Spolocne byvanie

Príspevok v téme: Spolocne byvanie
JPP

s priatelkou uz sme nejaky ten rok spolu. konkretne zacali sme nedavno 8. rok :). Ona 23 a ja 25. Ona studentka 4. rocnika a ja pracujem a este kvazi studujem. Po skonceni jej skoly, by som rad s priatelkou zacal aj byvat, lebo si myslim, ze by bol najvyssi po tolkych rokoch. Ja pracujem momentalne v BA. Mam tu dobru robotu, dobre financne ohodnotenu a aj vacsiu sancu na zmenu prace. Priatelka ako dostuduje bude moct ucit v skolke alebo ucit na 1. st. ZS. A ja by som bol rad, keby si prenajmeme spolu byvanie tu v BA. Ona mi tvrdi, ze moc nezarobi a aj to malo co zarobi minie len na byvanie, ze to moze ostat aj doma byvat (s mamou) a nebude mat ziadne vydavky na ubytko. Jej mama bude toho isteho nazoru si myslim, ze naco by isla prec robit, ked moze aj doma ostat robit. Ja som jej ponukol, ze ubytovanie resp. izbu, ktoru by sme si prenajali, by som platil ja sam celu, ona by nemusela nic davat. Na stravu by sme sa skladali.
Mne ide o to, ze ked ona dostuduje, ja budem mat viac ako 26 a nebudem sa chciet stretavat ako za studentskych cias, len cez vikend. A myslim si, ze po vyse 8 rokoch vztahu by sa aj patrilo zacat zit spolu. Ja by som tiez mohol ostat byvat v rodnom meste, ale kde najdem pracu, tak dobre platenu? S priatelkou uvazujeme o dome, no ale bez penazi sa to neda.
Mozme byvat tak, ze ja v BA a ona doma. Vidat sa po vikendoch. Ale co, takto budeme fungovat dalsie 2 roky, az pokial si nenasetrime a potom si nieco postavime/kupime svoje? Ja chcem mat po boku cloveka, ktoreho lubim a s nim prezivat chvile, a nie len pocas vikendov a aj to u rodicov. Vzdy ked zacnem tuto temu, priatelka povie, ze to ma este rok cas.
Co si myslite vy? Dakujem

JPP

isto ju nechce dostat odo mna. skor ide o to, ze nechce aby aj druha dcera odisla niekam prec, pretoze jedna dcera uz pracuje v BA. A priatelka je asi dost aj naviazana na mamu. Ja som najmladsi, a moja mama je doma sama cely cas. Ale tak ja potrebujem zit aj svoj zivot, potom ked mam zit zivot podla niekoho, tak nemusim zit. Mne napr. moja mama stale vyvolava do BA, co robim, co som jedol, do kolkej som robil, ci chodim do skoly. Podotykam, mam 25 :). A toto priatelkina mama nerobi, preto ma zaraza, ze sa stavia tak k tomu, keby ide priatelka do BA

Slobodna

JPP a si si isty, ze jej mame ide o to dostat ju z BA a nie o to, dostat ju od teba? Ja ti to poviem podla seba, mne by vikendovy vztah nevyhovoval a ak by som mala dotycneho rada, hladala by som moznosti ako byt s nim a nie naopak. No a samozrejme nedala by som si do svojho vztahu nikomu hovorit.

JPP

firo:
to si odkial nato prisiel? Nie kazdeho laka poznat nepoznane za kazdu cenu ;) To iste si moze mysliet moja priatelka o mne, nakolko aj ona je moja prva. Takze tolko k tomu.
Mozno sa jej zmyslanie zmeni po roku, ked dostuduje a potom budeme hladat kompromis a brat to vazne.

firo

No ja to vidim tak,ze sa priprav na to,ze sa rozidete..si s nou od jej 15,je len otazka casu,kedy ju zacne lakat nieco nove,nepoznane...a ona vie,preco nechce s tebou zacat byvat..nic v zlom,ale ten vztah sa blizi o chvilu ku koncu

liberta25

sorry, ze nepisem k teme, ale neda mi ;) slobodna, potom by si mohli zalozit zvlast temu: napr. hovory sameho so sebou a tam sa realizovat :)

Slobodna

JPP uz som to spominala, ze vacsie mesto-vacsie moznosti. Popri svojom povolani moze robit aj nieco ine, resp. moze dodatocne zmenit zameranie a viac zarobit. Ale ona je velmi pod vplyvom mami. Za chlapom, ktoreho ma zena naozaj rada, by isla aj na koniec sveta.

Slobodna

skor si myslim libera,ze je to prilis velke ego, v zmysle mysliac si, ze inteligentne sa da pokecat len sam so sebou a vsetci naokolo su sprosti a nepridu na to. To teraz trosku zlahcujem :)

JPP

Slobodna:
no nakolko priatelka bude ucitelka ci uz v MS alebo na ZS, tak pre nu asi nehra velku rolu ci male mesto, alebo velkomesto, pretoze plat ucitelov je tabulkovy. Ale je mozne, ze v BA je to o cosi viacej, opravte ma, ak sa mylim.

Vcera priatelka nieco spomenula ohladom BA a jej mama: ty nepojdes do Blavy, ti sibe? To sa ti vobec neoplati. Urobte si sami nazor o tom :)