Kreslenie stromu u psychiatra

Príspevok v téme: Kreslenie stromu u psychiatra
lollka

Viete niekto čo znamená alebo načo sa u psychológa či psychiatra kreslia stromy alebo postavy? Napríklad ovocný strom.. Keď ma kmeň, korunu, konáre na tom jablká .. nič viac. Bola som u psychiatričky a toto som mala za úlohu. Zdalo sa mi veľmi divné ako sa na mna a to pozerá. Mám 20 rokov. ďakujem za odpovede

NO2

Psychológia mi pripadá z časti ako nejaká vlastná filozofia. Psychológia rieši človeka, ale nerieši vieru. Podľa mňa jej vznik súvisel aj s tým, že to bola reakcia na niektoré utopistické myšlienky.
Viac sa presadzuje asertivita ako tolerancia, napr.
Psychiatria má svoj zmysel, lebo psychické ochorenia nie sú len výplodom ľudskej fantázie. Riešia aj závislosti a pod.
Podľa mňa to majú psychiatri veľmi ťažké, lebo ako študovaní ľudia musia prichádzať do kontaktu s podivnými ľuďmi...

RNG

Ja nezavrhujem nic, co pomaha, ja len uvadzam pravdu okolo roznych inych prostriedkoch a metod a davam citatelom moznost si vybrat. Ze na tom mnohe lekarske nastroje vyzeraju zle, to nie je moja chyba, to je chyba systemu, co ma zaujem najma na zarobku a nie na lieceni pacientov A vsetci lekari, co su v tomto systeme volky -nevolky system podporuju. Az na malo "disidentov" tj lekarov co sa rozhodli pouizivat ine prostriedky a maju s nimi velky uspech. Samozrejme monopol ich za to prenasleduje, umlcuje kde sa len da. A preto sem pisem, lebo si myslim ze v demokracii maju ludia pravo na kompletnu informaciu, nielen to, co monopol dovoluje.

RNG

Nuz je hromada lekarov dnes, co maju nazor na antidepresiva inaksi, ze su mnohokrat pre mnohych len skodlive placebo.
Nakoniec je primnoho ludi, vysoke percento, co im AD nepomahaju ale stanu sa na nich zavisli, tj ani z nich nemozu odist.
A ze sa take lieky zamerne vyvijaju, na to si mozes precitat knizky napr od Virapena, co bol vysokopostavena osoba vo farmaceutickom priemysle a po odchode do penzie zverejnil, ake spinave taktiky a pre ludi skodlive sa tam prevadzaju.
medicalxpress.com
www.postpartumprogress.com
Tu je napr tiez cast tej diskusie, s uverejnenim oboch zaujmovych stran
www.webmd.com Inac medzi castymi postrannymi ucinkami/nasledkami brania AD su aj oficialne uvedene samovrazdebne ucinky, tj tvrdit, ze AD in predchadzaju je dost nelogicke, ked ich uvadzaju zaroven ako skodlivy postranny ucinok brania AD.

Hannah_8000

RNG: Vy nezavrhujete psychiatriu? Ze som si to nevsimla... Najprv ju oznacite za pavedu, a potom napisete toto... Zaujimalo by ma, ci ste niekedy trpeli tazkymi depresiami, ked ste cele dni neboli schopny vstat z postele, ci ste aj vtedy oznacovali antidepresiva za placebo, ci ste mali neodbytne samovrazedne myslienky, ktore ste liecili tymi svojimi bylinkami, atd...

RNG

Nuz zatial ta psychiatria je este stale v stave rozvoja a ucia sa aj rozne kraviny.
Slovom, je to paveda, aj ked ma urcite uspechy.
Ale mozno je to vsetko len placebo efekt, tj viera
.Ale nezavrhujem ju, aj keby bola len placebo, lebo ked ma pozitivne vysledky na mnohych, tak ju podporujem aj napriek nevedeckosti. Lebo podstata pomoci ludom nemusi byt nevyhnutne vedecky podlozena, ale najma statisticky, tj uspesnostou.

zewa

Taketo testy su len pomockou. Niekedy pomozu odkryt veci, ktore bud clovek nevie alebo nechce povedat. Zalezi kde ten strom nakreslite, ako podrobne ho vykreslite, s listami jednotlivymi alebo iba so zelenou machulou, aky velky, aky druh, ci s ovocim, doplnkami, ci korene, konare, poskodenia, farebny, jeho okolie, ci sa vam zmestil na papier, ci je nakloneny. Je tam velmi vela premennych a neexistuje spravne ci nespravne nakresleny strom. Tak sa toho nebojte, mozete sa o sebe i nieco dozvediet.

iggzik

Mne to raz dali na pohovore,, kreslit strom, muza a zenu,, nakoniec povedali, ze som nevyhovel psychotestom lmao..

Aspon mali daku zamienku ;)

Osobny nazor je, ze je to totalna prkotina, kedze kazdy sme iny niekto kresli pomerne casto.. ja napr som v zivote "kreslil" okrem toho "experimentu" posledne asi tak na zakladke, cize je uplne logicke, ze som nemohol dat daky poriadny vysledok.

Rad by som sa s takym psychiatrom o tom teda porozpraval, ked by to uz na mna vytiahol... ale tiez, u psychiatra som este v zivote nebol

sarinnn

to mas zbytocne sa tymto znepokojovat, aj tak vypovedna hodnota takychto pseudotestov je nula. viac to uz vypoveda o tom kto a ako interpretuje vysledky tychto testov nez testovany subjekt samotny. a cudujem sa ze to robil zrovna psychiater a nie psycholog, vacsinou take pavedne napady maju prave psychologovia