takmer rovnako, nezohľadňujú odlišné fyziologické potreby a odlišnosti v stavbe a funkciách tela.
Takže to množstvo mäsa, ktoré je pre aktívneho muža prijateľné, pre ženu je privysoké a podobne množstvo sladkostí pre ženu únosné, spôsobuje mužom problémy.

odpovedam

hormonalne problemy maju aj muzi, su coraz menej plodni, tusim dobehli uz aj zeny. Tym najvacsim problemom je to, ze vodari nedokazu odstranit umele hormony z antikoncepcie, ktore prenikaju do vody. Bohuzal, stale na to nie su paky. Neviem, aky priamy suvis ma pco so stravou, no niektore pripady pco su sposobene nadormi, pripadne vrodenou zvysenou funkciou niektorych zliaz, pripadne vrodenou zvysenou citlivostou na androgeny. Treba patrat s lekarom po pricine.

vitavi

Hormonálna nerovnováha, prevaha mužských hormónov u žien je spôsobená stravou nevhodnou pre ženy - priveľa mäsa, syrov, vajec, údenín, soli a pečených jedál.