Dosiahol som vsetko i tak som nešťastný

Príspevok v téme: Dosiahol som vsetko i tak som nešťastný
hobbo

Zdravim, momentalne mam depku a musim sa vykecat lebo sa zblaznim. Je mi 19, za posledny cas som dosiahol vsetko co som chcel, zmaturoval som len nedavno s celkom dobrymi vysledkami, absolvoval som ele. sposobilost, prijali ma vyšku, mam skvelu robotu co mi rovesnici mozu len zavidiet, zarabam dost dobre prachy, dost pracovne cestujem, kupil som si auto atd.... vsetko mam, dari sa mi, len stale som nestastny. Som skor samotar, mam problem ze si s rovesnikmi vobec nerozumiem. Nebavia ma diskoteky vobec, nechodim vobec do krcmi, barov, netravim cas na socialny sietiach, atd.. som iny ako spoluziaci. Vecsinu casu travim v robote, bezne 10-12 hodin denne, cez viken sa zacnem depkovat, nie preto ze by som nemal co robit ale skor zo samoty. Vsetci idu sa zabavat, krcma, chlast diskoteka, JA NIE, nebavy ma to. Radsej chodievam do roboty aj cez vikendy lebo mi doma prepne. s ludmi vo firme si dobre rozumiem, no volnom case sskoro s nikim. ked mam cas po robote obcas chodim na fotbalovy trening aj to tiez vsetko so starsimi a sem tam s kamaratom vybehnem na hory. ako rad sportujem, cetujem, no nemam s kym. Nemam babu, nepoznam holky co by mi za nieco staly, bud su hlupucke alebo skarede alebo zadane, v podste kocku na normalny vtah som ani nemal. Som dost divny, vsetko chcem aby som mal dokonale, precizne. Dnes mi aj tatko nalozil ze co viac este chcem, o vsetko mam postarane (mamma hotel), zarabam vyse nez on, cestujem si a stale sa mi nieco nepaci. iny nemaju spolovice to co ja a su svojim sposobom spokojny a stastny, neviem preco som taky aky som. Ked sedim doma ako teraz sam a nemam co robiť zacnem depkovat, citim sa nahovno, sam, nic nema zmysel,zmeny nalady, smutok. Musel som to jednoducho pustit zo seba, nemam sa kde a komu vykecat, nemam holku nemam sa komu vyplakat. Od pondelku robota, a zas bude vseko ok.
poradte niekto co robite vo volnom case vy?

Súvisiaci obsah

hobbo

serus, vdaka za nazory. Moja garamatika je slaba, viem, slovencinu v skole som vzdy neznasal, ale budete sa smiat, z matury som mal 1. Diela, autory, pochopenie textu,nieco sa nabiflit, logika, to mi slo, no diktat som nikdy nenapisal lepsie ako 4.Ale to je jedno.
Plne suhlasim s romeomeo, myslel som si ze ked skoncim strednu vsetko bude super, ze si kupim auto aby som nebol nicim obmedzovany budem stasnejsi, budem mat robotu a vsetko bude skvele, no nieje to tak.
S vevegab suhlasim ciastocne. Ma pravdu ze stale tuzim mat viac a viac a hrabem pre seba. Ked mam prachy tak nejdem to rozflakat niekde ako vecsina, ale sa snazim ich v podstate investovat a zhodnocovat. Skupim niejake auta a rozpredavam alebo stavkujem a podobne. V com nesuhalsim, viem co je zivot z ruky do huby. Nepochadzam zo zamoznej rodiny, rodicia priemerny robotnici, v minulosti sme neboli na tom bohvieako, no financna situcia za posledne roky vyrazne v rodine zlepsila a preto si viem dnes vazit veci, neplytvam.
So starsimi si rozumiem odost lepsie, ale starsiu babu by som nechcel. Pride mi to nechutne aby bol chlap mladsi, a neviem si predstavit chodit s nejakou 25etkou. ee to urcite nie. Tu sa zoznamovta neda, skor pokec, mohlo by sa uz oteplit, siel by som na kupko mrknut dajake pekne ritky.

Sejla

Ak si v 19stich dosiahol všetko, tak si na seba mal zrejme veľmi nízke nároky. A to ťa nemotivuje že pôjdeš na vš a veci okolo toho? Veď bez motivácie tú školu nezvládneš. A si na omyle že všetci vo voľnom čase chodia len po diskotékach a krčmách, dokonca aj tí čo chodia do podnikov, nie je podmienka, že sa tam opíjajú. Okrem toho jestvuje kopec iných aktivít, samostatných aj v spoločnosti, o to viac keď máš prachy, ako píšeš. Neviem teda o čo ti ide, skor nevieš čo od dobroty.

chlapik

ale najdu sa take baby co radi behaju po horach a lesoch a nepotrebuju chlastat a trsat na diskach. Aj tu na forum sa uz stazovali ze namaju s kym von lebo maju ine zaujmy ako okolie a tazko je im najst spriaznenu dusu. Vela takych tem tu uz bolo. Ved skus tu hodit svoj e-mail a mozno sa nejaka ozve co ma zaujmy podobne tvojim. Kolko ludi sa tu uz takto dalo dokopy. Treba hladat tam kde je ponuka. Este sa najde zopar dobrych bab ktore maju radi prirodu a vylety a nie skraslovacie salony a vysedavanie pri vinku. Ak si nemozes najst medzi rovesnikmi co moze byt problem lebo takato kategoria je zamerana len na spijanie sa a ponocovanie. Skus teda medzi starsie slecny a panov hladat. Mam kolegu co mal podobny problem ako ty. Mladsie a rovesnicky sa chceli len zabavat a trsat na diskach. Potom som ho vzal do mojej partie, sme vsetci starsi od neho ale perfektne si s nami rozumel, zapadol chalanisko, mal podobne nazory a je aj vyzretejsi, s jednou babenkou z nasej partie sa dal dokopy, je od neho starsia o 5 rokov ale im to nevadi, chodia na tury, dovolenky, robime spolocne grilovacky, opekacky, oslavy. Proste vobec neposobi ako by bol mladsi. Je to super chalan, nekonfliktyn typ so spravnymi nazormi na zivot a konecne nasiel svoje stastie a pokoj v dusi. S tou babou co je zaroven aj moja kamoska sa uz zasnubili. Jeho rodicia mu sice vytykali ze je starsia ale on pri nej doslova ziari stastim. Takze jedno ti chcem povedat ak je tazke najst medzi rovesnikmi hladaj inde. Ved aj tu mozes skusit. Uved odkial si a nahod e-mail. Vska za pokus to stoji nemyslis? Vela zdaru.

Vevegab

Ahoj, poviem ti len moj úprimný názor.

Celé je to o tebe. Stále sa to točí len okolo tvojho večne nespokojného JA.

Hrabeš celý život len pre seba, stále túžiš po viac a viac, a aj keď máš už toho veľa, vnútorne si len prázdna nádoba uvaznená vo svojom úspešnom svete.

Čo sa týka toho dievčaťa, podľa mňa taká, kt. by ti vyhovovala ani neexistuje

Nevieš si vážiť veci, čo máš - to je ďalšia vec. Neuvedomuješ si koľko ľudí hladuje alebo žije z ruky do úst? A aj tak sú šťastnejší ako ty. A vieš prečo?

Lebo život nie je len brať, ale hlavne dávať. Nie je to len o TEBE, ale aj o ostatných.

Na toto sa dnes zabúda, celé je to len o sebaláske a hrabaní pre seba. Možeme pozorovať ako sa ľudia fintia a robia všetko preto, aby ich ostatní obdivovali. Dovodom, prečo nemám napr. taký Instagram je ten, že ľudia tam dávajú absolútne všetko- dievčatká tam dávajú polonahé fotečky a potom si myslia, že sú hviezdy, keď majú veľa úchylných nasledovateľov. Všetci sa tam chvália majetkami, jedlom, peniazmi, telom a neviem ešte čím. To je narcizmus- sebaláska. Tejto spoločnosti vládne narcizmus, ale žiaľ, je považovaný za obdivuhodný povahový rys, nie za to čím skutočne je - chorobou a úplne poľutovaniahodným správaním.

Ľudia si potrebujú uvedomiť, že to jediné, čo robí človeka skutočne šťastným a naplneným, je láska a nezištná pomoc druhým. Všetko ostatné je len klam a pozlátko, nezáleží na tom, v akej lákavej forme je.

Všetko, kde ide len o sebecké JA, spraví človeka len viac prázdnym. Len toľko.

romeomeo

a tie gramatické chybyčky, ako nehnevaj sa, ale zmaturoval si, ideš na výšku a čo tá gramatika. To ako chceš s takou gramatikou študovať? Keď nemáš s kým tráviť voľné chvíle, tak šup šup, diktáty písať, nech sa to zlepší, keby len jednu, dve ale toľko hrúbok, hanba.

romeomeo

chyba ti láska v živote, darmo že takmer všetko dosiahol, láska je to čo človeka urobí nadovšetko šťastným v živote. Láska, mať možnosť niekoho milovať a byť milovaný, tráviť s niekym koho milujeme voľné chvíle, objímať a byť s ním. Aj keď všetko čo si chcel v živote dosiahneš ale láska ti chýba, stále sa budeš cítiť nešťastný a nepotrebný, nenaplnený. Nehovorím o manželstve a rodičovstve. To je druhoradé. Hovorím o normálnej ľudskej láske dvoch ľudí, či majú 60, 30, 19 či 15 rokov. Môžeš mať prácu, aj dve vysoké školy, diplomy, karieru, psa, auto, chatu, drahé dovolenky ale pokiaľ nenájdeš lásku, nikdy šťastný nebudeš. Ona je to čo robí človeka šťastným a nešťastným zároveň. Ona je tá čo dáva zmysel života, dáva chuť ráno človeku vstať aj o tretej, ísť von aj keď je silný lejak. To čo človeka robí šťastným je láska a možnosť milovať a byť milovaný. Nič tak neurobí človeka šťastným a spokojným ako byť v blízkosti milovanej osoby. Vidíš stále aj keď si dosiahol čo si chcel ale stále máš pocit prázdnoty a niečoho čo ti chýba.

miki24

čo sa týka oblasti kariéry resp.napredovania som tiež na tom relatívne dobre. o týždeň ma čakajú už len promócie (to sa zvládne a budem to môcť), mám aj prácu - brigádu v odbore, kde chcem pracovať v budúcnosti. trochu blbší je sociálny život, ale aj ten nejakým spôsobom napravím. viem presne, čo mám robiť a urobím to tak hoci nie je to celkom v súlade s mojimi zásadami, ale všetko chce aj ústupky voči sebe samému. cestou čiastočných ústupkov verím, že sa dopracujem ešte k väčšiemu šťastiu. boli už podniknuté prvé kroky po návrate domov k tomu, aby leto bolo nezabudniteľné a možno najlepšie v živote. skrinka sa otvára dokorán a uvidí sa, čo to všetko prinesie.

salon

Ahoj hobbo.
Kde zacat :-)
Tak najprv gratulujem k tvojim uspechom,maturita,vyska,praca,plat atd...:-)
Serkaju ma trosku tvoje gramaticke chyby,ale budis...
Mozno si fakt depkar a to je vlastne diagnoza. Zo skusenosti mojich dvoch blizkych ludi,ktori mali ci mavaju taketo zmeny nalad viem,ze to bolo tym,ze vlatne mali potlaceny hnev z minulosti,ktory este nejakym sposobom nestravili. Stacilo,aby som sa im venovala pocuvala ich a motivovala a hned im bolo lepsie :-)
Koren tohto vsetkeho je,aby sme si vsetci uvedomili,ze musime ZIT TU A TERAZ! Minulost nezmenime a buducnost je neista. Existuje len TU a TERAZ ver mi. Sustred sa preto na pritomny okamih. Vychutnavaj si kazdy okamih svojho zivota i ked len sam. Musis byt trpezlivy a hlavne TY musis urobit vsetko pre to,aby si bol stastny. Stastie je vrtkave a nestale,ale mozeme ho mat vsetci bez ohladu na vek,status,narodnost atd. Je to totizto vnutorny pocit :-)

pajtaskam

este si len na zaciatku cesty ako kazdy bol potom sa veci mozu zrazu zmenit aj necakane udalosti a necakane krizovatky ktore zmenia tvoj zivot v iny sner nez si planoval ocakaval a to sa vola zivot.