Čo dalej - záletný manžel

Príspevok v téme: Čo dalej - záletný manžel
palinapa

Ahojte, mam dost vazny problem a chcem pocut nazory od Vás. Som 11 vydata, s prvou prestávkou po 8 rokoch ked muz si nasiel frajerku a odisiel od nas, odomna a od dietata,vtedy som to nemohla predychat,lebo som netusila,ze take nieco ma caká. Po pol roku sa vrátil, mal to lahké, lebo som vtedy povedala, ze odpustim. Zial po roku sa to zopakovalo, to uz som vysvetlila synovi, ze budeme sami a zvladneme to. Muz po mesiaci sa vrátil s tym, ze mi nasluboval hory doly.. Fungovalo to asi 3 mesiace a teraz sa stale hadame. Ja nemozem zabudnut a viem co bol ochotny spravit pre slecny, pretoze som vela vedela a teraz vsetko porovnavam. On mi pri dnesnej hadke povedal, ze mame vsedne manzelstvo, ze to ine nebude, ja som sa do neho zatial znovu zalubila, pretoze robil tych par mesiacov maximum. Stale mi hovorí, ze on nie je ani zly clovek, ze je ambiciozny a mne to prekaza. On ma vo mne istotu ja v nom nie. Stara sa o rodinu,ale chodi neskoro z prace domov, cez víkendy sedí nad pocitacom, ze ma vela prace, ze mu mam dat pokoj, ale aky je to rodinny zivot. Ze ak ho nebudeme obaja pocuvat na slovo, tak sa zbali a odide. Syn ma 8 rokov a place pri nasich hadkach. Muz si stale rozprava svoje, ze aj syn sa ma prisposobit, ked mu poviem, ze potrebuje otca,tak odpovie, ze syn si musi zvykat, ze on nebude na nikoho pozerat, on chce karieru, postup v práci, je ambiciozny. A ked sa pytam, kde som ja odpovie, ze ci mi nestaci vylet...su to kazdovikendové vylety,tak na 1,2 hodiny aby som uspokojila a hotovo. Je to normalne?? Alebo ja som divná? Nechápavá? Inak o rodinu sa financne stará. Ja uz neviem,ci on ma pravdu alebo to mame skoncit. On nema s tym problem skoncit. Ja mam vzdy pocit,ze beha za zenami, ze taky clovek sa nezmení...Ziadna roznopravnost medzi nami ja som hlboko pod nim,jeho veta, posluchajte na slovo a ja sa budem starat!!!

Maoam

elsa, myslim, ze najlepsie urobi, ak co najskor (este pred Vianocami) bez toho, aby to niekto vedel - ani syn nie, vyhladala pravnicku pomoc a bude vediet presne, co v jej situacii ma najlepsie robit a to krok za krokom vratane fin. situacie atd.

snad sa ozve, ako to poriesila, ja jej prajem vela sil a uspechu, nech najdu so synom klud

5.5 elsa

maoam takto ak by som v jej prípade mala byt aj stabilnú prácu že dá sa vyžiť tak by som to riešila rozvodom v záujme dieťaťa vieš že o ňu ako o ženu nemá záujem je jedna vec ale o to dieťa čo má záujem no rozvod to dieťa potrebuje kľudné prostredie a človeka v ktorom má istotu čo je jeho mama lebo tá od neho nikdy neodíde to dieťa nie je hračka osobne by som ho poslala kade ľahšie s tým že s ním nerátať do budúcna nechcem byť nejaká že sviňa ale to dieťa by som mu nedala keď stále po tých frajerkách behá kade tade nech ide no ako ty hovoríš vyhľadať právnu pomoc v tomto smere áno informovať sa čo a ako aby vedela naisto

Maoam

problem su aj tie neustale hadky, to dieta je v strasnom strese, okrem toho je skolopovinne, takze psychosomaticke problemy a psychicke problemy a problemy v skole su naprogramovane

musi konat, v zaujme dietata aj seba samej, je to mlada zena...takto si dodrbat zivot kvoli magorovi nema vyznam

Maoam

tak ma moznost vyhladat pravnicku pomoc (ona) - pravnik pre rodinne pravo jej bude vediet zodpovedat na vsetky otazky vratane toho, co ju caka, na co ma pravo, aj ohladne bytu a vyzivneho atd.

ale ak mu opät odpusti, tak jej problem

vzdy je moznost, aj ked je to najprv tazke, ale zvladli to mnohe zeny, ak netrpi vaznym ochorenim alebo jej dieta - tak to da, ale musi chciet

5.5 elsa

maoam tu sa jedná o byt a finančný príjem či je ten byt jej asi nie keď vždy príde nazad od nejakej frajerky po mesiaci po 3 mes. už teraz to to dieťa vníma že sa deje niečo zlé čo sa ho dotýka takže ak má kde bývať a finančne sa vie postarať lebo keby sa rozviedli on už za tým malým možno ani nepríde on si bude žiť ten jeho voľný život to treba riešiť aj keď rozhodnutie je na nej my jej tu môžeme radiť keď ona mu zasa odpustí

Maoam

5.5 elsa no s dietatom to az take jednoduche mat nebude, ale pocitovo ta chapem, ako to myslis

najtazsi krok pre nu bude prekonat vlastne emocie, ale realne fakty (to co vie, je s najväcsou pravdepodobnostu IBA spicka ladovca, z toho musi vychadzat, ak to chce dotiahnut do konca) hovoria za seba a bude to coraz horsie

ak este chce mat nieco zo zivota + dietatu poskytnut stabilitu, na ktore ma dieta pravo a hlavne to dieta vnima otca a to, co robi a bude to casom povazovat za normalne alebo bude mat neskor velke problemy so vztahmi, ak to bude na otcovi nenavidiet, musi mat na pamäti tiez

je to tazka situacia, ale je zodpovedna ako za seba, tak aj za svoj zivot a aj za svoje dieta a nejaky chronicky podvadzac, klamar a suknickar ju privedie v tomto pripade casom na psychiatriu, uz teraz je psychicky komplet na dne

stoji to hrozne vela sil, vkuse davat sance a zasa padnut na hubu

ale uprimne - ak to urobi zas a znova, tak si je uz vazne sama na vine

verit, ze sa tu nieco zmeni je utopia

jedine, co sa moze zmenit je, ked sa ona rozhodne prevziat zodpovednost a opraty do vlastnych ruk a na neho sa vykasle

5.5 elsa

maoam presne to číslo bude zrejme vyššie treba si vážiť aj samu seba a nie na druhých sa pozerať ja by som mu rovno položila rozvodový papier na stôl aby to podpísal :D :D :D že s tým súhlasí

Maoam

c. 4 - na ktoru prisla/ o ktorej vie, realne cislo moze byt podstatne rozdielne a mna by neudivilo, keby bolo ovela vyssie

tu niet co riesit, odloz naivitu, submisivitu a strach a uvedom si, ze ak vyhrabes zvysky sebaucty, tak sa ti tak zhnusi, ze sa na ten rozvod budes tesit

5.5 elsa

aj keď si na tom psychicky zle musíš sa pred tým dieťaťom premôcť hlavne keď idú tie vianoce , u toho muža určite nečakaj žiadnu zmenu , toto je presne ten typ muža ide si po svojom neberie ohľad na dieťa ani teba len čo kvôli nemu trpíš a aj by si v budúcnosti trpela.....,,, prestaň mu poskytovať komfort na ktorý je navyknutý a staraj sa len o dieťa predpokladám že znova utečie k nejakej milenke , nejaký rozvod by som riešila po vianociach ak to máš ozaj v pláne netráp sa on ti zato naozaj nestojí takýto určite nie :)už toho je dosť 4 milenky nie? on 4 a ty ani jedného :D :)

palinapa

Ano, to dieta tam zohrava velku rolu. Ja som psychicky zle na tom, trapi ma to. Ale musim to spraviť, najradsej by som bola ak by si to uvedomil ale uz necakam zmenu. Chcem byt strasne silna, chcem vydrzat ale na druhej strane sa velmi bojim.....