Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte

Príspevok v téme: Kolko vypytat penazi od priatelky na byvanie v mojom byte
Boris26

Ahojte,
chcel by som sa opytat ako by ste sa postavili k tejto situacii.
Byvam sam v 2-izbovom byte ktory som si zobral na hypoteku. Kedze mam priatelku ktora byva v rovnakom meste ale este u rodicov, chceli by sme byvat spolu. Ja navrhujem aby sa nastahovala ku mne ale pravdu povediac neviem aky financny prispevok mam od nej vypytat. Hypoteku splacam 200 eur mesacne. Naklady za najom energie a internet ma vyjdu okolo 150 eur. Kedze hypoteka je moja, pride mi blbe aby mi prispievala na nu kedze byt patri mne, avsak ak by sme sa mali delit iba o energie pride mi tiez nespravodlive ak ona bude platit iba 75 eur aa ja 275 a pritom budeme byt uzivat spolu. Taktiez nase platy su rovnako vysoke. Samozrejme jedlo, drogeria a tieto veci pojdu napolovicu.. Ako by ste sa postavili ku tejto situacii a aky velky financny prispevok je podla vas spravodlivy?

LAXMI

Mesacny a koho to prosim ta zaujima, ze tebe sa to hnusi?
Si naivny. Dnes musi byt clovek obozretny aj vo vztahu k partnerovi. A to sa ti nehnusi ako sa vy muzi spravate k zenam? Ze z nich tahate peniaze, ktore nemaju?
To sa ti nehnusi byvat u mamy a namiesto toho, aby si sa ty staral uz o nu, sa stale musi starat o stareho capa? Sam sebe sa nehnusis, ked uz ten hnus spominas?

irriss

Rada by som povedala ze dolezita je laska a nie peniaze no bohuzial doba je aka je .......zbytocne sa pytas tu na fore spytaj sa priatelky ako to vidi ona kolko je ochotna dat kedze doma plati 150€ urcite od nej pytat viac nemozes a ci to bude brat akoze ti prispieva na hypoteku ci akoby si platila byvanie hocikde inde ak by byvala, mozu nastat dve situacie bud bude proti prispievaniu viac ako je polovica nakladov na energie teda i na hypo alebo kedze ju to vyjde menej ako co dava doma nebude jej vadit dat viac kedze byvanie by i inde platila, zalezi na tebe ako vazne to s nou myslis a ci by si bol ochotny jej po rozchode peniaze vratit a ci by ich ziadala,riesenie takejto otazky zavisi od charakteru cloveka nikde nie jedane co je spravne a co nie kedze v diskusii si kazdy mysli ze jeho nazor je jediny spravny. Hlavne je, aby ste sa vy dvaja zhodli bezohladu na ine nazory, takze vypni forum a spytaj sa jej

Mesačný princ

sssm - presne ako píšeš :)

Ak idem bývať k nejakej žene a ona má byt, tak jej automaticky prispievam, či už na hypotéku, energie a všetko ostatné bez akéhokoľvek nároku.

Bez lásky je to všetko len čistý kalkul.

,,Čo ak sa rozídeme?,, ,,Byt platím ja a bude teda môj?,, ,,Ak nedovolím platiť hypotéku, tak sa môžem rozísť, byt mi ostane,,
............atď

Všade vidím kalkul. Aspoň ja to vo Vašich príspevkoch milé dámy vidím.

A hnusí sa mi to...a to doslova

LAXMI

A ty si nacisto drbnuty? Nikto tu nepise, ze niekto chce nieco zadarmo. Co si minie, si aj zaplati, hoci zeny maju aj o polovicu nizsie platy, ako muzi, ale dobre, aby drzali klapacku a nevyhadzovai na oci furt kazdy cent.

Ale, aby niekto pomahal niekomu splatit jeho nehnutelnost, tak to chce fakt "charakter".

LAXMI

Len ty nechaj moju hlavicku plodit, co chce. Teba do toho nic.
To, ze ti nedalo, nie je putanie pozornosti? :D Mi prides ako schizofrenik.

LAXMI

Nie, vobec :)
Typicky manipulator, teraz to vsetko otocis.
S tebou nechcem mat nic spolocne, tak nechapem, co furt musis na mna reagovat a lepit sa ako pijavica.