Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Existuje peklo?

Mesačný princ

Táto spoločnosť je peklom. Do pekla sa môže dostať ľudská bytosť už za života. Veľmi dobre natočili tento film, ktorý je toho dôkazom a je podľa skutočnej udalosti.

www.csfd.cz

bella21

shagy, peklo existuje. Ak by neexistoval diabol, neexistovalo by ani peklo. Bohužiaľ, peklo je skutočné. Som kresťanka a ako tá, čo má Sv. písmo dosť dobre naštudované Ti musím odporovať, pretože peklo je výsostne biblická téma.

Shagy

Peklo akokoľvek by sme chceli nemôže existovať.ani len z pragmatickej stránky. Tobôž nie z biblickej,logickej. Je to strašne morbídna a nerozumná náuka a nemá ani najmenšiu oporu v Písme.
A táto náuka veľmi uráža Boha lásky a cit pre zdravý úsudok.
Nedokážem pochopiť,ako môže rozumný človek,kresťan veriť v takú odpornú a nelogickú a nebiblickú náuku? Aj ked si uvedpmujem,ýe v Písme sú isté obrazy,znázornenia ,ktoré niečo naznačujú o "nejakom treste",.ale určite nie o večnom treste pre hriešnikov,kde budú trpieť rôznymi mukami.
Biblia je písaná v obraznej reči, a "peklo"/hádes/ je len pojem pre miesto,kde idú všetci čo zomierajú,ako dobrí,tak zlí. Nebojte sa pekla,to neexistuje,...."bojte sa" Boha, a držte sa jeho prikázaní,nie ľudských náuk.

0vecka

peklo je tato pojesrakaslana budova... cele leto sme tu mali 18°C a teraz na jesen +26°C

inak peklo je len zbozne prianie katolikov

Jezis

Vám, svojim priateľom, hovorím: Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, a potom už nemajú čo urobiť! Ukážem vám, koho sa máte báť. Bojte sa toho, ktorý keď zabije, má moc uvrhnúť do pekla! Áno, hovorím vám: Tohto sa bojte!

Ak by ťa zvádzala na hriech tvoja ruka, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života zmrzačený, ako keby si mal ísť s obidvoma rukami do pekla, do neuhasiteľného ohňa. Ak ťa zvádza na hriech tvoja noha, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života krivý, ako keby ťa mali s obidvoma nohami hodiť do pekla. A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho: je pre teba lepšie, keď vojdeš do Božieho kráľovstva s jedným okom, ako keby ťa mali s obidvoma očami vrhnúť do pekla, kde ich červ neumiera a oheň nezhasína.

Až príde Syn človeka vo svojej sláve a s ním všetci anjeli, zasadne na trón svojej slávy. Vtedy sa pred ním zhromaždia všetky národy a on oddelí jedných od druhých, ako pastier oddeľuje ovce od capov. Ovce si postaví sprava a capov zľava. Potom Kráľ povie tým, čo budú po jeho pravici: "Poďte, požehnaní môjho Otca, zaujmite kráľovstvo, ktoré je pre vás pripravené od stvorenia sveta. Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť; bol som smädný a dali ste mi piť; bol som pocestný a pritúlili ste ma; bol som nahý a priodeli ste ma; bol som chorý a navštívili ste ma; bol som vo väzení a prišli ste ku mne." Vtedy mu spravodliví povedia: "Pane, a kedy sme ťa videli hladného a nakŕmili sme ťa, alebo smädného a dali sme ti piť? Kedy sme ťa videli ako pocestného a pritúlili sme ťa, alebo nahého a priodeli sme ťa? Kedy sme ťa videli chorého alebo vo väzení a prišli sme k tebe?" Kráľ im odpovie: "Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili." Potom povie aj tým, čo budú zľava: "Odíďte odo mňa, zlorečení, do večného ohňa, ktorý je pripravený diablovi a jeho anjelom! Lebo som bol hladný, a nedali ste mi jesť; bol som smädný, a nedali ste mi piť; bol som pocestný, a nepritúlili ste ma; bol som nahý, a nepriodeli ste ma; bol som chorý a vo väzení, a nenavštívili ste ma." Vtedy mu aj oni povedia: "Pane, a kedy sme ťa videli hladného alebo smädného alebo ako pocestného alebo nahého alebo chorého alebo vo väzení a neposlúžili sme ti?" Vtedy im on odpovie: "Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste neurobili jednému z týchto najmenších, ani mne ste to neurobili." A pôjdu títo do večného trápenia, kým spravodliví do večného života."

exorcista G. Amorth

Peklo opisuje podmienky, v ktorých sa ocitli duchovia a duše, ktorí raz a navždy odmietli Boha. Sú to strašné podmienky odlúčenia od Božej lásky. Je to status, ktorý prijali slobodne, a teda dramaticky.

V Božom kráľovstve vládne láska, v satanovom nenávisť. Zlí duchovia sa navzájom nenávidia a ich hierarchia je založená na terore.

Zmyslom jestvovania zlých duchov je vtiahnuť človeka do hriechu a priviesť ho do pekla, lebo všetkých treba zviesť do priepasti, v ktorej sú oni. To od nich žiada ten, ktorému slúžia a ktorému sú poddaní: satan.

Diabol chce od človeka tri veci:
- aby robil, čo sa mu zachce,
- aby si nedal od nikoho rozkazovať,
- aby bol každý bohom sebe samému.

Jeho metódy sú vždy tie isté: popiera svoju existenciu a existenciu pekla a zlo predstavuje ako dobro, ako zisk. Skrátka, tým, že človeka presvedčí, že peklo nejestvuje, dotlačí ho do pekla a vtiahne do jeho smrtiaceho pažeráka. Naopak, Kristus prišiel, aby človeka prebudil a pripomenul mu, že diabol jestvuje a že ten, kto nie je s ním, je proti nemu - BUĎ SME S KRISTOM, ALEBO SO SATANOM, tretia možnosť nie je.

Boh vedel o každom človeku od večnosti, stvoril ho a urobil nesmrteľným. Stvoril ho prostredníctvom Ježiša Krista a s víziou Ježiša Krista. Cieľom nášho života, cieľom celého stvorenia je on - Ježiš Kristus. Boli sme stvorení, aby sme večne žili s ním, aby sme žili jeho slávu. Aj anjeli boli stvorení z toho istého dôvodu. Lenže anjeli, ktorí sa stali zlými duchmi, si slobodne zvolili zlo a pre nich niet vykúpenia. Aj svätí, ktorým bolo umožnené vidieť peklo, svedčia o tejto pravde: pre diablov niet vykúpenia.

Človek však počas svojho života dostal možnosť zvoliť si dobro, čiže Božie milosrdenstvo, alebo zlo.

wreck

...a potom si k tomu pozri aj doplnkove citanie: rationalwiki.org ;)

ako nadstavbovy studijny material musim odporucat aj film constantine. ked uz TOTO niekoho nepresvedci...

;))

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.