Vystúpenie z cirkvi

Príspevok v téme: Vystúpenie z cirkvi
Niamey

Dobry den!
Chcela by som sa opytat, ci je tu niekto, kto vie, co je potrebne pre vystupenie z cirkvi. Pocula som, ze clovek musi ist na farnost, v ktorej bol krsteny a tam poziadat o akysi formular, blabla, ale to je trochu komplikovane, pretoze moj otec, ktory chce tiez vystupit, bol krsteny v Piestanoch, teraz byvame na vychode Slovenska, a teda trepat sa kvoli tomu cez celu republiku neprichadza do uvahy, prinajmensom kvoli praci. Da sa to vybavit aj elektronickou formou? Ak ano, obdrzime nejaky doklad o tom, ze sme z RKC aj skutocne vyluceni?
Za vsetky odpovede vopred dakujem.

[zruseny35]

Niamey....ked už sa chceš pustiť do veriaci len na zaklade toho ,že nechápeš Bibliu,tak si kludne založ tému" vo vysvetlovaní", čo to vlastne znamená .

[zruseny35]

Dá sa na to všetko pozerať aj inak. Cirkev ako taku tu kresťannksu by sa nemalo posudzovať podla toho,čo všetko "vyplávalo na povrch" dodnes vdaka novinárom,lebo to su "vypichnuté prípady".Mne to iba inponuje,ked sa sa veci priznajú a rieši sa to-ved sa pápež mnohkrát už ospravedlnil.
Mala som žial zlu skusenost práve s fararmi v nasej farnosti-preto som bola "nasertívna ovečka".
Potom som chcela prejst do inej cirkvi (babtisti) a tam som spoznala ine veci.Ze oni absolutne neriešia nejake "Ježišove učenie".To celé je morálne správne až vtedy, AK SA NIM CLOVEK RIADI, nie vtedy ,ked má človek "nadupanú" Bibliu natolko ,že veriaci (!) dokáže podla toho čo bolo písane aj dodať ktorý apoštol to povedal.Pretože práve pri takej "chybe" sa človeku nikdy od takehoto veriaceho pomoci nedostane-ked je v ťažkostiach .Kde v tej Bibli potom najdeš na tie ťažkosti riešenie?Toto je moja skusenosť s jedným z kazatelov,s vysokou hodnostou-pre ktorého kajať sa je "zničiť človeka",inak by problemy nemal.Ušla som ja-cirkev predsa má trápiacemu sa PODAT RUKU aby šiel cestou k Bohu ...
Tu nejde o to ,či je to "sekta" ale o to ,ako toho Boha "podá " knaz a ako to vie podat v kázni,aby ludia vedeli načo je to aj dobré. To ,že nevie človek kto je Boh ,je problem vo farrárkovi lebo maloktorý si svoje povolanie aj splna ako má-aj ked je Boží zastupca tu na zemi.Ale kaaždý sa potrebuje nejak živiť.
Ja niesom neveriaca,mna štvu skor náboženstvá...preto som hladala to správne pre seba.
Bibliu sa dá totiž "prelúskať " za tri dni, aby si pochopila o čo tu ide-v živote , aj smerom k Bohu.
Podla mojho nazoru je katolícka cirkev najviac tolerantná,z tých náboženstiev čo máme.

Niamey

Ak dokáže boh zabrániť zlu a neurobí to, tak je zlomyseľný. Ak to nedokáže, tak preco sa potom nazýva všemohúci? A ak nie je všemohúci a je aj zlomyseľný, preco sa potom nazýva bohom???????

Niamey

VeriacaKatka - Väčšie hlúposti som este nepočula. Ze ci svet vznikol z ničoho nic? A co veľký tresk? Vas veriacich ale fyzika vobec nezaujíma. Uspokojite sa len z rozprávkami, ktore su popísané v Biblii. Keby ste vsak aspon trochu mysleli kriticky, došlo by vam, ci je skutočne pravda. Ci to, ze Eva vznikla z Adamovho rebra alebo to, ze sa ľudia vyvinuli z opíc. Vsak evolúcia je vedecky dokázaná!!! Otvorte si konečne oči. A ze neveriaci ľudia trpia viac depresiami je pekny vymysel. Nie je to vobec pravda, nie je to nijak dokázané, ale oháňať sa argumentami, ktore su nepreukazatelne, to je take "vaše". Šach mat kresťania.

anjelik *

Katka, ja nechcem peniaze, nechcem slávu, nechcem *lásku*, ale chcem poznanie. Na koho sa mám obrátiť? Odpovie mi Boh, ako vznikol? Odpovie mi, prečo som tu a teraz? Prečo je zlo silnejšie a ako sa mu mám postaviť? Odpovie mi, kto je a kde býva Diabol? Odpovie mi, či anjeli lietajú aj v daždi a či im krídla nemoknú? Odpovie mi, prečo, ak je všade, musí tvoriť aj zhubné nádory? Prečo, ak je všemocný, nedokáže eliminovať nejakého pofidérneho Diabla? Ak je v každej skale a vode, je aj v záplavách a zosuvoch pôdy? Prečo, ak má v sebe lásku, je schopný zabíjať a nielen vinných, ale aj nevinných? Alebo mám veriť, že keď sa deje krivda, bezprávie, vraždy a vojny, Boh je práve na dovolenke a preto sa to deje? Lebo čert nikdy nespí? Ja už nechcem byť hlúpučká, tak mi Katka pomôž a ukáž mi, prečo veríš v to, čo veríš a daj mi odpovede na moje otázky. A dostatočne zmysluplné. :o)

veriacaKatka

Wreck a kto ťa stvoril čo myslíš? Len tak z ničoho nič vznikla zem? Ach Wreck aký si hlupučký ak si myslíš že Boh neexistuje. Boh je prítomný všade, v každom strome, zvieratku, kameni, vode. Len ľudia sú ovládaní zlom. Ak človek vraždí, znásilňuje, kradne, týra kto myslíš že v ňom prevláda? Diabol. Diabol po hriechu adama a evy ovláda tento svet. A je len na nás či mu dovolíme aby ho ovládal ďalej a niči duševné zdravie ľudí. Zober si že neveriaci ľudia trpia viac depresiami, schizofreniami a inými duševnými poruchami. Lebo diabol im nedá nikdy pokoj. Aj keď sa zo začiatku zdá že je všetko v poriadku nieje. Časom to človek ktorý sa Boha zriekol zpozná že niečo lepšie mu v živote chýba. Že bez Boha šťastný nikdy nebude. Diabol ti môže dať slávu, peniaze, lásku žien, ale časom si bude pýtať zato svoju daň. Ženy ťa omrzia lebo v nich budeš vidieť len ich telo a sexuálne potešenie, peniaze ti nikdy nebudú stačiť, stále budeš chcieť viac a viac, sláva ťa privedie do šialenstva lebo časom zistíš že ľudia ťa nemajú radi preto že si obyčajný ale výnimočný a keď prestaneš byť výnimočný aj ľudia ťa opustia. Ale Boh bude stále s tebou.

wreck

znaboh, a vies ze ani nie? staci si pozriet prirodopisny serial z prostredia africkej savany a hned je jasne ako to je. neobchadzal by som ani šmaky ako onchocerca volvulus a mnohe ine vychytavky rastlinneho a zivocisneho sveta, bez ktorych si vsemohucnost a milosrdenstvo uz ani nevieme predstavit.

lebo to su, samozrejme, uplne irelevantne banality v porovnani s nutnostou zabezpecit, aby nedoslo ani len k nahodnemu odhaleniu 'ohanbia' pri vystupovani po chramovych schodoch. sak to by podrazdilo aj mrtveho! a planety by vyskocili z obeznych drah ako dive vraniky a od hrozy sa zrutili do singularity!

jaaaj, nie, tomu my nemozeme rozumiet. ON vie lepsie nez my, nehodne nuly, zaslepene satanášom. ON ma plan! hosanna!

znaboh

krestansky povedane ovladol ta zly duch ktory ti to nasepkava a hucka. Zlo si stale buduje svoje miesto vo svete len mnoho ludi si pred nim zatvara oci. Aj satan sam sa snazi vselijakymi sposobmi ludom nahovarat ze on neexistuje a ani ze neexistuje jeho protivnik Boh. A ako vidim pekne sa mu dari vas od nasho svoritela odlakat. Nie my sme zaslepene ovecky ale vy odpadlíci od viery ste zaslepeni diablovo lstou.

Niamey

Vetrolamka - Mna nic neovladlo. Naozaj by sa dalo dost polemizovať o tom, kto je naozaj ovládaný. Ci clovek, ktory verí vede a faktom alebo clovek, ktory verí v nieco, o com nie su ziadne racionálne dôkazy a riadi sa tym, co povedal v nedeľu nejaký farárko v kostole.
Prezyvka055 - Dakujem za pomoc. Cením si to. Ale je tu ten problem, ktory som uz v úvode spomenula, ze otec bol krsteny v Piešťanoch... Budeme to musieť nejak vymyslieť. :-)

tasty

za to, že ma niečo zaujme a sa popýtam na to neznamená, že som nejaký neznaboh :D či to ty mi chceš diktovať čo môžem robiť, veriť alebo nie? :D