Hnis tečúci z pier

Príspevok v téme: Hnis tečúci z pier
Lucy21

V noci som sa zobudila na to ze ma strasne svrbí pera. Nemohla som si pomoct a silno som si ju skrabala.Trochu mi opuchla a na dvoch miestach ani to nebolo moc vidiet ale spravili sa mi dva take ako keby štípance od komára. Počas dňa sa mi to zväčšilo a začal mi z tych miest vytekať hnis. Herpes to podla mna nebude lebo ma to vobec neboli. Este sa mi to nestalo ale herpes mam casto.

lucia238

ved prave ja na stare kolena co som to v zivote nemala som to dostala od dcery, ktorej sa to urobilo na zadocku a nevedela som , co to je, kym sa mne take iste neurobila ne ustach, uz som vedela, ze je to infekcne a trebalo si umyvat ruky potom, co som jej to kremovala kadecim, az ten zovirax jej to vysusil, tiez sa jej to hojilo skoro mesiac.

Castie

V každom prípade herpes je vírusový a impetigo bakteriálne, takže aj liečba je iná. Ďalší rozdiel je, že herpes zmizne aj bez liečby, impetigo nie. Lucy21 Ak nakoniec zistíš, čo to bolo, napíšeš sem prosím? Len by ma to zaujímalo :)

Lucy21

Castie: čítala som si o Tom a je to najčastejšie u deti hlavne ked maju stafilokoka.. Je mozne ze by som tiez mala aj ked mam 17?

repetete

ok ako myslis, tak to nie je herpes....ja neviem. uprimne ti ale hovorim, ze som mala to iste a neslo sa toho zbavit par dni, najprv som to vysusovala kadecim, strasne ma to svrbelo, ale co uz. no a potom som to mala stale horsie tak som zacala mazat na to masticky na zvlhcenie a zacalo to opadavat samo. proste par dni to budes mat ale nie je to nic trvale ani nejak inak hrozne... naozaj.

Castie

Lucy21: Podľa toho opisu mi to stále sedí viac na impetigo, ale tak môžem sa aj mýliť. Ak by to bolo impetigo, tak framykoin by mal byť OK, ale alpa nie, pretože vysušuje. Na dezinfekciu je najlepší hypermangán, sú to také fialové kryštáliky rozpustné vo vode, aspoň vtedy to tak vyzeralo. Ak sa ti to do pondelka bude iba zhoršovať, zájdi radšej na kožné. Mne sa to tiež stále zhoršovalo, niekoľko dní som s tým chodila do školy, no keď som mala chrasty fakt už po celej tvári a vyzeralo to strašne, išla som ku kožnej a ona okamžite od pohľadu povedala, že je to impetigo. Ale ešte raz, nechcem ťa strašiť, možno to nie je ono, len mi to napadlo ako prvé, keďže som mala takú skúsenosť.

Lucy21

Na 100% to nie je herpes ti by bolo ine a bolelo by to a toto vobec neboli iba tl strasne svrbelo a hned sa mi tam spravili chrastičky ale pri herpesu to trva dlhsie . Ohh stale sa to zväčšuje:( davam si na to alpu a framykoin

Kýčera

Aj ja si myslím, že to bude herpes/Lucia 238/. Nebabri sa v tom, nenatieraj ničím okrem medu. Ak Ti to pomôže, je to ono a máš pokoj. Ak nie, potom mala pravdu Castie a musíš k lekárovi.