Antidepresiva - Alventa, Serlift, Seroxat?

Príspevok v téme: Antidepresiva - Alventa, Serlift, Seroxat?
mandy01

Zdravim vsetkych... viem, ze tychto tem je tu uz vela, ale chcela by som poradit.

Na rozne fyzicke (unava, malatnost, nervozita, pocity na odpadnutie...) a psychicke (uzkost, uzkostne myslienky, mierna depresia) mi bola predpisana na zaciatku Alventa + Rivotril. Po dvoch tyzdnoch brania Alventy (najprv 37,5, potom 75) som sa citila priserne, bolo mi este horsie (busenie srdca, nervozita, pocity na odpadnutie...), bola smom uplne roytrasena, no zle. Tak sa psychiatricka rozhodla, ze to skusime so Serliftom. Najskor ziadna zmena a po troch tyzdnoch mi bolo tak zle, ze som 4 dni ostala doma. Dokopy som Serlift brala skoro 4 tyzdne a nic. Po vysadeni Serliftu som sa citila lepsie.

Isla som k nej znova, a teraz mam brat Seroxat + Neurol (s tym uz mam skusenosti).

Co si o tom myslite? Nie je Seroxat na podobnej baze ako Serlift? Ma to vobec nejaky vyznam? Mam do toho ist? (Inak diagnostikovana mi bola depresia, a ze sa to moze zhorsovat).

Za vsetky rady dakujem!

Genezis333

Mne predpisala escitalopram (solatcit) ci je tiez ze vraj nejaky vychytavac serotoninu tak mne to zabralo ale toto ostatne som neskusala.Ale ja len pisem o mojcih skusenostiach s depresiou.

Genezis333

Ahoj, Mandy ak chces popisat moj mail je muffy333@azet.sk A co sa tyka tych liekov tak ja mam take skusenosti u mna so zaberanim tabletiek ze 2 tyzdne 3 to je nic citala som ze tie prve fazy mozu byt najhorsie, moze sa objavit sebaposkodzovanie, samovrazdy. Ja ked som prvy krat v najhorsej faze depresie tak bolo mi lepsie asi az po 3 mesiacoch a uplne dobre to bolo asi az po pol roku...V tych prvych fazach uzivania liekov som povyvadzala zo zufalstva kadeco dokonca som aj pokradla peniaze z domu utiekla ale potom uz bolo dobre. Zalezi ze ci ti tie lieky sadnu tiez od psychiatra u kazdeho to je individualne.