Štítna zľaza, Ľubochňa

Príspevok v téme: Štítna zľaza, Ľubochňa
annna

Mam problemy so stitnou zlazou, znizena funkcica stitnej zlazy, zapal stitnej zlazy a uzivam treti rok Euthyrox. Aj napriek tomu ze uzivam lieky som velmi pribrala a aj preto som sa rozhodla zeby som skusila este vysetrenie v Lubochni. Bola by som rada keby sa mi ozval niekto kto uz tam na vysetreni bol a opisal mi ako to tam prebieha, pripadne u koho sa mam objednat, niekto kto ma s tym osobnu skusenost. Je niekto kto od Euthyroxu pribral? Teraz uzivam Euthyrox 100, davky mi postupne zvysovali, ale ja priberam dalej pri rovnakej zivotosprave ako predtym ked som lieky nebrala. Je sice pravda, ze odkedy uzivam lieky citim sa lepsie az na to priberanie to je hrozne za 3 roky skoro 40 kg, co je zle. Ak s tym ma niekto osobne skusenosti nech sa mi ozve. dakujem

RNG

Sojovy lecitin, cisty , obsahuje len malicko fytohormonov, a nakoniec mozes brat aj vajecny lecitin, alebo zo slnecnicoveho oleja a podobne, kde to nebezpecie neexistuje.Jodumnjue v nasej potrave primalo, tj aj kebu si vstrebala vsetrko, aj tak nemas dost, ppod;la novsich vyskumov urcitych lekarov, ktorych dosial medicka komunita odmieta pocuvat. Viac o nich mozes najst napr cez google.sk pod mojim nickom a slovom Jod.
Podla roznych lekarov potrebujeme doplnovat minimalne selen, zinok, jod, vitaminy C, E a D-3 pre celkovu lepsiu operaciu tela, lebo v potravinach ich nie je dost.

RNG

Soja obsahuje fytohormony, tj nahrazky nasich prirodzenych hormonov, ktore vykolaja vo vacsich davkach nase normalne hormonalne hladiny. Samozrejme posobi aj na stitnu zlazu.
Ale s dostatkom jodu sa aj to napravi, vid Japoncov, ktori jedia soju a predsa maju so stitnou zlazou podstatne menej problemov, nez ostatok narodov. A ich denny prijem jodu vo forme morskych rastlin(tj najma KJ) je 13.5 mg v priemere na dospeleho, a nas je hlboko pod 0.15 mg , co lekari v roku 1948 oficialne urcili ako odporucena denna davka, neskor dokonca pod falosnou teroriouWolff-Chaikoff na maximalna odporucena hodnota.
A kretenizmus(jod pod 0.03 mg denne, caste v Tibete)) a hrvoly(pod 0.05 mg, kedysi caste na Zitnom Ostrove, jodizacia soli to znacne znizila) su dnes este hodne caste.
Samozrejme to nenechaju lekari dnes dojst tak daleko, akonahle sa zacne stitna zlaza zvacsiovat(uzliky, cysty hyperplazia) tak ju podla stareho barbarskeho zvyku vyrezu=amputuju miesto vyliecenia a doplnia telo umelym thyroxinom, ako keby stitna zlaza produkovala len tento hormon a nic ine.

Na mensie hypothyroidne problemy lekari odpovedaju vyckavanim obvykle. A v podstate aj tak, z hypothyreoid nezachytia cez krvnu skusku ani len tretinu pripadov
Preto je napr v USA epidemia obezity, prebytok fruktozy, nedostatok jodu a selenu a kaloricky pribohata strava, plna sacharidov to celkove sposbuje.
A samozrejme miesto potrebnych dolezitycyh tukov, znicene rastlinne a zivocisne priemyselnym vytazovanim,rafinaciou, hydrogenaciou/stuzovanim a vysokymi teplotami.

???

Ahojte... mam dotaz-kedze mam autoimunitnu tyreoiditídu v stadiu hypothyrozy a mam vysoke tuky v krvi moze byt,ze lecitin mi brzdi vstrebavaniu jodu v š.ž.? A s tym niekto z vas skusenost,lebo som pocula,ze soja je nevhodna pri hypofunkcii š.ž.este mam mierne problemy v pblasti pecene a zlcnika smerom nadol.Budem vdacna za kazdu vasu radu.Kazdy chvali Lubochnu-tak nevim ci sa tam tiez neobjednam.Aj ked ?!(

RNG

Jod nie je bla, bla bla, ale dolezity mineral, ktoreho mame v strave primalo a este aj dnesne silne zamorenie inymi halogenmi nas pripravuje o zvysok.
Takze doplnovanie je definitivne na mieste a vyliecilo z hypothyroidy a inych problemov so zamorenim tela hromady ludi.
Bez skodlivych posatrannych ucinkov.
Ale ked sa chcete nasilu dat rezat alebo brat skodlive chemicke lieky, nech sa paci.

Sofy

Zdravy,
dakujem ti za tvoj popis-sloh,ako ty vravís.Ja chcem ist do Lubochne a pojdem autom,tak dakujem za popis parkoviska.Prave,ze to sono sa mi robilo iba na zaciatku liecby a moj stav je horsi,ako na zaciatku liecby-Euthyrox je hrozne svinstvo a mas pravdu rozhadze cely metabolizmus.Priberam,potim sa,porucha spanku...,len neviem,čo s tým.Jod?-nikdy moja tete sa vdaka tu s porady liecila jodom a vysledok? nuz skoncila pod nozom-ja tak skoncit nechcem,ale tiez neviem ako mi v tomto pomoze EU,aby som prestala priberat, podotykam,ze jem malo,ako macka.A ty v sucasnej na tom ako?

"zdravý"

Zdravím,

V literatúrach a výskumoch je pravda, že jód je prospešný pre telo a vývin človeka a bla bla bla... Len málokto však vie z tých čo tu múdro píšete o jóde, že pri poruche štítnej žľazy práve vďaka lieku elthyrox sa zmení celý metabolizmus v tele čo má u 80% pacientov za následok rapídne priberanie, zvýšenie potenia, poruchy spánku, náladovosť, kolísanie tlaku, dýchavičnosť, poruchy sústredenia, bolesti hlavy v spánkových oblastiach (pocit hlava vo zveráku resp. silná tlaková bolesť) Odkiaľ to viem? Toto vám proste lekár nepovie... Mám vážne zdravotné problémy od 3 mesiacov môjho života. Vtedy mi bola zistená porucha štítnej žľazy a do 18 rokov som chodil preto na endokrinológiu do BB kde úžasne \\\\\\\"odborný\\\\\\\" personál inak sa zvyknú volať aj doktori, liečili môj zdravotný stav následovne: vyšetrenia cca každých 6 mesiac na kontroly a keď boli zlé výsledky tak po 3 mesiacoch... Som z Považskej Bystrice a si predstavte cestu za skorých ranných hodín vyraziť na vyšetrenie trvajúce cca 10 min v ambulancii, no v čakárni 3-5 hodín, k tomu pridám majstrov kamionistov čo sa opakovane rok čo rok snažia zdolať Šturec na letných a bez reťazí = 100% že sa kdesika skríži a zatrepe tak celú cestu = ďaľšie čakanie a nervy...
Späť však k BB -> keď sa konečne dostanete do ambulancie tak doktorka si cca 2-3 min píše na stroji jak poľský žandár bez toho aby na vas len okom pozrela alebo sa niečo spýtala... Keď si naklepe svoje tak kukne na vás a povie jebnuto \\\\\\\"ejha ejha! tu zase niekto pribral, že?\\\\\\\" zjebe mamku za to, že vraj mi dáva vela jesť a pritom opak. Dietne,zeleninovo ovocne sajrajty s polystyrenovymi chlebmi a podobne dobrotky aby som nepribral, pritom aktivne som hrával basket (kvoli spalovaniu a pohybu)
...potom \\\\\\\"pani doktorka\\\\\\\" raz za pol roka ked bolo vyšetrenie nakáže odvážiť odmerať a zobrať krv. Potom naklepe zas to svoje do správy a povie zvýšime dávku o ďaľších 25 lebo lieky nezaberajú... a potm ešte raz zdrbe mamu či užívam pravidelne lieky a že musi na to dávať pozor a bla bla.. a potom dovi dopo o 2 týždne volať o výsledky a dalsi termi....toto ludkovia do 18 rokov.. uznajte, že naozaj odborný endokrinologocký dohľad nad pacientom s vrodenou dyshormonogenézou... po 18 rokoch som už mohol prejsť k dospeláckemu endokrinologovi a jasna volba smer Ľubochňa... pre tých čo sa tam len chystajú treba ísť do budovy pred ktorým je platene parkovisko ale keď pôjdete po ceste kúsok rovno ešte tak je tam veľké parkovisko kde sa neplatí :) takže pre nových čo idú tak si pripravte nervy :)
1. sprievodný list alebo lekárska správa od doterajšieho endokrinologa máť samozrejme zo sebou bez toho - persona non grata (nežiadúca osoba)
2.pri vchode do budovy (hneď prvá budova pri ceste, ktorou ste prišli do Ľubochne a pred nou spominane parkovisko) po ľavej strane sú kvázi informácie kde sa môžte spýtať čo a ako...
3.Keď viete kto bude vaším MUDr. tak zabočte do prava a napravo posledné dvere je miesto kde sa musíte dostať... nájdete to ľahko... bude k tým dverám vytvorený \\\\\\\"hadík\\\\\\\" - fronta čakateľov (ide to celkom ale rýchlo cca 2-3 minútky na človeka ktorý tam už chodí pravidelne až po nováčika, ktorý to zdrží na 10 min pri okienku)
4. pred dverami si nachystajte kartičku poistenca a 2,50 eur (pri kontrolách vačších ako 3 mesiace. kto je pod 3 mesiace (napr ja) tak neplatí kto navštevuje tento ústav 1x alebo ma kontroly za viac ako 3 mesiace plati 2,50e
majte to nachystané lebo vás baba pri okienku pošle do prdele a znova na konec rady - už sa tam s tým neserú. DOLEŽITE! -> majte drobné nanajvýš jej dajte 5 eur bo vam nevyda alebo ked vydá tak dostanete mince. Keď nemá tak šup rozmeniť niekde (novinovy stanok pred budovou neskusajte - nerozmienaju a restauracie jedna na pravo od budovy a druha oproti cez cestu tiež - treba ist do potravin a kupit si žuvku :)

no... pri okienku sa vas baba opýta za kým idete hlavne jej nehovorte že za doktorom :) to často počujem od nováčkov :) treba nahlasiť meno doktora ku ktoremu idete. Ak nemáte doktora smer informacie pri vchode a naspäť čakať do fronty
Po vyklopeni mena doktora a kuknuti ako sa volate a kde ste poisteny (z kartičky poistenca) vás začne hladať v papieroch objednaných ludi na dany deň (ked mate sprievodny list alebo prestupujete sa im to oznamuje telefonicky lebo ked nie ste na papieri tak mozte ist domkov. Keď ste tak povie vase meno a mesto a kune na vas a čaka kývnutie ale stačí iba zabučať noo... Nového musi naklepat do systemu meno adresa poistovna liek aky berete davku atd atd.. potom vam strčí papierik s menom a kodom na odber krvi (bacha!!! odbery Do pol 8 (7.30) 7:30 a jedna sekunda sa zavru dvere v \\\\\\\"odberovni\\\\\\\" a môžte ist na kaficko do min 9-10hodky vtedy pride baba spatky do odberovne krvi. Mne sa to tak stalo lebo som bludil v inej budove (sú tam 3 celkovo) a nestihol som... Inak viem že to čo píšem je riadne dlhe ale ti co idu smer Lubochna ocenia...
čo sa týka tých odberov tak stihnut to do tej pol 7 proste... rátajte s frontou číslo 2 a to práve do spomínanej odberovne. Krv tam odberaju 2 sestričky a cela šóóra čo bola pred vami je tam znova :) niekedy kvoli velkej fronte nestihnete ten cas do pol 8 a vie to dobre nasrat ked ste pri dverach a ste na rade a vam sestricka jebne dverami pred nosom. po odberoch ak ste novy tak spatky na informacie a spýtajte sa na cestu k vašmu lekarovi.. ja to mám našťastie hneď 2O metrov od tých \\\\\\\"prijímacích kancloch\\\\\\\"
noo... a teraz čakanie cca 15-30 min na pacienta, pravidelní štamgasti ako ja za 5 min vybavený, no treba čakať na výsledky odberov do 10.30-11 hodiny... vtedy začne doktorko zvolavat znova. Fungujú tam cez rozhlas vážený takže odporúčam byť blízko doktorových dveri aby ste počuli. volá len raz a čaká cca 30 sekund a vola dalsieho... v ambulanci klasicke vyšetrenie - prehmat krku, poklepanie prip pomackanie brucha, popočuvanie srdca, potom sa budete hrat hru sleduj moj prst.. potom postavit zavri oči ruky pred seba držať... fajn.. kukne do spravy co natukal minule a kukne vysledky z odberu...opýta sa ci nie su nejake problemy prip zdrbe za zle vysledky.. ak máte hrubší krk resp. začínajúcu strumu tak šup na sono (sono vam spravi isto novačikovia) potom ujo MUDr zdôrazni dôležitosť liekov a ich pravidelného úživania a jebne vám ďaľších +25 alebo 50 mili naviac k dávke, dopíše múdre slová (občas tápajúc po správnom výraze pripomínajuceho autora ked vymýšla pokračovanie románu) a dovi dopo dopi... takto nejak to prebieha ekd je skoro vsetko v poriadku ...teraz spat ku mne a ked som mal 18 rokov so správou z BB.. Doktor pýtal odomňa posledné sono štítnej žlazy a ja len na neho kukal a nechapal čo chce ... potom som mu povedal že mne nerobili ešte sono a on že aodkedy sa liečite štítnu od 3 mesiacov ako som sa narodil.. v tu ranu skoro zletel zo stolice a výkrikom Čoooo?! tak len povedal že spravime teda sono... počkajte ma na 2 kabinke za chvilu pridem... v tu chvilku som sa zamyslel a vravím si \\\\\\\" keby som bol dvojka kabinka, kde by som bol?!\\\\\\\" :) ( inak sono je po lavej strane od vchodu za informaciami. V tej velkej cakarni na pravej strane) Chvílka pana doktora sa pretiahla na 45 minút a ked už \\\\\\\"sonoval\\\\\\\" tak povedal len ..ejha..hm... hmmm..hm.... hm... potom sa zvyhol a 10 min ho nebolo ...po tých 10 min prišiel so 4 dalsimi doktormi a ti spivali to iste.. hm..hmm...hmm..vyšli von a prišiel starý pán doktor okolo 70-80 som tipoval (inak primar a endokrino kapacita) a pytal sa ako ma liecili do teraz a ten sa len za hlavu chytal ..potom mi otocil monitor smerom ku mne a pustil znova sono... a teraz vám úkazem prečo taký rozruch kolo vas sa deje. ked zapnem detekčnú cievku na pristroji tak oranžovou farbou bude znazornene pevne časti resp reálne obrysy žlazy a teliesok... blik a minitor zasvietil cely na oranžovo a potom mi ukazal snimku predosleho pacienta kde bol iba cca 2-3 fliačik.. pytam či je to moc zlé.. a on vážne až kritické...máte cystickú degeneráciu štítnej žlazy dôsledkom zlej liečby... predávkovanie liekmi zvýšilo hladinu tyroxínu tak rapidne že prištítne telieska sa msueli ako zasobniky s tým vyrovnať a preto sa zväčšovali..normalne by sa vratili spat pri výkyve hladiny ale vy ste pravidelne uživali konsku davku preboha... vtedy som ako 18 ročný mal dávku slabých 3 aj 3/4 tabletky Elthyroxu 150... do 2 dní som ležal na operačke a 13,5 hodinová operácia a výsledok úprava davky na 1,5 tabletky elthyroxu 100vky a prekrásne 2 priečne jazvy okolo 7 centimetrov zvislo po stranach a 10 centimetrova vodorovne nad klucnymi kostami... Kto ste u lekara čo pristup podobny ako som popisal v BB tak radím rýchlo to začnite riešiť... ja som podla toho co mi primar vravel mal tie cysty popreplietane ako pavučinu a škrtili hlavne krčne tepny a kedykolvek som mohol odpadnut už sa neprebrat... i ked niektorí keĎ vidia tento môj sloh čo tu teraz píšem tak si vravia \\\\\\\"veru škoda..\\\\\\\" takže na záver: kto máte problém so štítnou jednoznačne smer lubochňa nie nadarmo sa to volá ENDOKRINOLOGICKÝ ÚSTAV a je to jediné špecializované pracovisko na liečbu tejto potvory... prajem vám len nech máte dobré výsledky a bez problémov a komplikácii...

RNG

Mozno je tu na case zopakovat, ze stitna zlaza potrebuje jod a cele telo tiez ovela viac, nez je odporucena denna davka, ktorej sa lekari tak spiatocnicky drzia, aj napriek vyskumom, ze viac jodu je nam prospesne. naviac v roku 1948, ked sa tabulky odporucenych dennych davok stanovili medzi "odbornikmi" ktorych menovala vlada v USA, jod sa urcil len podla spoteeby stitnej zlazy, nebrali sa do uvahy ine zlazy, jod potrebny na vyrobu roznych enzymov, ani ubytok jodu, vytlacany z tela zamorenim chlorom, fluorom a bromom, co sa v poslednom case len velmi stupnuje.

Len na priklad, jedna horuca sprcha v chorovanej vode nam moze prepasovat do tela az 3 mg chloru, co vytlaci z tela 9 mg jodu(ked ho tam vobec najde...)
A na bububu lekarov, na vyssie davky jodu, nech sa len pozru na Japoncov, narod so 132 miliomni ludi, ovela zdravsi ako my, zijuci dlhsie a ich priemerna spotreba jodu najma z morskych rastlin, co su sucastou ich stravy je vyse 80 nasobok nasej mizernej odporucenej dennej davky, tj nie 150 mikrogramov ale v priemere(statistika japonskeho potravinarstva) na dospeleho 13.5 miligramov
A pozri na tu porcelanovo cistu plet Japoniek!.
Jod je antimikrobialny, odmoruje telo(chelacia, podiela sa na vyrobe cistiacich enzymov) a okrem toho rozne hormonalne procesy, nielen thyroxin, ako sa mylne drviva vacsina lekarov dodnes nazdava. Lebo to im v skolach dodnes trubia do hlav.
Viac na jod a vyskumy okolo neho od roznych lekarov najdete aj v mojich prispevkoch cez google.sk uvedenim mojho nicku a slova jod.
Je tu velmi prekvapiva disproporcia/rozdiel, medzi starymi odporucenymi davkami a vysledkami vyskumu, ktory sa zacal pre tzv Japonsky jodovy paradox.

???

Tak neviem,prečo niekto pribera s Euthyroxu a niekto nie.Bude to vzavislosti od charaktetu ochorenia.Annna tak bola si v Lubochni a ak ano tak aj ti v tomto smere pomohli?