Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?

Príspevok v téme: Prečo sa z mužov stráca slušnosť a gentlmenstvo?
sklamanázvás

Prečo? Prosím vyjadrite svoje názory baby. Prečo sa už nesprávajú ako gentlmeni, ale ako hulváti? Prečo namiesto podržania dverí, stratia sa čo najrýchlejšie za nimi alebo ich nechajú zavrieť sa tesne predomnou? Máloktorí muž je ešte dnes ochotní otvoriť alebo podržať žene, dievčaťu dvere keď vstupuje do budovy. Nehovoriac o podržaní výťahových dverí. Nevravím o fotobunkách ktoré sa otvárajú a zatvárajú samé. Alebo uvolnenie miesta v autobuse. Nie diaľkovom kde sa kupujú miestenky, ale bežné MHD. Nielen, že mne neuvolnia, ja som aj tak ešte mladá, nemám ani 35, ale oni ani starším ženám neuvolnia miesto na sedenie keď vidia, že je plný autobus. Alebo nie sú ochotní dávať prednosť ako šoféri na prechodoch pre chodcov. A niektorí ešte naročky pred prechodom pridajú, že akí frajeri sú. Jedine keď pri prechode stoja policajti tak vtedy sú všetci ochotní tú prednosť dať a zastaviť. Niektorí muži aj prestali reagovať na pozdrav. Absolútne sa tvária že je pre nich človek vzduch. Poznajú vás alebo aj keď nepoznajú a niekam vstúpim a pozdravím nahlas tak ani nie sú ochotní sa pozrieť a nie to už pozdraviť. Najmä na úradoch som si všimla že sú dosť arogantní muži. Hlavne že do oblekoch a kravát sa navlečú ale správanie hulvátov. Alebo minule som prišla do potravín a na poličke pre košíky bol len jeden košík keďže bolo veľa ľudí. A keď som sa blížila že ho vezmem, tak zrazu ma predbehol taký asi 25 ročný mladík a vzal ho bez mrknutia oka. Absolútne mu nenapadlo mi ho ponúknuť a povedať zázračné slovíčko nech sa páči.
To už vôbec tí dnešní muži nevedia čo je to slušné správanie sa voči ženám? To už im nič nehovorí galantnosť a ohľaduplnosť? Prečo? Prečo sa z nich stávajú hulváti a arogantní ľudia? Kam sa z nich vytráca slušnosť voči nežnejšiemu pohlaviu?
Prosím podajte mi vysvetlenie čo si o takýchto mužov myslíte a stáva sa aj vám, že sa takto správajú? Pokojne sa môžete aj vy muži vyjadriť na svoju obranu. Máte možnosť zdôvodniť prečo je to tak.
Ďakujem za prečítanie

srdcovka

GoFruit neverím ani slovo, prezentuje sa inak, než je realita. Nasilu sa okoliu snaží nahovoriť, aká je spokojná, šťastná a vyrovnaná, ale sú to len naučené postoje, nepramenia skutočne zvnútra. Sama seba túži presvedčiť o tom, že svet je taký krásny, aký si ho vytvorí...Podľa mňa má veľké problémy sama so sebou, nenašla sa, je vnútorne nespokojná a nevyrovnaná. Preto všetky jej reči pôsobia, akoby si niečo šľahla-sú umelé, rovnako chemické ako pocit eufórie po drogách. Raz sa tento domček z kariet zrúti a ona sa vrhne na inú možnosť, ako sa vyhnúť reálnemu riešeniu svojich vnútorných problémov.
No a jej rodinní príslušníci-amen s nimi...

Maoam

GoFruit, ak ma zrak neklame, citala som teraz reakcie ostatnych, tak udrelo to do oci viacerym, hoci si reagovala najmä na mna ;-), nemyslis, ze na tom nieco bude? Nie, napises, ze vsetci sme slepi, zijuci v ciernom svete a nic nechapeme a nechceme pochopit.
Ja ti radim pristat na zemi, lebo padnes na drzku skor ci neskor a moze to mat dopad aj na inych ludi okrem teba.

Maoam

GoFruit: nemozem za to, ze okamzite vsetko vnimas ako ponizenie a utok na tvoju osobu, to, co som napisala bolo myslene uplne inak, ale nepochopila si

ja nemam ziadny dovod robit z niekoho uboziaka, nechapem, ako si na to prisla a preco mi podsuvas umysly, ktore vobec neexistuju

proste predpokladas, ze druhi, ktori nezdielaju tvoj nazor, to s tebou myslia zle, pritom sa nad ich nazorom ani nezamyslis

prijimas iba tvoj pohlad na svet, vsetko ine filtrujes, pritom sama druhym vycitas, ze robia to iste ;D

vykolaji ta vsetko, co nie je v suzvuku s tvojimi presvedceniami, takze asi tak silny ten svet nebude, keby bol, bola by si vyrovnana a nevykolajilo by ta nic

takze na zaver: nemam dovod na teba utocit, ale tvoje prispevky boli extremne, reagovala som na ne, pretoze na rozdiel od teba sa pohybujem cca. v priestore zlatej strednej cesty a nie ako si ty automaticky predpokladala, v negativnom svete

anjelik *

To najhoršie, čo sa môže stať, je, keď postoje skĺznu do extrémnosti. A tak proti sebe stojí extrémny pozitivizmus kontra extrémny negativizmus. Oboje sú rovnako zlé. Ten najsprávnejší a najideálnejší postoj je v strede. Čiže, ak by som teda reagovala na túto debatu, Stretávam mužov, ktorí mi dvere otvárajú a sú na mňa slušní. Ale rovnako môžem stretnúť aj tých, čo ma s prehľadom vytlačia z cesty. :o) Ak budem ale nazerať na to tak, že budem selektovať a odvíjať svoje šťastie od toho, že si budem všímať len to pozitívne a to negatívne prehliadať, nikam sa vo vývoji neposuniem, lebo sa nedokážem vnútorne vysporiadať s tým zlým, keď budem pred tým zatvárať oči. Súhlasím, svet je nádherný a farebný a ľudia sú úžasní, ale rovnako sú tu aj zvery a násilie a aj nespravodlivosť. Ja to svojim pozitívnym nazeraním nijak neviem zmeniť, ale viem zmeniť seba a o to ide predovšetkým. Ale nikdy by ma veru nenapadlo vypisovať, ako sa mám skvele a just a just. To je také milé detské. :o))) Plus každá snaha riešiť toho druhého zaváňa problémom v samom sebe. A to v tom, čo sa nazýva tolerancia. ;o)

Slobodna

Samozrejme - vždy..
Ale len preto, lebo niektoré to nevedia oceniť s tým neprestávaj. Veď ty vieš, že sa ti dosť z nás odplatí :)
Nič ti nepodsúvam.

mensch

Slobodna mna o tom poučovať nemusíš :-) Ja neočakávam že sa mi za dobro dobrom každý oplatí. To mi podsúvaš ty. Ja len pripomínam že ak chcete aby sa gentlemanske prejavy diali častejšie treba ich aj oceniť. Takže milá Slobodna vždy je to o oboch pohlaviach. Vždy.

Slobodna

Milý mensch ja poďakujem vždy a ešte aj pridám milý úsmev :)
Zas netreba očakávať, že za dobro sa ti každý dobrom oplatí.
Vieš ako sa hovorí - za dobrotu, na žobrotu.

hehe1

ano natrafil na nespravnu, ale kolko takych je? v percentach tak 80 percent... no a zo zvysnych 20 je 15 zadanych, ci vydatych... takze kolko ostalo? :D nejaka slusnost, ci dobre srdce je na mieste daleko za postavenim, socialnym statusom, hrubkou penazenky, hmotnymi statkami...

mensch

Súhlasím s tým čo napísl DE, že je to o tom aký máš filter. Dejú sa aj negatívne aj pozitívne veci. Netreba zovšeobecnovať len jedno z toho. Každopádne neviem či to už niekto napísal, nečítal som všetko, ale vy ženy skúste sa zamyslieť kolko krát ste prehliadli galantné správanie muža a hlavne ked ste sa s takým stretli či ste podakovali. Skúste občas podakovať ;-) Nechcem byť zlý ale ja som gentleman skoro vždy, (nie som dokonalý tiež niekedy prehliadnem ked mám hlavu plnú starostí), podržanie dverí je to najmenej čo môžem urobiť, ale s podakovaním sa zdaleka nestrenem vždy :-) Netreba sa mi za to klanať, stačí obyčajné slušné podakovanie