Biele fľaky na koži - čo robiť?

Príspevok v téme: Biele fľaky na koži - čo robiť?
alexx123

V lete som to možno trochu prehnala s opaľovaním, párkrát som sa zabudla natrieť ale mám však tmavší typ pleti a k spáleniu nedošlo. Po dovolenke v Taliansku sa mi objavili na chrbte biele fľaky, nejak som tomu význam nepripisovala, ale keď sa mi na konci prázdnin objavili také isté medzi prsiami a pár aj na nohách, tak som utekala ku kožnej. Tá mi zatiaľ nejak výrazne nepomohla, mala som asi dva druhy mastí a nejaké tabletky, bezo zmeny. Vraj je to plesňové ochorenie. Čo ma však najviac prekvapilo bolo, že keď som volala pani doktorke na endokrinologické oddelenie kvôli objednaniu vyšetrenia, lebo mám veľmi nepravidelnú menštruáciu a trochu akné, tak sa ma pýtala či nemám akné alebo biele fľaky. Na internete som nenašla prípady, ktoré by toto ochorenie pripisovali hormonálnym zmenám. Máte s tým skúsenosti?
(mám 16 rokov)

alexx123

Veľmi mliečnym výrobkom neholdujem, zjem maximálne syr,tvaroh a bryndzu a to tiež nejem stále, jogurty mi nechutia, raz za čas keď nemám čo raňajkovať si dám biely s medom a orechmi. Zmrzlinu som mala tak 3x za celé prázdniny, neholdujem ani sladkým nápojom, energy drinkom, mliečnej čokoláde, nátierok typu nutella, mc donaldu a iným typom fastfoodu, mäso tiež moc nemusím najmä pri tej predstave ako bolo odchované a koľko hormónov a kadejakých sračiek tam je. Áno, koláče mi veľmi chutia ale tiež ich nejem každý deň na kvantá. Olej používam najmä olivový (a ten je údajne zdravý) Jem najmä ovocie a zeleninu a jedlá z nich, teraz je to ťažké lebo už nič v záhrade nerastie a keď je človek odchovaný na domácej zelenine tá z obchodu je akosi...bez chuti. Vôbec nikdy som nedržala nijaké diéty a jem prevažne čo mi chutí a snažím sa jesť zdravo. Poznám ľudí, čo jedia 10x horšie ako ja a žiadne podobné problémy nemajú.

vitavi

Nepapala si dosť syrov, koláčkov a zákuskov, jogurtov a iných mliečnych výrobkov,zmrzliny, prípadne tukov a oleja ?