Mama alkoholicka

Príspevok v téme: Mama alkoholicka
trubka15

Ahojte ako mozete z nazvu vycitat mám obrovsky problem s mamou, ktorá už pije dakych tych 7-10 rokov ale riadne obrátky nastali pred 4 rokmi kedy je to naozaj strasne. Myslite si ze horšie to už nemože byť ale v vzdy moze to už viem. Prepuklo to ked nastupila do prace ku masiarom, tam uz zacala piť hned rano o 5 a postupom casu pokracovala aj doma, cez vikend o 7 rano palila do obchodu a nakupila si toho aj dopredu pretože za tie roky uz mam prax v hladani flasiek cize ziadne miesto ma neprekvapilo, ale alkoholik tvor vynaliezavy takze efekt to nemalo ziadny. Sestra je uz 10 rokov z domu prec, ked pride riesi veci na teoretickej urovni - co by sme mali, ako by sme mali, co by bolo dobre...ale nic nespravila a v podstate vyzera aj tak ze jej to je jedno. Na mna to malo ako spoluzavisleho fatalny dopad, psychicke problemy, vyburenie zlosti na priatelovi (on vedel o vsetkom co je doma), prestavala som vyhladavat priatelov lebo ich problemy "Nezavolal mi" boli pre mna take banalne ze mi boli na smiech, nezaujimali ma a ja som prestavala byt takou kamaratkou akou som dakedy bola.Otec vedel ze pije ale riesit to nemal ako, kym este pracuje tak je dobre. Temy poslat ju na liecenie furt hned padli - ona alkoholicka neni, ked si to nachvilu priznala tak ona z roboty odist nemoze. Bola som za jej doktorom ze co s nou no samozrejme, ze kym sama nechce tak nic a ak by jej to mal nahradit sud musela by nieco spravit. Viackrat by sa aj udialo nieco - napriklad varila a opita zaspala, no niekto do toho vzdy prisiel. Nechat ju samu doma je horsie ako nechat doma 5 rocne decko. Rozpravat sa s nou neda o nicom, je absolutne osprostela - muzom sa pitim mozgove bunky obnovuju no zenam nie a ona je ziarivy priklad. Nestale klame, aj ked nemusi, dopletena nevie co je pravda a co loz, nic nevie, nicomu sa nerozumie ale debaty chce viest stale(10x do dna to iste). Doma som bola najaktivnejsia co to riesit chcela, moznosti ako zbavenie svojpravnosti a poslanie na liecenie atd - ale oco stale pracu ma tak gto nechajme tak.
Takato situacia bola este pred pol rokom.

Aby sme boli v obraze nefnukam tu koli tomu ze mama vypije dve piva za den, ide tu o tvrdy alkohol a zacina s nim rano - cize denne sa stahne opit 2 aj 3x. Kolko vypije to netusime kedze tolerancia na alkohol u alkoholika klesa postupom casu.

Ja som prestala mat nervy a odstahovala som sa s priatelom prec. Kedze studujem nasi nesuhlasili ale ich nazor ma nezaujimal. Nasla som si pracu a prestala som riesit mamine problemy. Teraz mi je dobre. Nechcem vraviet ze ma nezaujima, nech si robi co chcces ale po tak dlhom case co vsetko narobila, narozpravala je mi dost ukradnuta. Viem ze alkoholizmus je choroba a ona zato nemoze (nemoze za to ze sa tak sprava nie zato ze je alkoholicka)a nesmiem mat takyto pristup.

No ale podnik kde pracovala a s usmevom zacinala ranne dusky sprachoval a ona ostala bez prace. Na chvilu sa stihla este zamestnat ale nie kazdy bude ozrateho zamestnanca tolerovat. A tak domka sedka, podporu prepija, neriadi, nevari, nestara sa a moj otec invalidny dochodca co uz mal byt v dochodku kazde rano vstane a ide muklovat na stavbu. Ked pride domov a ona nevie ani chodit, pripadne lezi v strede izby na pohode domova a jeho psychike asi neprida. Rozviest sa s nou nechce, vyplatil by ju z bytu, ona by to prepila a skoncila na krku mne co otec nechce. Nechce aby sme koli nej ani prisli o peniaze ktore raz mame dostat.
Teraz ked mama je doma je idealny cas poslat ju na liecenie ale sama nepojde v ziadnom pripadne.

AKO ju tam dostat??? Rozhovory s nou nie su mozne, ona nepije, ona problem nema, triezvu ju najst (ze prehodime daky vazny debat ) nie je mozne.

Naozaj som rozmyslala nad niecom takym ako nechat ozaj nech ta kuchyna pre mna za mna aj vyhori ale nech ju beru prec...viem velmi dobre ze ak by aj sudom sla na liecenie a nechce sa vyliecit tak jej ani 4 lieceia nepomozu ale chcem aby zazila pocit ciste hlavy, triezvosti a pozerala na svet z inej strany - ze alkohol problemy neriesi.