Zvýšena teplota

Príspevok v téme: Zvýšena teplota
pitkin

Takmer kazdy treti den sa mi stane ze sa mi zvysi teplota tela na cca 37.1-2 (zalezi ci mam nejake aktivity)

- pokial lezim cely den v izbe nikde nechodim tak teplotu nemam
- pokial hlavne teraz cez zimu idem na ulicu , pripadne von, do skoly, na nakup tak ked sa vratim mam teplotu tych 37-1.2 , teplota do hodiny klesne na normalnu.

preto sa chcem opytat ci je to normalne ze napr po zmene klimy sa teplota meni, alebo mam hladat problem niekde inde ?

Teplotu si meram s digitalnym, ked odpipne tak teplota nikdy nevyskoci, nechavam si tam teplomer dalsich 10minut a vtedy sa aj o 0,4stupna zvysuje, tieto zmeny som zaznamenal cca pred rokom.

pitkinko

Ano teplota sa mi zvysuje po fyzickej aktivite alebo po zmene klimy, ked som doma na izbe cely den nikdy mi nevystupi, ale ked napr si idem zapalit ,,5 minut,, mrznem odmeriam si teplotu tak uz na 37,1-2 vystupi, ale zase za pol hodku klesne, osobne som si myslel ze to je normalne ale tak clovek je znepokojeny radsej sa opytam

Zemjak

Pretoze teplota 37.2 alebo menej je normalna telesna teplota. Nemusi to nic znamenat, skor je to normalne pretoze je vonku zima a organizmus v tedy musi menit telesnu teplotu aby ti napr. von nebola priliz zima.

pitkinko

A preco by ste zvolili ortutovy teplomer a nie klasicky digitalny ?

Neviem som trochu z toho nervozny, bol by som rad keby tu niekto napisal co ma podobny problem ze mu teplota takto kolise.

lm5

36,6 je uplne bezna teplota. s normalnym ortutovym teplomerom si meriam tak asi 5-7 min. A ked si ho tam dam este raz aj na ortutovom mi ukazuje ze je vyssia. Ked ma clovek zvysenu teplotu tak to citi, ze je unavenejsi, slabsi. Nemyslim si, ze je to nieco vazne. Len si nemeraj dvakrat teplotu lebo aj tak ti ukaze vyssiu teplotu.

pitkin

Naprv teraz som prisiel z treningu hravam futbal, zimna priprava...vonku v zime na stenu, odmeram si teraz teplotu a je 37,01, ale predpokladam ze do 1 hodiny zas ju nebudem mat, pokial sedil lezim doma tam mi nikdy nevystupi, len ked idem von napr do zimy alebo robim nejako aktivitu, tak si myslim ze to neni nic zle, ale rad by som bol keby sa tu vyjadril nejaky odbornik alebo niekto kto ma taketo skusenosti....

A mozem sa ta opytat ako dlho si meras teplotu ? Lebo zase po pipnuti mi ukazalo 36,6 a ked som ho nechal dalsich 7 minut tak vtedy mi stupla teplota na spominanu.

Mozno mam trochu priblble otazky zato sa ospravedlnujem ale bohuzial som v tomto neskuseny.

lm5

Niektoré dni som teplotu nemala vôbec. A ine dni tak jedine do 37,3. Väčšinou som ju mala poobede a vecer. No niekedy aj cele dni. Tak sa to striedalo ze napriklad dva dni som mala cely den. Potom len poobede. Potom dva dni nic. A potom zase telopta. Ked nevies co s tym tak skus k lekarovi nech ti aspon krv zoberie alebo nieco. Alebo aspoň či je to normalne v zime.

pitkin

A mozem sa ta opytat ako casto si mala teplotu ? BOla tvoja teplota pretrvavajuca cely den alebo tiez iba v nejakej casti dna ? a aka bola vysoka ? Dakujem.