Rodicia mi

Príspevok v téme: Rodicia mi
cojaviem22

Zdravim...uz dlhsi cas ma trapi takyto problem..znie to mozno trapne, no uz nemam na to nervy. Priatel aj ja mame obidvaja 21 a spolu sme uz 3 roky. Vyse dvoch rokov spolu sexualne zijeme, no donedavna to bolo iba medzi nami. Viem, ake maju moji rodicia nazory na tieto veci (sme krestania, asi preto), ale su zastarali a nevedia pochopit tuto dobu. Uz dlhsie mi davali prednasky, ze mam na sex este cas, ze este chodim na skolu, aby sme nerobili "blbosti" a ze mi v tom veria. Mala som na to strasne nervy a casto sme sa o tejto teme hadali, az som sa raz preriekla - teda ze uz spolu spavame. Mama bola zo mna velmi sklamana a nahnevana, plakala. Nevedela som ani, co mam na to povedat. Je to predsa uz normalne, nie som uz ziadna pubertiacka a sme spolu dost dlho a patri to uz k nasmu vztahu. Najhorsie, ze mi vyslovene zakazala mavat sex a prirovnavala ma ku "lahkym divcatam", niektorym spoluziackam, a ze ked to robia ony, nemusim aj ja... Povedala som jej, ze vacsina spoluziacok a kamaratok berie uz antikoncepciu, ich rodicia o tom vedia a nemamju s tym problem sa aj normalne o tom porozpravat. Avsak moji rodicia o tom nechcu pocut, vraj je to skoro a jednoducho si nepraju, aby sa sme spolu spavali. Hlavny dovod je, ze sa boja, aby sa nieco nestalo (toho sa samozrejme bojim aj ja, ale to neznamena, ze nikto nebude mavat sex, pretoze moze zena otehotniet!). Neda sa s nou o tom normalne porozpravat, stale aj ked len idem k prietelovi alebo von, tak maju narazky typu "nerobte blbosti" a kontroluju ma, casto mi uz o 11 vecer volaju, nech idem domov. Maju stresy, aby nahodou k tomu nedolo...Strasne mi to lezie na nervy, no viem, ze ich nazor nezmenim. Len ma trapi, ze ma este stale beru ako malu. Velmi by som chcela, aby mi radsej mamina poradila, porozpravala sa aj o roznych antikoncepcnych metodach atd...Neviem ale co mam robit...aj napriek "zakazu" spolu spavame. Aky mate na to nazor, a co si myslite, ze by som mala robit, ako to vyriesit? :(

5.5 elsa

21 rokov nie je až tak veľa,ona nevie rozhodovať sama o sebe,nedokáže sa o seba ani postarať,nejaký problém a čo spraví pouteká za mamou,lebo sama ho nevyrieši,možno preto sa jej mama neustále pletie do toho čo robí,s kým chodí,kam chodí a pod. ,čo nemá už s kresťanstvom nič spoločné :)

Prezyvka055

Nechapem ten trend vesat rodicom vsetko na nos v dospelosti :D A to hlavne dievcata, uplne vykecaju vsetko rodicom, kamaratkam, nevedia proste drzat jazyk za zubami. A to je tvoja jedina chyba, nie ten sex, ten je v pohode.
Dalsia vec je fixacia na rodicov v zmysle: co povie mamka, co povedia rodicia .. mamka hento mamka tamto .. ale to nie je problem, mnohy ludia sa mamkuju a rodicuju este v 30tke. Nedopadni prosim rovnako. Ich nazory su rovnocenne s tvojimi, zvaz rady a konaj podla seba. Nebud tvrdohlava, daj si poradit ale co najskor skonci s tym ze budes pri tejto ci inej veci rozmyslat nad tym ze co povie mamka a co povedia rodicia. Si dospela, cas sa rozhodovat za seba.

5.5 elsa

Iza 27 a s týmto zasa ja súhlasím s tebou, že nie je kresťanka taká originál:)poznám kresťanky-zopár a dodržiavajú všetky ich zásady,sú to ozaj kresťanky čo tú vieru naozaj vyznávajú a dodržiavajú,muža majú vybratého a sex až po svadbe,možno tým že odbočila vybrala si inú vieru a potom už nie je kresťanka :)

Iza27

A od mamy chceš aby sa s tebou bavila o antikoncepcii? Antikoncepcia je práve to čo kresťanstvo zavrhuje a ty chceš niečo také od svojej mamky? Si plná protikresťanských záujmov ty už ani do kostola nechoď lebo Boh vidí že sa od viery odkláňaš a len v kostole hráš hlboko veriacu.

Iza27

Jasné to si mi pekná kresťanka. Stavím sa že každú nedeľu nacválaš na ôsmu do kostola, modlíš sa bože ospusť mo moje viny že som zhrešila, prežehnávaš sa aj naspoveď a k príjímaniu ideš ale večer smelu sexuješ s frajerom. Si taká istá pokrytecká kreštanská farizejka ako kopa báb a chalanov čo sa tam chodia v nedele a sviatky ukazovať a tú hodinku si postáť.
Niesi kresťanka lebo pravá kresťanka ak vie že robí niečo hriešne čo je v rozpore s jej vierou tak sa snaží tomu vyhýbať a nie sa opätovne k tomu vracať. Takže takýchto kvázi kresťanov "zbožnujem" Obyčajná farizejka berieš si z viery len to čo ti vyhovuje. Tvoji rodičia ti verili a ty si ich hlboko sklamala. A pridávam sa k príspevkom že si myslením stále nevyspelá osoba takže tak.

hanka9

cojaviem22- prizvy tu svoju maminu do tejto temy, pripadne aj ocina, nech ich trochu "poskolime", resp. oni nas :-o)

laura36

myslim, ze 21 nie je mlady vek nato, aby mala sex. Divne by bolo, keby ho nemala..Su dospeli predsa, mozno budu spolu , mozno sa rozidu a pride iny, neznamena, ze ked spolu spia musi a sa aj brat ako to robili nase babky, alebo do svatby nic nemali spolu... Akurat treba pouzivat ten kondom, studujes, neviem ci aj on a vzdy treba ratat s tym, ze mozes otehotniet a kto to male zabezpeci ?

MultiLevel

Z toho vsetkeho, co si napisala som pochopila, ze tvoji rodicia sa len obavaju toho, ze ak sa rozides s tymto chalanom a zacnes chodit s dalsim, potom mozno s dalsim, a s kazdym budes spavat, ze to prosto nie je pre teba spravne. Lebo das ruku do ohna za to, ze s tymto chalanom budes na veky? :) A o to ide tvojim rodicom, zamedzit niecomu takemu.
Avsak, myslim si, ze by ti mali dat priestor na to, aby si si o tychto veciach rozhodla sama.
Porovnavat sa, aki boli oni v tvojom veku, aka si ty a podobne, nema zmysel. Jasne, cim lepsie poznas minulost svojich blizkych, tym lepsie ich mozes pochopit. Ale vyznam to nema preto, lebo oni boli ini, zili v inej dobe, v uplne inej, v akej vyrastas ty. Moja mama sa v 19 rokoch vydavala, myslis, ze ja by som v 19 bola na to zrela, schopna sa uzivit? Preto, co platilo na nich, aky vztah mali tvoji rodicia a co sa im stalo, by sa nemalo v ziadnom pripade takto pripisovat tebe...Mozu ti poradit, usmernit ta, ale nejake zakazy nemaju vyznam. Toto vsetko ti pisem preto, aby si ich pochopila. Nie su staromodni, nie su hlupi, nie su zastarali, len prosto vyrastali v uplne inej dobe ako ty a obavaju sa o teba.
Neporadim ti nic ine, ako komunikovat s nimi. Sadnut si a v pokoji si o vsetkom pohovorit.

5.5 elsa

cojaviem 22 tak priateľ sa im asi nepáči keďže sex nie je problém,no lepšie niečo ako nič,si to tak napísala ako keby ste nemali nič,vidia že s niekym chodíš,takže s tým museli počítať že sa na seba len nebudete pozerať,alebo im vadí že ešte chodíš do školy? ,,,,tak sa ich opýtaj či majú niečo proti priateľovi,alebo čo im presne prekáža....