Ako si moze hanblivy introvert najst kamosov

Príspevok v téme: Ako si moze hanblivy introvert najst kamosov
sewie

Zdravim vsetkych,

chcela by som poprosit o radu. realnu prosim, ziadne hluposti. Pred par mesiacmi som sa prestahovala z Holandska (po troch rokoch)do Prahy-bolo to kvoli pracovnej prilezitosti. Problem je vsak v tom ze tu nikoho nepoznam! Mam v Prahe jednu kamaratku ktora sa vsak so mnou odkedy som sem prisla nebola schopna stretnut (stale nieco ma), takze uz ju riesit nemienim. ak sa niekedy ozve tak to bude zazrak ale ked nechce nech necha tak. Takze robim vo velmi malej firme-sme v kancelarii 3. Ja , sef, kolega-ktory este studuje (v druhom meste) takze sem chodi dva dni v tyzdni.Sef tiez hodne cestuje, takze tu budem sama. Mame este jednu kolegynu ale ta odchadza. Cize -som sama ako prst a navyse som introvert a este aj hambliva-super kombinacia , ja viem, ale nic predsa nie je neriesitelne...tak mi prosim poradte. V holandsku som mala stastie ze som robila v bare a bola som obklopena extrovertnymi ludmi, tak som si tam nasla dve super kamosky a niekolko dalsich kamaratov. ale tu...cely den som v kancelarii a ak by som aj chcela ist vecer von, nie je s kym...skusala som ist sama do baru ci do muzea, ale proste ja neviem ako naviazat konverzaciu, pre mna je lepsie ked niekto prehovori na mna...som proste v tomto taky truhlik...rada malujem a kreslim rozmyslam ze pojdem na nejaku vytvarku, mozno do posilky-ale penazi vela nemam...a aj tak neviem ako urobit ten prvy krok...vsetci su vzdy v skupinach a ja sama ako prst...nejake rady?

m8cr6

predstav si, že maš posledne dva tyždne života. nehanbi sa! naviaž konverzaciu...myšlienky čo ta napadnu povedz vedla stojacemu človeku, pojde to samo :)

sewie

pomohlo mi hlavne ze niektori ludia sa mi ozvali aj na mail:) a zatial sa proste snazim chodit po svete s usmevom a byt mimo domu tak velmi ako sa to da...clovek obcas narazi na extrovertov ktoremu prijde zaujimavy a o konverzaciu sa postaraju-aspon z pociatku a potom to uz ide:)

smoothiee

ahoj sewie, uplne ta chapem, ja tiez tazko nadvazujem nove vztahy, neviem sa ludom velmi prihovorit a este aj ked sa niekto prihovori mne, nie vzdy viem trefne zareagovat. ono sa to ludom hovori ze chod niekam do kruzku a tam spoznas ludi, ale presne ako hovoris, ludia su vacsinou v skupinach.
pomohli ti tie odpovede od ludi? uz vies ako si najdes kamaratov? pomohlo by to aj mne :-)

Sejla

Zaprdok... Rozdelovanie ľudí na introvertov a extrovertov je aj tak dosť povrchné škatulkovanie. Dalo by sa o tom filozofovať, ale sewie zatrhla :D

asfdljkljlas

No ja osobne mozem povedat ze tiez mi pride neprijemne ist do baru ci na kavu uplne sam. Jedine tak bavit sa so znamym ktory robi barmana ako tu spominate ale sediet sam za stolom. Ibaze by som dostal kopacky od frajerky tak mozno :D

0vecka

2 mam nadchu asi niesi dost silna osobnost.. ono to lepsie padne ist s niekym ale zase aby si sa citil neprijemne sam je zvlasnte... ja som este na strednej ked som nemal chut ist do skoly a som siel na blic tak som si par krat sadol niekam a dal si nejakeho panaka... a necitil som sa nijak divne

sewie

mam nadchu-to nie je ani problem ani objekt temy,
vazne by som bola rada aby sa tieto definicie a poucanie ukoncili, uprimne som prosila o radu a hluposti si neprosim

mam nadchu

a ja som co ked nemam problem oslovit cloveka na ulici opytat sa kolko je hodin alebo na smer cesty ci kde co je ale do takeho baru by som sa sam neodvazil? Kto som ja? Proste nesiel by som lebo by mi to prislo blbe ist sam a sediet ako kopka nestastia ked tam sa chodi zvacsia po dvoch aspon co vidim ked idem s kamosom. Som intovert ci extrovert? Ani na discu ci do podniku by som sam nesiel, ani do cukrarne. Na jazykovy kruzok som sice chodil ale tam sa ludia ucia, lenze v podnikoch sa bavia. Tak kde je problem u mna? Tuto otazku myslim vazne. Proste mi pride trapne ist sam si niekam sadnut, trebars aj do tej cukrarne. Ked idem s kamosmi tak nemam problem este sa aj tesim ale sam nie. Preco?

sewie

Peterr, dakujem-o kruzkoch som pisala, ajto ze neviem ako tam zacat konverzaciu alebo ze na to nemam peniaze...zatial..

embryo-ak chces tak mi napis na : sewie@azet.sk