tvde paty a zlte spodky noh

Príspevok v téme: tvde paty a zlte spodky noh
tinusska

vedeli by ste mi poradit, co mam robit s tvrdymi patami? skusam rozne kremy na zmakcenie, ale to vobec nepomaha. pouzivam aj pamzu, ale to by som musela ako diva drhnut kazdy den. a este ma trapia zlte spodky noh, vraj je to od potu, ale tak ako mam zlte nohy, tak to by mi ten pot musel doslova stekat... mate nejake skusenosti? dakujem

nina30

nechcela som zle radiť, len som čítala len jej príspevok prvý. Viem, že pokiaľ sa od začiatku zanedbávajú chodidlá tak sa to človeku vráti. Nohy nás nosia celý život a preto sa o ne treba starať prinajmenšom tak ako o tvár. Stále ma vie zaraziť, keď vidím pekné dievča ale v sandálkach má zanedbané chodidlá. Takže ja som písala skôr o tom.

kosa

nina30,
suhlasim. ak osoba je super zdrava a nema tieto problemy(symptomy).
ak su ale problemy( symptomy) tak treba odstranit priciny sposobujuce problemy( symptomy).

kosa

fraisee,
ak chces vediet o koho ide( teda vseobecne) tak musis sam byt v danom obore ak nie uz odbornikom tak aspon dobre scitanym laikom( to su absoloventi mediciny). ak niekto ukonci skolu mediciny tak AZ POTOM sa zacina SKUTOCNE vzdelavanie v medicine....teda opravovanie pacientov a ich liecenie.
dufam ze som ta tymto neurazil, ale to je jediny sposob ako chces vediet ci sa jedna alebo nejedna o odbornika.
inac viem ze niektore pripravky kotre on odporuca NIE SU LACNE.
len ti pripominam jedno staroruske-ukrajinske prislovie: KTO NEVYDA NA DOBREHO KUCHARA, VYDA(PENIAZE) NA DOBREHO LEKARA. znamena to ze v konecnom dosledku, to co sa nam vidi drahe ci drahsie moze byt lacnejsie.
ako on sam napisal, liecil sa u roznych lekarov ale furt bol chory, tak sa rozhodol sa dozvediet viac.
ja som mala o to lepsie ze sme mali dedka(zomrel nedavno 116r.)kotry nam furt prizvukoval veci, kotre sa nam zdali SMIESNE....ale prisiel cas a trebalo mi sa dostat z CHRONICKYCH=NELIECENYCH zapalov PND (prinosovych dutin) nie z pomocov ORL odbornika lekara ale z mojov pomocov a bozov vuolov.Az potom clovek pochopi, ked nieco take prezije a SAM nieco odkryje, co sa to vlasne deje.
dufam ze ta moj prispevok neurazil a ze vsetko v diskusiji prijimas ako nazor.
takze vyber si z mojich prispevkov (aj v teme PRAVDA O RAKOVINE-VITAMIN B17/B15) to najlepsie co pre teba moze byt.
a vela ZDRAVIA!
S uctov,

kosa.

kosa

RNG,
myslim ze by pomohlo kupit aj dva pare (synovi) topanok z tej istej sorty, vieme ze topanky treba striedat DENNE, tak ako PONOZKY.
inac, to co tu pises si ZASLUHUJE pochvalu a uznanie; ale si myslim ze si TY tomu venoval aj NEMALO casu.
preto v mojom prispevku na tomto fore( v teme ''PRAVDA O RAKOVINE-VITAMIN B17_B/15_) aspon takym sposobom bolo urobene to co sa urobit MA, a to je vyslovit niekomu zasluhu a uznanie( ak uz sa nezaplati) za to co dotycny( teda TY) robi pozitivne.
samozrejme treba TI pripomenut ze to bude dalej a dalej davat na TEBA vetsie naroky nakolko uz treba sa zamyslat nad tym ako a co pomoct.
v jednom z mojich prispevkov je aj napisane ze uznanie si lekari zasluhuju AZ POTOM ked ludia od nich odchadzaju zdravi,a ked lekari nemusia vypysat umrtny list.
takze este raz skromne ale CESNE- dakujeme, RNG.

RNG

Na temu prirodzene oleje a syntetika
Panensky(virgin a extravirgin) olej nesmie mat v sebe chemiu, absolutne ziadnu. Preto olivovy olej(extra virgin je taky, ktory odkvapkava z kopy oliv sam, bez pouzitia lisov ci tepla)Flaskuje sa len filtrovany, bez sterilizacie a pridavkov. Nastastie obsahuje troch oleuropeinu(vid vytazok z olivovych listov) ktory je antimikrobialny. Po case ale , kedze je nenasyteny a niektore bakterie su rezistentne na oleuropein bez chladenia zosmradne. il so vzorky cerstvych olivovych olejov v Californii, boli vyborne. Z obchodov som skusal hromadu, a po vacsine uz smrdeli. Ale vacsina ludi to nepozna. Ja mam na nestastie fajnovu papulu. Aj starsi olivovy olej je ale pre nas dobry, samozrejme vsetko je lepsie cerstve.
Na margo kokosoveho oleja, ten je nasyteny, cize sa nekazi. Tak isto je znacne antimikrobialny, topi sa cca pri 25 stupnov celzia, takze v izbovej teplote ho nazyvaju maslo.
Extra virgin sa vyraba z drene mladych kokosovych orechov(zelene, 10 12 mesacne. makka dren sa zomelie, necha 3 dni jemne fermentovat a na vrch vyplava extra virgim coconut oil.
Ten je trvanlivy az do 3 rokoch v izbovej teplote.
Lacna verzia sa vyraba z kopry(susena dren kokosa vubrana za zrelych-na zam spadnutych kokosovych orechov. Kedze kopra je susena len tak na slnku v tropoch, nie je sterilna a niekedy aj jemne napadnuta plesnou(obsah cuktu v dreni). Priemyselne sa vytazuje z nej olej.Dobra kvalita na varenie je len za tepla vytlacena(expeller), horsie, tiez povolene predavat ako jedle podobne ako aj ine oleje je extrahovana chemicky, cistena minimalne parou, nieked=y aj luhami a kyselinami, ale nie destilovana ako mnohe ine komercne oleje( obilny, kukuricnysojovy, slnecnicovy, repkovy,podzemnicivy). Totiz nemusi sa takzvane stabilizovat tj ochranit proti pokazeniu zmenenim struktury na taku, co je pre bakterie nejadla....
Takze komentar na otazku-extra virgin neobsahoje chemikalie ziadneho druhu ani pesticidy. Olivy ani kokosove palmy sa nestriekaju. Maju prirodzenu ochranu co sa prenasa aj do olejov. Rafinaciou sa nici ptreto treba trvat na Extra virgim podla moznosti, hoci je to znacne drahsie. Moja zasada je radsej pouzivat menej, ale kvalitnejsieho.

RNG

Najlepsie je aplikovat olej vecer. Po snati vreciek dolelen zhruba zotriet prebyrocny olej a natiahnut si bavlnene ponozky na noc. Absorbcia a liecive ucinku zmesi teda pokracuju do rana. Prilisne umyvania noh, hlavne teplou vodou a mydlom vysusuje pokozku. Najlepsie je len dokladne oplachnutie studenou vodou. O sterilizaciu sa postara telo s pomocou oleja a antimiktobialnych pridavkov(oregano, GSE) Po case sa ustanovi normalna rovnovaha bakterri/plesni, ktora je na kazdeho normalnej kozi. Rovnovaha je prirodzeny stav. Narusenie ako dosledok odmastenia(alkalicke mydla) nesie zo sebou skodlive nasledky civilizacieco pocitujes na vlastnej kozi, doslova.

rybka17

RNG, takze vravis ze olivovy olej- no vyskusam to,ale musis si asi umyt nohy od oleja predtym ako si obujes topanky nie?a ten oreganovy olej kde si kupil?paci sa mi to co si napisal.tiez som pouzivala pemzu ale asi idem vyskusat ten olej.

zlata

rng myslis ze teraz ked si kupis u nas kokosovy alebo olivovy olej nie je v tom syntetika?to by si musel ist az na tie odlahle ostrovy,ked by si chcel pravy olej.naposledy som si na nasom trhu kupila zarucene ucinnu nechtikovu mast na tvrde paty a zarucene neucinkovala.

RNG

Kremy su drahe na obsah aj tie ktore su urobene len z prirodzenych olejov, kedze zakladna zlozka kremu je voda. Olej, ktory koza potrebuje, aby bola ohybna a nepraskal(cez praskliny vo vrstvach koze prenika infekcia-kvasna ci plesne), je tam len 10 max 15 %. Kokosovy olej ma mensiu molekulu, takze prenika cez kozu a vyzivuje podkozne vazivo. Preto je napr vhodny na tvar a telo, ako najlepsia vyzivna a ochranna kozmetika.Oktem toho je ciastocne antibakterialny a antiviralny.
Na tichomorskych ostrovoch sa dodnes pouziva na varenie, na plet. Domorodky boli zname svojou bezchybnou pletou vdaka kokosovemu oleju(monoi). Dnes sa to hodne zmenilo, lebo tam skoro vsade prenikli komercne priemyselne spracovane rastlinne oleje.
Na odlahlych ostrovoch so slabym zasobovanim este stale pouzivaju panensky(extra virgin)kokosovy olej. Statisticky maju extremne dobru plet a malu zlomok poraziek ostatneho sveta. Samozrejme aj rakovin-ciste prostredie, prirodzena nezamorena strava. plno ovocia.