Zapal moc. mechura

Príspevok v téme: Zapal moc. mechura
achjaj3

Zdravim, mam problemy so zap. mechura uz cca 5 rokov. Prvykrat to bolo myslim tesne pred dovolenkou (musela som sa liecit pocas nej). Potom sa to zopakovalo este 2 krat, naposledy myslim zaciatkom decembra. No a teraz je to opat tu. Zobudila som sa niekedy o pol stvrtej ze idem na malu a ked som ku koncu citila miernu bolest a zapach, hned som vedela kolka bije. Celu noc pijem vodu (uz mi je az zle) a chodim zhruba kazdych pat minut na wc. Robim to systemom - vycikas, vypijes vodu (viem ze to asi nieje najlepsi sposob ale chcem to co najviac eliminovat uz v pociat. stadiu). Ta bolest je ako na horskej drahe - raz vacsia, raz mensia. Teraz sa mi to opat pritrafilo v tu \"najlepsiu\" dobu kedze som na chate takze urolog.caj a pod. nehrozi (ale ak to neustupi tak pojdem domov sa normalne liecit).Tie dva razy pred tym som mala v moci aj krv coho sa dost obavam pretoze som niekde citala ze to signalizuje zapal obliciek. Bolo jej tam síce len trochu ale stale mam velke obavy. Zatial som vzdy uzivala Biseptol kvoli eliminacii bolesti a rychlejsej liecbe. Iba raz som bola u obvodnej, povedala som jej aj o krvi v moci a ona mi kazala pit vela vody, urol. caj a vela mocit. Budem rada za akukolvek radu, tipy na prevenciu lebo uz toho zacinam mat plne zuby (viem ze tu je uz par takychto for ale chcela som napisat aj svoju verziu).

Kakhabus

Ahoj. Zapal mocoveho mechura je velmi neprijemny a u zien hlavne velmi casty problem. Ak s tym mas naozaj dlhodoby problem, teda 5 rokov ako trvdis, preco to neriesis s odbornikom?
Pri prvych priznakoch je ucinna prva pomoc: Pi vela vody a najma urologicky caj, aby si chodila casto na zachod, kvoli vyplaveniu vsetkych rozmnozujucich sa bakterii, aby si minimalizovala vznik novych, ktore ti sposobuju tie neprijemnosti. Zvys hladinu vitaminu C, brusnic v akejkolvek podobe - su vybornym doplnkom a rychlou pomocou. Zabal sa do tepla, oddychuj, relaxuj, vyhni sa sedavym kupelom (tie ti zhorsia priznaky), nefajci, nepi alkohol, nejedz koreniste jedla, navstiv lekaren a kup si urinal , urologicke caje, mne pomohol aj brusnicovy koncentrat.
Vzdy sa po pohlavnom styku treba vymocit a pred spanim tiez, taktiez nedodrziavanie pitneho rezimu je velkym problemom.
Navstiv svojho gynekologa, daj si spravit kultivacne vysetrenia aby ti zistili pricinu. Daj si predpisat lieky URO-VAXOM, sluzia na prevenciu infekcii mocovych ciest (beru sa od 10 po 90 dni). Tvoja obvodna ti brala nejake vzorky mocu? Ak nie, tak utekaj aj za nou a ked teda ona vie o tvojom probleme, nech ti zoberie moc.
Ak sa ti vylucia tieto moznosti, navstiv urologa (tam by ta mala bud obvodna alebo gynekologicka aj poslat). Urolog ti spravi vysetrenia (moc, sono) a poradi sa s tebou co dalej.
Problem je vzdy bud gynekologicky, urologicky alebo imunologicky.
Je to beh na dlhu trat, ale hlavne sa vyliec a bud trpezliva! Drzim palce!

RNG

Moze ti pomoct D-manoza, 2 gramy kazde 3 hodiny(tj aj v noci) co splache mikroby na stenach sliznic,
pitie roztoku citricidalu, profesional(35 kvapiek do litra vody), na niektore infekcie je ucinnejsi oreganovy olej(3 x 200 mg carvacrolu) a serrapeptaza(3 x 120 000 IU)
na odmaskovanie napr biofilmov,
na mnohe infekcie posobi berberine, davka 2 x 1 gram.
No a samozrejme odporucam brat mikrovlakniny a kvalitne probiotika, lebo dobre osadena crevna flora probiotikami produkuje az 70% vsetkych protilatok v tele, ktore telo pouziva na boj proti roznym skodlivym mikrobom po celom tele, tj aj v mechure a ladvinach.

deborkaaa

Pomoze ti pohar cistej vody do toho stava z dvoch velkych citronov zavri oci a vypi to na druhy den zabudnes ze si mala zapal a potom este kazdy den ber celaskon jeden a vela vody ja som si zak vyliecila mocove cesty za jeden den a uz 3 roky mam pokoj co ja som trpela aj zapalom obliciek kazdy den pd malickavelke bolesti a krv pri cikani no toto mi pomohlo

Zemjak

Nic nove ti asi neporadim : vela pit, caje, bylinky, byt v teple, casto chodit na zachod a velmi dolezita je aj prevencia (ak sa uz dostanes z najhorsieho von, aj nadelej sa treba liecit lebo bakterie sa zasa rozmnozia) alebo to mozes riesit liekmi proti infekcii.