Manipulator?

Príspevok v téme: Manipulator?
kukuricka1

Ahojte mili napomocnici, som v soku...dnes som si naplno uvedomila, ze moj muz, moja laska, je pravdepodobne chory clovek - manipulator. Vo vztahu k jeho okoliu som to vedela uz davno..casto krutim nechapavo hlavou ako sa nechaju mnohi ludia tak lahko opit rozkom. Robi z ludi otvorene uplnych idiotov a na moje uzasne prekvapenie, ti mu este kvituju a dakuju za pozornost.. Mala som pocit, ze ja mam toto jeho spravanie pod kontrolou a neraz som zosmiesnovala jeho snahy o manipulaciu a otvorene na nu ludi upozornovala. Ale hold, moj muz je hypnoticka osoba, ktorej sa podkladaju ludia napriec vzdelaniu, veku, pohlaviu...Je absolutne ocarujuci, vsimavy, nesmierne vzdelany(aj ked v mnohych veciach povrchne) , citlivy...Dokonca vseobecne autority mu velmi skoro navrhuju tykanie. A tento fascinujuci poloboh ma vsade uvadza s fanfarami, upozornuje ostatnych aka som vynimocna, ze on je len slaby odvar jeho skelej manzelky, ktora ma to najvacsie srdiecko na svete..kam vstupim uz meskam, lebo moja vynikajuca povest ma vsade predstihuje....Nemusim ani spominat potoky slz a vyznani v sukromi, kde ma uistuje o svojej naozajstnej laske a nehynucemu obdivu.. tak takeho mam partnera. Len mi hlavne nezavidte. Uz rok sa striedavo liecim na psychiatrii a u psychologa. Som v smrtelnom strese, tlkot srdca kolo 100min je normal a nie su vynimkou ani panicke zachvaty. V sukromi sa takmer nestretavam s rodinou, okrem mojej najlepsej priatelky nemam ZIADNYCH svojich znamych, nemam nijake konicky a von chodim len s manzelom. Je to cudne, lebo som predtym mala skor problem mat trochu casu pre seba, nakolko som mala stale nejake aktivity a stretka. Nabada ma aby som zila svoj zivot, aby som chodila kam chcem, ale som paralyzovana..ani neviem preco mam pocit, ze mi to nedovoli, ale MAM ten pocit. Ked sme na Slovensku, hra sa na chudatko, nemoze si najst poriadnu robotu, nikto mu nerozmie, je tu zima...a ked ma prestane bavit ho zivit, tak casto cestujeme von(za moje zarobene peniaze) kde som nacisto izolovana a vtedy to zacne.. Ty pizza!! chora na hlavu, nezodpovedna, leniva, ziarliva..vsetko robim zle, jedlo je hnusne, kto to ma zrat, kto by so mnou spal, ked som tak nepritazliva v teplakoch(pritom teplaky vobec NEVLSTNIM), TAKU ZENU SI ON NEPREDSTAVOVAL..som nesamostatne decko, tak ake babo by som chcela, vsak by som ho svojou nesikovnostou zabila..Ale prikladala som to len vybuchom afektu(som nato zvyknuta z domu) Jednym uchom dnu, druhym von, lebo ked sa branim, utok sa riadne zhorsuje..Kolko krat boli svedkami aj nasi priatelia ktorych povazujem za slusnych a milych ludi a je to neuveritelne, ale ani pocas najvacsieho utoku sa ma nezastanu, alebo len tak jemne,aby sa na nich moj muz snad nenahneval.Je to nejasna hra, plna protikladov a zmetku,80% casu je tak vynimocny, ale predsalen ma dokaze dokladne znicit ..tie afekty staci prezit a prezut lebo su zriedkave(klamem), zajtra uz budem znava zahrnuta laskou... Je to tak omamne zit v jeho priazni a tak devastujuce ked som v nemilosti. Normalny clovek nemoze byt tak krutyyy. Neviem ci sa da ten pocit preniest na papier, ale dnes mam pocit, ze to prasklo a citim sa nerealne, uplne mimo tela a hlavne som v soku, ze vsetky tie roky, ta LASKA, pochopenie, ucast...to cele nebola pravda? Cele to bolo klamstvo? S tym sa da ako vyrovnat..citm sa ako Alenka v risi divov..Este ucinkuje adrenalin ale o chvilu to zacne boliet, sakra boliet

maria898

Ak je toto naozaj pravda co si napisala, tak ti nezostava nic ine len zozbierat vsetky sily co mas a opustit ho najrychlejsie ako sa da, aj ked to bude asi najtazsia vec v zivote. Ked chces este normalne zit, musis to urobit. On je chory clovek zakomplexovany sociopat.

pravi

ano, manipulator.
pokial spolu nemate deti, okamzite sa ho zbav. jedine mozne vychodisko. niektorych ludi, aj ked akokolvek milujes, nedokazes im pomoct. zazil som manipulaciu zo strany zeny a doslo to tak daleko, ze som zacal chybu hladat sam v sebe, co konkretne ja robim zle, ze nas vztah nie je harmonicky. snazil som sa ju zmenit. ono to vsak nie je mozne.

mas dve moznosti, bud budes nadalej zit v strese, blizit sama sebe a nicit si zdravie, alebo sa ho zbavis, a postupne sa budes snazit dostat "do povodneho stavu", najdes si cloveka, ktory ta bude milovat a sama nebudes rozumiet tomu, ake to dokaze byt znova krasne. inak bez problemov dohladas vela materialu ohldom manipulacie vo vztahoch, co ta dufam presvedci :) drzim palce

lules378

a, ak by si sa rozhodla opustiť ho...priprav sa na lavínu neskutočných urážok a ponižovania na tvoju adresu...ešte horšie ako to, čo počúvaš od neho teraz...proste to musíš potom len prekusnúť, lebo inak sa to nedá...títo manipulátori majú tendenciu psychicky týrať danú ženu...ten môj vedel aj psychicky, aj fyzicky...

lules378

zažila som to isté...tvoja veta "Je to tak omamne zit v jeho priazni a tak devastujuce ked som v nemilosti." je úžasne vystihujúca..nikdy som to nevedela takto opísať...ale odišla som od neho a nie je to ľahké..našla som si, resp. našiel si ma už iný muž, proste milujúci, opak neho, ani jedno krivé slovo na moju adresu...ale v mysli mám toho manipulátora stále...viem, že takého psychicky týrajúceho chlapa by som už nikdy nechcela...ale proste je tam..ako keby som mala stále tie jeho slová v hlave...nikdy si lepšieho nenájdeš...bola som na ňom neskutočne závislá..áno, závislá je to pravé vystihujúce slovo...nechápem, ako som mohla..ale tí ľudia vedia povahy podobné mne a asi aj tebe pekne omotať okolo svojho prsta..a potom zistíš, že nežiješ svoj život, ale jeho..

ruza66

a rozchod??? viem, ze laska je svina...kurva...boliii a nenormalne.....ale vsetko ide casom, cas je najhorsi a zaroven najlepsi.....co ty na to???myslim, ten rozchod??? a kolko ste spolu??

pistek

Ty vies co mas robit...
Chodis predsa na terapie, rozpravas sa s odbornikmi, rozoberas pitvas tento vas vztah. Zrejme to sama chces potrebujes..
Odputanie boli...si na nom akoby zavisla
Ale ty to vies