Zdrave stravovanie a chudnutie - vymena skusenosti a dobrych rad

carey

Baby ahojte, trosku mi dlhsie trvalo kym som precitala vsetky prispevky., no myslim si ze netreba utocit na Maoam, sak ona len chcela pomoct a to ze je akoze odbornicka podla vas na vsetko je pekna hlupost., ked clovek nieco vie a ma to odskusane na sebe tak sa s tym rad podeli s ostatnými a to jedine Maom spravila, Kilečko chapem aj teba no treba si uvedomit ako povedala Odpovedam ze treba stale mysliet na ten ciel co mas. Mozno sa az fixne drzis tych 68kg a to nie je vôbec podstatne, treba si merat cm ked tak a vyhýbať sa nezdravému jedlu. Samozrejme, ze clovek si obcas nieco nezdrave da sak sme iba ludia, a uplne ta chapem, ja si cez vikend tiez doprajem, nehovoriac o tom ze posledne dva dni meliem z posledného, skore vstavania, neskore prichody a som z toho uz velmi unavena, v praci ziadne pozitivne vyhliadky je to na prd, tak som si aj ja dnes dala sladke lebo som tu energiu potrebovala. Bola som dnes aj cvicit, no velmi som sa premahala no po cviceni mi bolo lepsie, navarila som si na zajtra a idem aj spat. A je tiez pravda ze niekto sa zatne a ide po svojom ale druhy nevydrzi a da si nieco., kazdy by si mal uvedomit co chce a ako to chce dosiahnut.

Dobru noc a drzim palce

odpovedam

Baby, stava sa, ze ludia su zo stravy/chudnutia demotivovani. neda sa vzdy byt plny entuziazmu. Ja uplne chapem to, ked je clovek znechuteny, ale chapem aj to, co chcela povedat Maoam. mozno vam prisli jej slova drsne, ale niekedy treba, aby vam ludia dali najavo, ze netreba sa lutovat, ale byt aktivny a snazit sa. Aj ja sama obcas do niekoho nahucim, obcas aj niekto do mna. Nemyslim si, ze v tom treba vidiet zly zamer, prave naopak. Ak klesate dole, potrebujete niekoho, kto vas nakopne, ak zlyha sebamotivacia.

Tazko sa vychadza z komfortnej zony. Ale vazenie si stravy alebo ratanie kalorii je jediny sposob, ako si kontrolovat energeticky prijem. A naozaj je to zlozite len na zaciatku. Po case to ide automaticky a vies, kolko coho si mozes dat na tanier.

Co sa tyka tvojej stravy, kilecko, mas tam vela sacharidov a malo bielkovin. Navrhujem ti toto: ranajky - bielkoviny, desiata - nizkosacharidove ovocie, obed - masko/ryba s kopou zeleniny, vecera - bielkoviny (pripadne pridat zeleninu). Zeleninu vzdy polej troskou oleja, aby sa vstrebali vitaminy.

Musis stlacit sacharidy na minimum a jest vela vlakniny - zeleniny - aby si nemala pocit hladu, ale zaroven nepriberala, resp. chudla. ale to cele je len a len na tebe. Len ty sama si vies kontrolovat, coho kolko a kedy zjes. Ale bez namahy nie su ani vysledky, cize nevzdavaj to a ber to pozitivne - ze robis nieco pre seba, neber to ako trest ;-). Pokojne si obcas daj kolacik, sladke. Ale skus mat stale pred ocami svoj ciel.

Melly

Aj ja vas citam uz dlho asi nejako rok a pol cca, ale nikdy som sem neprispela ale teraz mi to neda.
KILECKO chodievaj sem aj nadalej a prispievaj nenechaj sa odradit jednou osobou. MAOAM mi na tomto fore fakt pride ako odbornicka na vsetko, niekedy prilis umudrovana, iduca si len svoje, nic proti tebe ale mohla by si zvolnit. Nikto nieje dokonaly ani ty nie, ani ja a ani nikto na tomto fore a netreba tu nad nikym lamat palicu a mat ustipacne reci.
KILECKO ocenujem ze uz nemas 20 ale aj tak sa snazis nezaspat na vavrinoch a drzat sa v nejakej na tvoj vek normalnej hmotnosti.
Kedze vas citam uz dlho aj predchadzajucu temu kde ste prispievali viem Kilecko, v com mas resty(tie grilovacky, oslavy, sviatky) ale clovek nieje stroj a nemoze sa kontrolovat cely zivot podla akychsi tabuliek. Podla mna u teba nieje priorita ze potrebujes vazit tych svojich vysnenych 68kil. U teba by mala a podla mna aj je priorita rodina, blizki ludia, priatelia..a uvidis ze ked sa prestanes tolko zapodievat jedlom a kilami, ze to pojde lahsie(si v neustalom strese co si zjedla a co si nezjedla) ver mi ze velmi vela robi aj psychika.
Nefrustruj sa zbytocne a neries tak velmi vahu. Stravuj sa proste zdravo a v dni ked zhresis tak si daj o 2 km dlhsiu prechadzku alebo si nedaj veceru napriklad.

kilecko

Alverde70,dik za rady.Inac ja malokedy jem suchu salamu ,skor sunku a vzdy sa spytam predavacky kolko obsahuje percent maska ,lebo ked som videla ako sa vyrabaju salamy no des.
Pred 2 rokmi som mala 90 dnovu rozlisovaciu dietu a tam sa striedali bielkovinove,skrobove ,uhlohydratove a ovocno zeleninovy den takze v tom som zbehnuta a dokonca sa mi vtedy podarilo tu aj s Helus pekne schudnut .

Noelani ja keby som schudla 30kg tak som na cintorine ,prepac ja tolko kil nemozem ani nepotrebujem pri vyske 175cm mam 71,5kg ,ale nemozem ani viac naberat potrebujem sa dostat pod 70 kg a drzat to dlhodobo ,ale tie posledne kila nie a nie dole aj som rozmyslala nad dietami,ale potom som to zavrhla mozno by som aj schudla ,ale mohli by sa mi vratit a nechcem chudnut uz dietami chcem ich zhodit zdravou stravou.Mozno mi to trva dlhsie kym to pochopim a budem dodrziavat ,ale nie som dokonala .Snahu mam aj to je dolezite.
Odpisala som ,nedalo mi to .
Helus s tebou si budem pisat osobne ,ale tu uz viac nebudem pisat co jedavam .
Ale rady som si zobrala k srdcu.

Alverde70

... uz dlhsie sledujem toto forum a fascinuje ma kolko tu je vsestrannych odbornikov a ziadna tema im nie je cudzia. Myslim tym MAOAM odbornicku na stravovanie, vztahy atd.

KILECKO z jej prispevkov si nerob tazku hlavu. Ked chces schudnut tak sa riad podla par zakladnych pravidiel a kila pojdu dole. Hlavnym je nekombinuj uhlohydraty a bielkoviny to znamena, ze ked jes maso tak bez zemiakov, ryze, cestovin, knedle ...
Skus zaradit do svojho jedalnicka strukoviny, cervenu sosovicu, cicer a obiloviny ako pseno, pohanku, quinou, bulgur ... su to vsetko potraviny, ktore dostanes dnes kupit uz v beznych obchodoch napr. billa. Objavis nove chute a nebudes frustrovana z toho, ze stale jes to iste a navyse su to vsetko potraviny bohate na vitaminy, bielkoviny. Za dalsie vela odbornikov na vyzivu odporuca pred kazdym jedlom vypit pohar cistej vody, zaplnis zaludok cim potom zjes menej a zrychlis metabolizmus.
No a hlavne nejedz lacne salamy, su vyrobene z nekvalitneho masa s kopou soli a muky takze poriadny humus, vobec vyhybaj sa vsetkym takymto spracovanym potravinam. Spravne zlozenie stravy je 70% uspechu pri chudnuti, zvysok tvori pohyb.

Drzim moc palce aby si sa opat nastartovala a dosiahla svoj vytuzeny ciel. A urcite zhodenim par kil sa Ti podari eliminovat problemy s pohybovym aparatom a budes sa citit daleko lepsie.

Noelani

Tu sa snažíte schudnúť alebo iba debatujete o tom? Kdo chce schudne. Ja som schudla 30 kg za 3 mesiace takže držím palce aby ste to aj vy zvládli ;)

kilecko

Maoam,rozmyslam a neviem co ta na mne tak nastvalo.
Ja som si tvoje rady vazila ,ako aj ostatnych. Ale kazdy clovek je iny.Predsa inac sa stravuje mlady clovek ,ktory chodi do skoly,inac pracujuci clovek sediaci pri pocitaci a inac clovek ,ktory pracuje tazko a plus kazdy ma iny zdravotny stav.
Ja ked som kupovala sladkosti tak len rodine a ked som dostala bombonieru,alebo cokoladu tak som to
doma dala detom ,ale su okolnosti ,kedy si dam ako za 2 dni 2 kusky z torty ked ju piekla dcera a to prvy krat tak by som si dala aj keby neviem co je to ucta k jej umeniu upiect a viem ,ze bola stastna lebo bola vyborna chutila nam a tak sme jej to pochvalili.
Cvicit do fitka nepojdem drzia sa ma zdravotne problemy,chodim rychlu chodzu kazdy den a robim brusaky a cviky na nohy.A nevyzeram zle staram sa o svoj zovnajsok ,len nechcem sklznut a stucniet ,lebo v tomto veku sa kila rychlo naberaju ,ale velmi tazko zhadzuju .
Inac raz mi vytykate ,ze jem malo inokedy ,ze vela ja to primam ,ale neviem co ta tak rozhnevalo na tom co som naposledy napisala .To ,ze si to robim posvojom ,ale to snad kazdy .Urcite som neni dokonala .
A mozes sem chodit nebudem tu uz pisat a rozculovat ta a mozno aj inych ,tak sory.
Drzte sa dievcata ,urcite si vas budem citat ,ako sa vam dari.
Doschudnutia.

Maoam

kilecko - sorry, ale ja uz viac nic pisat nebudem, za vsetok ten cas velmi vela rad a tipov, ale ty si aj tak robis po svojom - tak si rob, vela stastia ale ja sa s vami baby lucim, je to strata casu vypisovat XY veci a NIC, majte sa a pozdravujem extra Mimmu a Carey