Maju herci dostojnost

Príspevok v téme: Maju herci dostojnost
gnr

Helena Krajciova V Burlivom vine

nechapem ako sa taka skvela herecka nechala znizit na takuto rolu , cela Dora aj s manzelom a Dr Buranovskym je totalne trapne a primitivne , neda sa na to pozerat

tvorcovia tych nasich serialov v uvodzovkach , by si mali pozriet cesky serial Vsetky moje prve lasky ....

vidno , ze je to robene na urovni

MultiLevel

:D gnr, ty asi nebudes divak odchovany na divadle, ze? "Umenie" nie je len to, co davaju v telke. Videla som par dielov zo spominaneho serialu, ale nebudem to nejak hodnotit. Kedze je to ziadane, vyraba sa to dalej, prave kvoli tebe a ludom co to pozeraju...
Odhliadnut od toho aku uroven maju serialy, nemozes sa na hercov pozerat skrz ich role. Tento nazor ako mas ty som uz pocula od mnohych ludi na SR, vacsinou starsich. Ked nejaka herecka hra mrchu, tak je podla nich mrcha aj v sukromnom zivote, alebo minimalne neschopna herecka ked zobrala taku nizku rolu. S prepacenim, toto je tak obmedzeny nazor, ze az :D Ty si uz bola niekedy na kastingu? Vies ako to funguje? Vies ako si reziseri vyberaju hercov do postav? Ich role nemaju nic spolocne s ich dostojnostou, s ich vlastnym zivotom, s ich osobou! Napriklad taka Krajciova hrala v xxx divadelnych inscenaciach, hrala mnohe role, rozne charaktery, spieva vo vokalnej skupine. Jej dostojnost nema nic s tym, aku postavu hra momentalne. Pre herca je potesenie, ked moze hrat najroznejsie charaktery a v neposlednom rade, musi sa uzivit tym co robi...Skud byt trosku otvorenejsia, tolerantnejsia a neber ten "serialovy zivot" tak vazne ;)

eja5

Aj herci musia platiť učty nie? Z divadelných platov sa nedá moc vyžiť. V divadle dostaneš tolko čo hociktorý slovenský pracovník ak je tá možnosť si privirobiť seriálom tak prečo nie...a na margo českých seriálov. Že oni točia kvalitné seriály?! Uprimne povedané to čo točia češi je ešte väčší hnus ako slováci. Hrajú to jak roboti, všetky seriály na jednu kopu...my slováci to predsa len vieme lepšie. Ale zas to s našou tvorbou nevidím tak zle odkedy začali vysielať Hornú Dolnú. Skvelé výkony, na tom seriály vidieť kus práce je to celkom uplne niečo iné a humor je až smutno pravdivo smiešny.

gnr

nie som ziadna lol a nedala som to sem , pre utoky na moju osobu , chcela som sa len spytat aky mate vy nazor na nase serialy a hercov , ked beru take ulohy ...
poviete mi , ze to nemam pozerat a tak ...ale aky vy mate na to nazor