Moze ist o schizofreniu?

Príspevok v téme: Moze ist o schizofreniu?
direngrey

uz asi 6 rokov mavam velke problemy s ludmi. som uplne sama, nedokazem s nikym naviazat kontakt, nedivam sa do oci an vlastnej matke, proste vzdy uhnem, som nedoverciva a casto sa mi stane, ze ked sa nad niekym zamyslim, pocujem ho rozpravat, niekedy to pride aj samo ze zrazu viem co si mysli aj ked je 100km daleko ten nejaky clovek ak je to o mne. Je to somarina ja viem, ale ono z casti by nieco mohlo aj sediet. A to ma stve, vrta mi v hlave a izolujem sa kvoli tomu postupne od vsetkych ludi viac. V praci so ziadnou kolegynou nevyjdem, len s muzmi sa mi da vyjst. Kazdy den rozmyslam ako ich nachytat, prekabatit ako ich psychologicky dostat aby sa zahanbili za to co rozpravaju. Lebo nieco aj ozaj rozpravaju, co mi bolo aj inou osobou potvrdene. Pripadam si ako taky pomateny spion v kriku co sa sto rokov neumyval lebo len sleduje so zbranou v ruke.
Napadlo ma ci tie hlasy nemozu byt nejaka forma schizofrenie, ze som si to navodila tou nedovercivostou, ci mi nepreskocilo z toho.

direngrey

ako sa dostanem k psychiatrovi? mam ist najprv k psychologovi? mam si vypytat vymenny listok u obvodneho lekara? psychologovia su dost drahi ked si vezmem, ze doteraz som tak vedela fungovat..co ked sa iba strapnim?

kop11problem

Mala by si ísť na vyšetrenie k psychiatrovi, tu na fóre ti diagnózu asi nikto nestanoví.
Podľa mňa však takmer isto máš nejakú formu psychózy, namýšľaš si v podstate bludy. Hlavne si uvedom, že nesmieš konať v súlade s tými bludmi.