Reuma

Príspevok v téme: Reuma
rikaw

ahoj chcela by som sa spýtať či je tu niekto s touto diag. bola mi diagnostikovaná M 060 s postihnutím prstov na rukách, zápästie a prstov na nohách. dr mi nasadila pre začiatok plaquenil po pľucnom vyšetrení,očnom vyšetrení mi chce nasadiť methotrexat. užívam dvoje antidepresíva escitil a tritico tak by som bola rada aj za vaše názory na liek methotrexat v kombinácii s ad. pečenové testy už teraz mám zvýšené.
chcela som aj konzultáciu v piešťanoch v národnom ústave ale na stránke je uvedené,že je možná len na odporučanie reumatologa. kedže bývam v okreese ,ked je len jeden reumatolog na výber moc nemám .
dakujem za všetky názory rika

RNG

Reumatolog je tiez zdravy, takze pre co pocuvate na jeho rady?
Lieci nie diplom ale prostriedky co su preukazatelne ucinne, a na to nemusia byt zdravotnym systemom vobec schvalene.
Inac sem chodia ludia najma taki, ktorym ich lekari nevedia pomoct. Takze samozrejme tu najdes ine rady, nez od beznych lekarov.

ni-ka

pozri ak chces ist do nurchu na konzultaciu a nastavenie liecby tak ti tvoj reumatolog nemoze povedat na to nic...a nurch ti vrelo odporucam!:-)
a na ten metotrexat sa spytaj tu, www.facebook.com
lebo na stranky zdravie chodia len proalternativni a zdravi ludia, tu ti neporadia nic :-)

rikaw

vieš ni-ka je to komplikované neviem čo by na to povedal , že chcem vyšetrenie aj u iného doktora aby to nevyzeralo,že nie som spokojná a čo potom ? najbližší reumatolog je 50km od nás
prosím vás má niekto osobné skúsenosti s užívaním methotrexatu