Jazva po vybratí znamienka

Príspevok v téme: Jazva po vybratí znamienka
fergie1581

Ahojte v októbri som si dala vybrať znamienko na tvári (konkrétne nad perou).Chirurg mi dal k tomu aj takú masť na tú jazvu (Dermatix),povedal že tú masť mi poisťovňa preplatí len raz za život lebo je veľmi drahá.Bola som s ňou spokojná,lebo mi tú jazvu chránilo aj pred slnkom.Ale už toho gélu nemám veľa,tak som sa pýtala v lekárni a povedali aby som si kúpila gél Contractubex (že s tým majú pozitívne skúsenosti).Zo začiatku ma to pálilo a svrbelo keď som si to dala na tú jazvu,ale potom už v pohode keď si to zvyklo.Ale môj problém je,že sa mi okolo tej jazvy začalo robiť pigmentové koliečko biele (ja mám s pigmentáciou dosť veľký problém,mám ju skoro všade na tele ževraj kvôli štítnej žlaze mi bolo povedané),ale teraz neviem či to mám zo slnka (na slnko sa snažím nechodiť veľmi)alebo z tej novej masti (lebo tam sú vedľajšie účinky napísané aj pigmentácia u niekoho).A teraz mi to k tomu všetkému ešte sčervenalo.Dávam si na to aj Calcium aby mi to trocha vybledlo,ale už neviem čo mám robiť.Neviete niekto čo s tým?Čo si mám na to dať aby som to nemala červené ale hlavne aby sa mi tam neurobil ten pigment?Nerada by som chodila s bielym flekom na tvári a viem že pigment nejde prekryť ničím.Ďakujem

fergie1581

A ešte chcem dodať,že si na to dávam keď idem von tú masť čo mi predpísala kožná na tie pigmentové škrvy a mám to teraz ako keby spálené :( tak neviem čo s tým