Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Spánková paralýza

Táto diskusia patrí k článku: Spánková paralýza
Spánková paralýza

Stalo sa vám, že ste sa uprostred noci zobudili a videli pri sebe postavu alebo počuli strašidelné zvuky či cítili tlak na hrudníku a mali pocit, že niekto je s vami v miestnosti? Pravdepodobne ste zažili spánkovú paralýzu. Tento jav nie je medzi ľuďmi veľmi známy a dodnes je čiastočne opradený tajomstvom.

Angelika3

A ešte by som chcela dodať, že ak sa dá, telu treba dopriať dostatok pohybu, nemyslím v posilovni, ale skôr prechádzky v prírode na dobrom vzduchu, plávanie, bicykel, turistika. Telo to "zdravo" unaví, takže človek má aj správnu chuť do jedla a dobrý spánok.

Lebo problémom je, keď človek sedí celý deň v nejakej dusnej kancelárii, myseľ ma unavenú, ale telo nie a domnievam sa a aj som to čítala, že to potom spôsobuje takéto neprirodzené stavy v spánku.

Mne sa to napríklad často stávalo práve na tom internáte, keď som sa celý deň učila na skúšku a na ďalší deň mala byť a to pritom nikdy som nemala pocit, že by som brala školu extra vážne. Ale možno niekde v podvedomí zostal ten stres zo skúšky plus nedostatok pohybu počas dňa a bolo to.

Angelika3

Ahojte, mávala som to, jediné čo pomáha je nestresovať sa, nenapĺňať myseľ "strašidelnými" myšlienkami. Proste na čo myslíš, to aj si. Ja práve keď som si napríklad niekde čítala o spánkovej paralýze, tak večer pred spaním som si na to spomenula a potom som sa začala báť a už to bolo, totiž, že ešte v tú noc sa mi to stalo opäť. Problémom je strach, mne sa to napríklad nikdy nestalo, keď som bola s manželom a pritúlená k nemu, ale len keď som spala sama, raz keď som bola na internáte s kamarátkou a chcela som ju privolať na pomoc, samozrejme nešlo to.
Už sa mi to prestalo stávať, niekde som čítala že to skončí okolo 31 roku života (?) napodiv u mňa to tak aj bolo. Ale tak ja som celkovo skôr veselý človek a tak sa aj snažím žiť. Ale muž mi doteraz necháva zasvietené malé svetlo vedľa v chodbe ak vstáva skôr a ide do práce, aby som sa nebála :-) Pomáha to.

Rebelka69

Dobré ráno dnes večer sa mi stala taká vec....zobudila som čakala okolo 2-3 ráno natoOže sa nemôžem hýbať ....už keď som cítila že sa nemôžem hýbať už som vedela že sa jedná o paralyzu bola som pokojná ale....za malú chvíľu sa to začalo ....nemohla som dýchať kričala som no márne ....potom to všetko prestalo stalo sa mi to prvý krát

IvCa87

Zazila som to tiez. Okolnosti s tym prezite nebudem opisovat,boli velmi odstrasujuce a jedine co pomohlo bola modlitba a doslovne vyhananie. No k tomu,aby sa to viac neopakovalo v inych podobach bolo potrebne viac v spojeni s cirkevnou pomocou.

Agbh

Mne sa to stalo uz asi 3x, bolo to hrozne...nastastie sa mi neukazalo ziadne strašidlo ani nic podobne..zobudila som sa na to,ze sa nemozem hybat, mohla som pohnut len očami..ked som chcela skriknut ten zvuk akoby bol niekde v pozadi,prepadol ma strach, pretoze som mala pocit,ze v izbe niesom sama. Zrazu som citila ako ku mne na postel a vankus ide mačka( naša), normalne som citila skp po mne chodi...zaujimave boli tie " zvuky" akoby som bola v miestnosti,ktora zachytava rozne zvuky aj ked vzdialene...ked som sa prebudila, bola som spotena a vystrašena..

Ico

Taktiež sa mi to stalo..Zdalo sa mi ze mam otvorené okno a ze vonku hrmi,keď som sa chcel pohnúť a uistit sa ,že či naozaj hrmi vtedy to prišlo.Nemohol som sa zobudiť a pred ocami sa mi zacalo ukazovať niečo cierne a po chrbte mi prešiel mraz a mal som pocit ze niekto je za mnou,alebo ide kumne od chrbta..mykol som sebou úplne na silu a bolo potom..(okno bolo zatvorené.)

Majusik

Zaujmave ako to vimysleli...ateistiski vedci ... paralyza? tak preco potom tie sny su podobne u vsetkych ludi ,neschopnast sa pohnut a pritomnost inej osoby alebo sily, ktora na telo posobi?A preco tie sny prestanu, ked clovek sa pravidelne dlhse modli ku Bohu? A zije s Bohom?mam s tym osobnu skusenost.

Marunka

Linda, okamžite by som sa pridala! :D Len mám prácu, ktorú tu musím dokončiť...Kedy sa chystáš? A ako sa volá na fb tá skupina? :) Ja síce rada cestujem sama, ale možno by som prijala najbližšie dákych kamošov :)

Linda0980

Fu, ja som mavala tieto problemy taktiez, avšak jedine co mi pomohlo boli zážitky, fakt že naozaj silné - výlety najmä, niečo čo mi úplne odpútalo myseľ a sústredila som sa potom už len na pekné veci. Začala som dosť cestovať a našťastie som sa toho úplne zbavila. Momentálne idem do USA - kto sa pridá? :D už som cestovala aj s cudzími ľudmi čo sme sa dohodli na FB skupine cestovatelov, bola mega sranda, plánujem si popozerať po novom ameriku, bývajú celkom fajné letenky a na takýto výletik nepotrebujete ani víza, iba tzv. esta povolenie - estavisa.sk, vyplnene za par minut :)

Pety

Ja som tento stav zazila len raz, ale nepocitovala som ziadny strach. Zaspala som na chrbte, co ja nezvyknem a odrazu som sa akoby zobudila, no nemohla som sa hybat, ani rozpravat. Videla som ale vsetko co sa dialo v izbe a dialo sa to naozaj! Priatel sa balil, boli sme totiz na hotelovej izbe, no a ked som sa potom uplne zobudila, tak mi potvrdil ze sa skutocne balil, ale potichu aby ma nezobudil. Stalo sa to asi pred sedemnastimi rokmi a dodnes si to velmi dobre pamätam. Chcela by som to este zazit.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.