Stres z maturity, pocit na vracanie, hnačka

Príspevok v téme: Stres z maturity, pocit na vracanie, hnačka
januska123

dobrý večer, štvrtok maturujem a som strašne v strese,mama hovori že to je normalne a asi ma pravdu, každý si tým rpejde..ale ja mam hroznu hnačku, bolí ma žaludok, strieda sa mi pocit nenažratosti ked žerem jedno cez druhe zo stresu a potom mi je zle a pol dňa nič nejem leo ma preháňa a mám kŕče...dnes som nejedla nič a aj tak mám hnačku:( som slabá nervózna a strašne sa bojím..som dobrá žiačka mám ejdnotky ale som hrozne v strese...bojím sa že štvrtok budem vracať a hnačkovať od rána...lieky na ukludenie mi nezaberaju...poraďte mi prosím :(

slivca

to je uplne normalne, ze ludia pred takymito skuskami maju stres a zle sa citia. rozdychaj to a uvidis, maturita je len maly kusok z toho, co ta este v zivote caka!

GOING

To je preto, že ste veľmi zodpovedná. Odľahčite to napätie a pozrite na druhých horších nezodponedných. Tí problémi nemajú.
Pri maturách sa sústreďte na prácu/skúšku a nie na výsledok
s zvládnete to úspešne. Výsledok príde sám.
Ja sa venujem súťažne streľebe z pištole. A aj ja to mám pred veľkou súťažou. lebo vilem, že ma čaká práca a sústredím sa LEN NA PRÁCU a nie na výsledok. Počas súžaže napätie pominie a výsledok príde.
Skús si vizualizovať maturity ako by si si to predstavovala aj z otázkami.

A.Ž.
Lek. Ing., parapsychológ,
psychotronik, hypnoterapeut

Sia-b

Presne tieto stavy zazivam aktualne aj ja... som pred maturitou a kazde rano sa zobudzam s hnackami... vraj ide o syndrom drazdiveho creva a telo tak reaguje na stres

Veronika3991

u mna zas pri strese prichadzalo vzdy k zapcham, nemohla som ist normalna na wc.. Do toho som od stresu jedla vsetko mozne... Pomohli mi tiez probiotika, ale s vlakninou...

Siab1

tieto stavy som zazivala celu VS... Potom po skonceni VS to iste v praci, stale ked bolo nieco dolezite a bola som pod stresom, tak som hanckovala... Po naliehani partnera som sla k lekarovi, ktory mi potvrdil, ze ide o syndrom drazdiveho creva... Rada "menej sa stresovat" mozno cez skuskove atd. nemusi zaberat. ale existuju napriklad aj lieky, ktore ti pomozu... u mna fungovali probiotika, konkretne IB-symbio s s. boulardii kvasinkou...

vanix

ja som bola dnes z dvoch predmetov..trepala som uz kadeco a dost ma navodili k odpovediam ucitelky..a dali mi to za jedna..fakt som ostala prekvapena, bola to normalna, kus lahsia odpoved nez na hodinach,len ten stres to cele iba zhorsuje a clovek niekedy ani nevie co dalej povedat.. .ten stres je ozaj hrozny, ale treba sa snazit byt kludny, nemysliet na to, hlavne sa uz pred odpovedou neuc lebo aj tak sa nenaucis nic a len sa viac zostresujes...a nemozu ti dat 5tku ked si cele roky mala dobre znamky...u nas presli aj ti co sotva prechadzali od prveho rocnika ..takze snad je to ozaj iba formalita.. idem este zajtra, uvidim ako sa podari, snad to dam aspon na tu tri..drzim palce

miki25

zmaturuje určite každý :D, viem o čom hovorím. sám som bol stremovaný na prvom predmete, že som nepovedal ani slovo, ale tak štvorku mi dali, hoci nezaslúženú, lebo to bolo na 5. zvyšné 3 známky boli už na jednotky, lebo mi už bolo všetko jedno po prvom dní. čiže stres to len zhorší.

rhea

aj keby si nic zo seba nedostala, tak ta nechaju prejst, lebo vedia, ze si dobra ziacka a pripisali by to treme, nebudu si kazit statistiku... aj v najhorsom urcite nieco povies, neboj..