Psychika - lieky

Príspevok v téme: Psychika - lieky
andrika

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s liekmi na psychiku. Mne psychologicka predpisala Zoloft, ale po jednej uzitej tablete som mala hnacku, bolo mi nevolno a nemohla som dobre spat este dalsie 3 noci. Neviete mi poradit ci by som mala pokracovat? Alebo je lepsie si vypytat iny typ tychto liekov? S akymi mate skusenost? Dakujem.

andrika

Ahoj Lulu2011 :-) Ano spim pomerne dobre, ale casto sa v noci budim len tak a potom hned zaspim. A ty nespavas dobre? Ja pracujem ako baristka v jednej kaviarni, takze mam co robit s tym aby som sa prekonala a ty mas aku pracu? Ja tiez zacinam byt stale viac a viac unavena, takze si zvycajne pospim aj po praci, co sa asi tebe neda, kedze mas uz rodinu a dieta. Obdivujem ta v tomto, ze to zvladas aj popri tom.

Lulu2011

Ahoj Andrika ako sa dari? aku mas napln prace? spis dobre? na mna unava dolieha fakt strasne :(, dufam, ze ti bude uz len dobre :)

andrika

Lulu2011 po styroch mesiacoch som dnes isla do prace...a bolo mi fajn, bola som stastna, ze mozem byt konecne medzi ludmi, lebo doteraz som sa len schovavala. Az tak moc na teba dolieha unava? Mozno, ze to ani nie je tabletkami, ale pocasim.

Lulu2011

andrika - ja tu unavu akokeby neviem rozchodit v poslednej dobe, len zivam, napis ako si prezila prvy den v praci, po akej dobe?

andrika

Lulu2011 ano som z nich dost unavena..spavam aj poobede...no zatial perfektne, ale to som nepracovala a zajtra idem prvykrat s tymto problemom zasa do prace a bojim sa toho ako mi bude..Ja ich beriem rano a ty?

Lulu2011

andrika - ahoj, ano lepsie, na depresiu zabrali, ale uzkosti este mam :( a som strasne unavena, necitis unavu? kedy ich beries rano, alebo vecer? perfektne, ze zabrali :)

andrika

Lulu2011 ako sa ti dar? Je ti lepsie ci este stale nepocitujes ziadnu zmenu? Ja uz uzivam mesiac a je mi podstatne lepsie...uz vydrzim dlhsie aj obchodnych centrach aj ked si idem sadnut niekde na kavu...ziadne ataky..a ked tak len obcas...a neziaduce ucinky nemam uz ziadne :-) takze som nadsena z toho :-)

coolman

andrika: ty fakt trieskas z cesty :D Dik ze zboznujes niekoho, o kom ty vies prd, vsak? Tiez to vidim podobne, aj ja ta zboznujem. A vies ty co? Fakt viem o tom prd, ked som ich 7 rokov bral, a presiel som si na zaklade toho vsetkym moznym LOL ;) Ale dik za osobny utok za to, ze niekto vyjadril svoj nazor, ti co maju ine nazory maju drzat hubu vsak? Och och zena... A prosim pekne, o akej chybe to pises?? No daj. Ale asi ti mam pritakavat nie? Urcite. A odkial beries istotu, ze som nezil nejaky ten rok v zahranici a takisto tam nenavstevoval lekara ako ty? A inak ti fandim, lebo si jasnovidka, ked poznas moju povahu, mas doma carovnu gulu? :DD Evidentne mas asi problem aj s koncentraciou, kedze som hodnotil psychofarmaka a ich biznis ako taky, a NIE LEKAROV, precitaj si moje prispevky este raz a po sebe tiez citaj. Tak ked nie GOOD LUCK, tak SYP TO DO SEBA ;-)

RNG

Kedze na rozne psychycke problemy ucinkuju aj neskodne a nenavykove potravinove doplnky, nevidim dovod pre co by clovek mal brat hned navykove a skodlive, naviac casto dlhodobo ani nie ucinne chemicke lieky.
Zialbohu ale nemozes od lekarov, ktory su skoleni len na pouzuivanie farmaceutickych liekov a zastrasovani proti vsetkemu ostatnemu, ze ti ich poradia alebo dokonca predpisu.
Ale napr vytazok z st John's wort,narazova davka s obsahom 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ako mas napr v 3 kapsuliach produktu firmy Paradise herbs, ma ucinok SSRI, SNRI, tiez pomoze zvysit hladinu dopaminu a Gaba v mozgu.
5-HTP je polotovar na tvorbu serotoninu,davka 2 x 100 mg, zlucenina vitaminu B-3 a GABA pod menom Picamilon vie prejst do mozgu cez krvnu barieru,
L DOPA doplnok zvysuje hladinu dopaminu,
spankovy hormon Melatonin sa da priamo dodat ako doplnok, ukludnujuco na opiove centra v mozgu posobi aj vytazok zo zeleneho caju, aminokyselina L-theanine, davka 2 x 400 mg atd. Aj zmes vitaminov pod menom Stress B plus C mnohym pomoze. Tiez lecitin, mineraly ako magnezium a calcium.

Lulu2011

ja som ich brala kratko, lebo som otehotnela, teraz neviem kolko vydrzim, mam zle sny z nich :( po mesiaci brania to stale nie je ono :/