Štítna žlaza

Príspevok v téme: Štítna žlaza
XNX

Ahojte, chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s užívaním lieku L-thyroxin?? dosť som o tom čítala a vela ludí píše že z neho pribrali, mne doktorka povedala že by som mala skôr schudnúť. Tak teraz neviem prosím Vás ak je tu niekto kto to beriete naozaj neviem čo si mám myslieť, bojím sa že z toho vela priberiem.

Irén 1

XNX,
To ti povedali na edokrinologi?
L- thyrixín už berieš, no to fakt máš silnú hypothyreozu, keďže odpadneš, to bude možno aj iné. Ak si nespokojná s prístupom svojej Dr. skús nájsť inú aj kd nájsť dobrého endokr, je ťažké, ale pýtaj sa na referencie vo svojom okolí, nakolko mám dojem, že každý druhý človek má problém, zo š.ž. A je to výsada žien a hľa trpia aj muži...
Milky vitaj v klube priberajúcich ,ale vážne lieky by mali pomáhať a nie škodiť a fakt že neliečia iba dodávajú chýbajúci hormon.

XNX

No ja vôbec neviem ake mam tie hodnoty tam, ten papier mi zobrala obvodna. Ale chcem ísť ešte nejakej inej doktorke skúsiť čo mi povie. Volala som do Lubochne tam to chvália ale objednali ma až na august=( A ja no ja mam dost problemy hocikedy len tak z ničoho nič odpadnem, stale mi je zima, menzes ten mávam tak možno dva krát do roka preto mi aj robili všelijaké testy a že zato to mám tie problémy že mi nepracuje štítna žlaza.

Milky.

No, ja z neho priberam. Zistil som, ze i ked sa velmi strazim v jedle a poctivo cvicim 3 hodiny denne, je to zle. A to mam len eut. 50.
Uz viac cvicit nevladzem a menej jest ako 1200kCal pri tych vykonoch je nemyslitelne.
Ale stitna zlaza je hnusna osipana..

0vecka

teda povedali mi ze xxcu oblickove hodnoty a tam bol kreatinin a to tsh kazdopadne nieje na skodu si obcas dat spravit krvny obraz

0vecka

no ono oto bolo tak ze ma poslali na radiologiu a ti xcecl kreatinin (S) ten som mal 0.71 a na to mi vravela doktorka ze to TSH sa jej nepaci a ze to treba dalej testovat...

Irén 1

Pri takomto TSH sa hormon nedáva a nakoniec, ty sa cítiš dobre, tak prečo ten odber? Bol si na odbere na endokrinologií, jedine, že by si nemal dobre sono, tak robia laborku na volné hormony a protilátky. Inak ako som písala TSH múže byť mierne zvýšené aj s iným než š.ž.

0vecka

TSH som mal 4.77 na tom papieriku pisali ze referencna hodnota je do 4.8 ale uz od 2.5 sa maju robit dalsie testy...lekarka mi tiez hovorila ze na zaklade toho sa este neda nic urcit...preto som bol dnes na kompletnom krvnom obraze aspon myslim ze bol kompletny som sa nepital ale zobrali 4 skumavky

Irén 1

Ovečka,
ty zrejme neberieš nič a či? Kolko bolo zvýšené TSH, hoci to nie je až taký ukazovateľ TSH sa môže mierne zvýšiť aj pri nejakej infekcií, či zápale v tele- hlavné sú voľné hormony.
Ja som pred liečbou nemala žiadne potiaže - tie nastúpili s euthyroxom, tak ako sa váha šplhala na hor.

Uf 30 kg!! Lenže zrejme sa k tomu dopracujem aj ja pokiaľ sa to nebude liečiť inak, Ale na SK ?!

0vecka

hmm ake si mala hodnoty... ja som bol dnes na krvy lebo minule som mal zvysene THS alebo TSH nikdy nevim... mala si aj pred liecbou nejake problemy? lebo ja sa citim dobre ...

XNX

no a to ešte tá moja doktorka o nej všetci hovoria že lieči aj takých čo by nemusela, jedna baba k nej chodila uživala lieky a stale priberala a ked išla inej doktorke tak tam jej povedali že ju nemusela vôbec liečiť. hlavne že pribrala ale 30kg