Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stres z maturity, pocit na vracanie, hnačka

Príspevok v téme: Stres z maturity, pocit na vracanie, hnačka
januska123

dobrý večer, štvrtok maturujem a som strašne v strese,mama hovori že to je normalne a asi ma pravdu, každý si tým rpejde..ale ja mam hroznu hnačku, bolí ma žaludok, strieda sa mi pocit nenažratosti ked žerem jedno cez druhe zo stresu a potom mi je zle a pol dňa nič nejem leo ma preháňa a mám kŕče...dnes som nejedla nič a aj tak mám hnačku:( som slabá nervózna a strašne sa bojím..som dobrá žiačka mám ejdnotky ale som hrozne v strese...bojím sa že štvrtok budem vracať a hnačkovať od rána...lieky na ukludenie mi nezaberaju...poraďte mi prosím :(

vanix

ja som bola dnes z dvoch predmetov..trepala som uz kadeco a dost ma navodili k odpovediam ucitelky..a dali mi to za jedna..fakt som ostala prekvapena, bola to normalna, kus lahsia odpoved nez na hodinach,len ten stres to cele iba zhorsuje a clovek niekedy ani nevie co dalej povedat.. .ten stres je ozaj hrozny, ale treba sa snazit byt kludny, nemysliet na to, hlavne sa uz pred odpovedou neuc lebo aj tak sa nenaucis nic a len sa viac zostresujes...a nemozu ti dat 5tku ked si cele roky mala dobre znamky...u nas presli aj ti co sotva prechadzali od prveho rocnika ..takze snad je to ozaj iba formalita.. idem este zajtra, uvidim ako sa podari, snad to dam aspon na tu tri..drzim palce

miki25

zmaturuje určite každý :D, viem o čom hovorím. sám som bol stremovaný na prvom predmete, že som nepovedal ani slovo, ale tak štvorku mi dali, hoci nezaslúženú, lebo to bolo na 5. zvyšné 3 známky boli už na jednotky, lebo mi už bolo všetko jedno po prvom dní. čiže stres to len zhorší.

rhea

aj keby si nic zo seba nedostala, tak ta nechaju prejst, lebo vedia, ze si dobra ziacka a pripisali by to treme, nebudu si kazit statistiku... aj v najhorsom urcite nieco povies, neboj..

Bebeb

Kľud dievča! Ja som maturovala predvčerom z angliny, včera zo sloviny a zajtra ma čakajǔ odborné. Vôbec to nie je také hrozné! Naozaj. A to som bola včera strašne strémovaná lebo zo sloviny som si nestihla všetko prebrať a dala so aj anglinu aj slovinu na jednotky. Naozaj musíš sa ukludniť. Ja som si stále opakovala v hlave ze vlastne nie som nervózna len sa teším ako to uz budem mať za sebou. A uz sa vôbec nebojím na zajtrajšok. Naozaj daj si nejaký režim ze vtedy a vtedy si bude este opakovať, vtedy a vtedy pôjdem na comp..proste urob si plán a drž sa ho. Poriadne sa vyspi a mysli na to aké to bude super keď to uz budeš mat za sebou (je to mega pocit naozaj). Nechystaj si nejaké pekné oblečenie a teším sa na to ako sa v ňom ukážeš. A samozrejme stresíky sú normálne ale zas nepreháňaj to...si dobrá žiačka! Mala si jednotky! Určite zmaturuješ! Nech sa boja tí, ktorí sa neučili celé roky a majú zlě známky. Oni sa majú báť a nie ty ktorá sa učíš. Ber to tak, keď zmaturovali ľudia ktorí sa naozaj neučia tak musíš aj ty! Zmaturuješ a nemusíš vôbec toľko stresovať. Lebo keď sa neukludníš tak sa ti to popletie a budeš ta trapošiť. Nádych, výdych, pusti si film...zopakuj čo este potrebuješ..hlavu hore a ideš!