Chudnutie pre človeka v začarovanom kruhu

Príspevok v téme: Chudnutie pre človeka v začarovanom kruhu
arualma97

Dobrý deň, ako som už písala v nadpise, mám problém s váhou. Mám 17 rokov a som obézna. Mám 167cm a 86 kg. Potrebujem zhodiť aspoň 20 kg. Som neskutočne demotivovaná z mojich predošlých pokusov ktorým vďačím za svoju terajšiu váhu. Pred dvoma rokmi som bola normálnej postavy, a mala som 63 kg. Ako som nastúpila na strednú školu, začala som priberať. Začala som chudnúť, schudla 6 kg a pribrala 12. Vôbec neviem ako na to a koľko toho. Z časových dôvodov si nemôžem dovoliť chodiť do posilňovne. Z finančných dôvodov si nemôžem dovoliť špeciálnu stravu. Môj deň vyzerá asi takto: 6:00 vstávam 7:30 vyrážam z domu. V škole ranajkurem cca 9:25. 11:15 desiatujem, končím o 14:15 príď vyhladnuta a zjem pol chladnicky. Potom jem okolo 18 a pot okolo 21. Mám náročnú školu, a tak sa väčšinu dňa učím. A pečivo vynechať nemôžem mnoho krát je to jediné co doma máme. Ďakujem

TrainHard

Súhlasím s odpoveďou, hlavne obmedziť sacharidy ako sú zemiaky ryža a pečivo...ďalšia vec ovocie jedz, ale v žiadnom prípade večer - energiu, ktorú z neho prijmeš už večer nespáliš. Čo sa týka raňajok, je tiež dôležité čo raňajkuješ veľa chlebíku s florou vyhoď radšej do koša. Z dvoch kúskov ovocia dostaneš toho oveľa viac. Na obed veeeeľa zeleniny.
Veľmi dôležitý v Tvojom prípade bude aj pohyb. Môžeš akokoľvek upraviť stravu, ale ak sa nebudeš hýbať nepomôže Ti to. Takže začni s nejakou aktivitou, ktorá Ťa bude baviť. Zvoľ takú intenzitu, pri ktorej sa nebudeš môcť rozprávať s kamarátkou...
Držím palce

odpovedam

strava nemusi byt draha..dolezite je jest vela zeleniny a menej sacharidov - zelenina taka draha nie je, rozhodne je to financne zvladnutelne... cize to pecivo aspon obmedz, takisto obmedz ryzu, zemiaky, cestoviny idealne vynechaj uplne a nahradzaj si to zeleninou na tanieri. takisto do stravy pridaj dobre tuky, obmedz vyprazane a jedz pravidelne. hlad sposobuje presne to, ze mas potom chladnickove ataky. ovocie jedz takisto nizkosacharidove - bobulovite, citrusove a jablka su v poho tiez.