Vraj opakovaný zápal pľúc - bez liekov je zle!

Príspevok v téme: Vraj opakovaný zápal pľúc - bez liekov je zle!
annamaria123

Dobrý deň, obraciam sa na všetkých psíčkarov s prosbou o pomoc či radu.
Máme yorksira, nar. 2009. Doteraz bol takmer zdravý na jedno či dve dávnejšie prechladnutia, no to, čo sa teraz deje, je hrozné.
Zhruba pred mesiacom a pol začal kašľať, kýchať, prestal žrať, bol skleslý a mal vysoké teploty.Lekár stanovil diagnózu zápal pľúc, ale nechal ho v takom stave bez ATB ďalšie 3 dni, že to možno odznie samo. Neodznelo, psíka sme priniesli k nemu takmer polomŕtveho, potom konečne dal ATB a havko ďalšie 3 dni trpel, kým ako tak zabrali..Potom sa zdalo byť všetko v poho, ale akonáhle dobral ATB, po 2 dňoch začalo všetko odznova.
Dr. mu len dal injekciu prosi teplote, na 1 deň sa psík vzchopil, bol čulý a chutilo mu papať, ale potom opäť triaška, horúčky a zle nedobre. Dr. zhodnotil stav takto: ATB nezabili všetky bacily, musíme dať ďalšie. Kolotoč sa opakoval, po dobratí super, akurát že len na 2 dni. Dr. spravil röntgen pľúc, že pľúca sú čisté, dal injekciu proti horúčke a psík bol zas 1 deň zdravý. Teraz zasa celú noc sme dávali obklady, je s vysokou teplotou, uťž nevieme čo robiť. V telefóne dr. vravel, že už nevie, čo tomu psovi je :( :(
Prosím Vás, máte niekto podobnú skúsenosť? Ten psík v podstate posledné týždne funguje len na liekoch a injekciách, inak je na umretie, nedá sa už pozerať ako trpí. O utratení nechcem ani počuť, keď zho vidíme po ionjekcii aký je zlatý a veselý, nemôžeme veriť, že by mal byť toto koniec... :( P
Vedeli by ste nejak poradiť??? VĎAKA

Deria

ßtyri, ach tak, ona ma uz 11 rokov?! Na dogu je to vysoky vek. Odhliadnuc od toho, ze by si jej mal dat urobit krv, by si jej mal urcite dat probiotika na crevnu floru. Este ma aj hnacky, takze je to jasne. Potrebuje tak ci tak posilnit imunitny system a zaklad su zdrave creva. Hm, je to tazka situacia, dovodov moze byt viac. Co sa tyka jej chovania, bolo by dobre sa poradit so psim trenerom a tu krv by som dala urcite urobit, lebo ak je za tym zdravotny problem, ani trener nepomoze. Ale skus to.

ßtyri389643

Deria-Dnes sa správala úplne čudne keď som prišiel akoby ma nepoznala potom chvíľku vrtela chvostom a potom začala vrčat tak som odišiel.bola skoro celý deň sama resp.iba zo psami v susedstve.Teraz večer zase akoby ma nepoznala a to už ma skoro 11r ale nemám ju od malicka no aj tak ju mam asi 6r.Nazov tých liekov nepoznám ale antibiotiká mala asi 2 týždne dozadu potom si aj na labku ublížila no je to s ňou ťažké aj pre mňa.

Deria

ßtyri, bola jej robena krv? Treba najst dobreho veterinara. Inac, ked sa pes zrazu zmeni, ci uz je to smutok, agresia, strach, je dobre tiez otestovat stitnu zlazu. Pri jej nespravnej funkcii sa pes tiez moze povahovo zmenit. Ale taky mlady psik, hm....neviem ale urcite nieco nie je v poriadku, preto treba dat odobrat krv. Je vo vyvoji, teda potrebuje vyvazenu stravu, lebo inac to moze tiez sposobit problemy. Nedostavala nahodou antibiotika? Ak ano, tiez by mohla mat narusenu crev.floru. Co teda dostava za lieky??? A preco?

Razurčite

Ja by som aj zavolal ale nikde tam na dverách nemala číslo a to čo som mal už nefungovalo tak som ho zmazal.Inak tu knižku by som aj ja doporučil aj keď tie predsudky som nejak extra neriešil.

ßtyri389643

Deria-Zhruba 4 mes.ju drží také nechutenstvo a nervozita . Keď je doma chce ísť von keď je vonku chce ísť dnu . Stále je nervózna a kňučí, šteká bojím sa že ma pohryzie aj normálne. Tabletky všelijaké aj na ukludnenie aj proti preháňaniu ale nič moc.

Deria

A to, ze sa moze zblaznit, ked nemala nikdy mlade, som este nepocula. My mame tiez fenku, ktora nie je kastrovana, ani sterilizovana a nezblaznila sa za tych 7 rokov.:)

Deria

ßtyri, dlho je aj 2-3 tyzdne adlho moze byt aj mesiace..? Nepises, aku ma diagnozu, preco berie lieky. Ako to myslis do profes.ruk..k veterinarovi, ci inak? Skusal si zmenit krmenie? Cim krmis? Napis trochu viac, aj ako je stara.

ßtyri389643

Deria-Je to fena Salumia už to ma strašne dlho striedavo je jej lepšie ale to len na chvíľku keď má lieky.Navyše je náladovâ,počul som o nejakej fame vraj keď nebola kotná by sa mohla zblázniť.Budem vďačný za rady asi ju budem musieť zveriť do profesionálnej starostlivosti čo by som nerád bez nej som na nervy.