Zápal nadsemenníka

Príspevok v téme: Zápal nadsemenníka
xxxBruno

Dobry den,mam bolesti v lavom semenniku.Bol som u urologa a po vysetreni mi povedal ze mam zapal laveho nadsemnnika.Dal mi antibiotika.Dnes je tomu siety den co beriem lieky ale bolesti neustupuju,skor sa to este zhorsilo...Je to normalne?Mam pocit akoby tie lieky vobec neucinkovali,a to som doma vklude na gauci cele dni.Alebo co by som mohol preto urobit aby to liecbu urychlilo?Dakujem za odpovede a rady

xxxBruno

Teraz som sa vratil od urologa...Zase ma prezeral iny doktor na tom oddeleni ich je viacero...A ten mi zase povedal ze to neni zapal nadsemennika ale ze sa mi tam cosi otocilo(nie semennik)a zeby sa to malo casom vratit same to povodnej polohy a ze tam mam vedla toho nejaku malu cistu,ale ze ta zmizne.A ze ak ma to bude boliet aj nadalej (6-7 tyzdnov) tak ze na operaciu... Ale ze on by sam by si to operovat nedal lebo to neni nic vazne.Dal mi Ibuprofen 2x denne a poprial vsetko dobre... Takze neviem uz komu verit...

biotikum

A beries tie lieky presne nacas? Pri antibiotikach treba dodriavat presne cas lebo tam staci hodinu dva meskat a uz sa vytvara rezistencia cize odolnost bakterii na antibiotika. Toto treba dodrziavat co vsak mnoho ludi nerobi a potom hltaju tablety aj s dvojhodinovym meskanim.
Ak ti sa stav nezlepsi alebo aj zhorsi tak chod opat za nim. Pripadne ak mas pocit ze sa ti lekar nevenuje dostatocne a bagatelizuje tvoj problem tak navstiv ineho urologa. Robil ti aj nejake vysetrenia okrem nasadenia liekov?

xxxBruno

Nemam termin kedy mam ist na kontrolu,povedal len ak to neprejde mam prist
teraz beriem tieto lieky: Ciprofloxacin 500(5dni 2x denne celu a od 6teho dna 2xdenne polku)

Ivka 1

Presne tak je potrebné posilniť imunitu a dodať protizápalové látky. Berry nectár obsahuje brusnice , ktoré pôsobia na oblasť močovo-pohlavného ústrojenstva.Aloe Berry Nectár
Zloženie - 88,85 % stabilizovaného aloe vera gélu, takže má všetky miner. látky, aminokyseliny a enzýmy, ktoré sa nachádzajú v Aloe Vera Gele. Je obohatený o čisto prírodný koncentrát z čerstvého ovocia- brusníc a jabĺk.
Účinok- tak isto ako čistý Aloe vera gél, ale hlavne pri problémoch s močovými cestami (brusnice čistia obličky) cystitídou, opakovanými zápalmi ženských orgánov, obličiek, pri problémoch s prostatou. Má pozitívny účinok pri ochrane pokožky (brusnice obsahujú silný antioxidant Pycnogenol, ktorý je užitočný pre uchovanie kolagénu v koži).
Aloe Vera Gél :
Obsah živín : -proteíny ( jednoduché bielkoviny) – sú nevyhnutné pre všetky živé bytosti. Sú využívané pri tvorbe tkanív a energie.
-vitamíny –A, B1, B2, B6, cholín, v malom množstve B12, C, E, niacín (PP), kyselina listová
-minerálne látky (draslík, vápnik, horčík, sodík, mangán, meď, zinok, chróm, železo, a ďalšie stopové prvky)
- aminokyseliny (stavebné zložky bielkovín)– v géle sa nachádza 20 z celkového množstva 22 aminokyselín, ktoré sú nevyhnutné pre ľudský organizmus a 7 z celkového počtu ôsmich esenciálnych aminokyselín, ktoré si ľudský organizmus nevie vyrobiť, musíme ich dodávať potravou - preto je aloe vhodné z hľadiska výživy
- cukry – sacharidy , dôležitý je polysacharid acemannan, ktorý dokáže prenikať do krvi a má imunostimulačné účinky. (na rozdiel od iných polysacharidov, ktoré sa pred absorpciou najskôr štiepia, polysacharidy prítomné v aloe vera sa neštiepia a do krvného obehu sa dostávajú nezmenené, kde pôsobia ako látky schopné zosilniť alebo zoslabiť imunitnú odpoveď)
- enzýmy – sú veľmi dôležitou súčasťou. V dnešnej potrave sa nám ich nedostáva, pretože je to termo labilná látka, ktorá sa ničí už pri 40*C. Takže všetky pasterizované, konzervované a inak tepelne upravované potraviny už enzýmy neobsahujú. V Aloe Vera je veľa druhov enzýmov, ktoré pomáhajú štiepiť potravu, čím napomáhajú tráveniu. Všetky živiny v našej potrave sa môžu účinne absorbovať. Bez enzýmov nefunguje správne trávenie, to má za následok poruchy imunitného systému a s tým súvisiace rôzne ochorenia.
- mastné kyseliny- 3 hlavné typy- pôsobia ako silné protizápalové činidlá. (tri najznámejšie cholesterol, campesterol a D-sitosterol
- saponíny (tvoria 3% gélu, sú to látky, ktoré majú čistiace a antiseptické účinky)
- lignín (drevitá látka, ktorá má obrovskú schopnosť prenikať- a keď má pri sebe iné účinné látky, zoberie ich so sebou- cez kožu pri krémoch, cez sliznice pri vnútornom používaní),
- antrachinóny (vo vysokej koncentrácii majú preháňajúci účinok – vysoký obsah antrachinónov je v šupke listu, preto naša spoločnosť používa iba čistý gél z vnútra listu! Antrachinóny obsiahnuté v čistom géle majú vynikajúce analgetické (bolesť tlmiace), antibakteriálne, protiplesňové a virucídne účinky. Antrachinóny dodávajú šťave horkú chuť a žltú farbu.
1. Aloe je harmonizátor imunitného systému (harmonizuje náš imunitný systém. Jeho úlohou je chrániť organizmus pred zmenami spôsobenými inváziou mikroorganizmov, ako sú baktérie, vírusy alebo pozmenenými bunkami, ako sú nádorové. Akékoľvek poškodenie podstaty a účinnosti imunitného systému spôsobí jedincovi veľké problémy. Tie vznikajú vtedy, keď imunitný systém pracuje nedostatočne alebo prehnane (alergie), alebo účinkuje neprimerane, keď napáda vlastné tkanivá – tzv.autoimunitné ochorenia.
Na imunitný systém treba hľadieť ako na najdôležitejšiu súčasť našich obranných mechanizmov. Aloe je obrovský pomocník nášho vnútorného lekára (imunitného systému). Začne pomáhať (robiť poriadok) tam, kde sú najväčšie problémy.
Aloe ochraňuje organizmus pred nežiadúcimi účinkami voľných kyslíkových radikálov, opravuje a regeneruje poškodené bunky a tkanivo. Normalizuje metabolizmus krvných lipidov, a tak ovplyvňuje hladinu cholesterolu a ostatných mastných kyselín v krvi. Pomáha pri pľúcnych ochoreniach, rôznych problémoch s tráviacim traktom (od menších tráviacich ťažkostí po zápalové, vredové ochorenia), pri rôznych typoch artritídy, pri dne, pri ekzémoch a iných typoch alergie, a pri ďalších ťažkostiach (využite možnosť konzultácií)
Za to, že pomáha pri toľkých ťažkostiach, vďačí komplexnému a vyváženému zloženiu účinných látok – sú uvedené vyššie.

2. Aloe pomáha pri znížení toxicity organizmu – aloe vera nás prečistí zvnútra. Každých 10 cm čriev absorbuje rôzny typ minerálov či vitamínov. Vplyvom nekvalitnej stravy sa do nášho tela dostáva veľa škodlivín, ako sú kovy, tuky a iné , ktoré sú následne absorbované tiež. Mnoho škodlivín sa v tele dokáže udržať po veľmi dlhú dobu. Čítala som, že niektorí ľudia mali v tele hliník, s ktorým prišli do styku pred 20 rokmi. Aloe vera dokáže tieto škodliviny z tela odbúrať.
Aloe, ako perfektný detoxikátor, je vynikajúci na kocovinu. Tá vzniká, keď sa intoxikuje organizmus aldehydom octovým, ktorý vzniká okysličením atylalkoholu. Aloe pomáha zbaviť sa tohto toxínu.
3. Aloe má protizápalový účinok – zápal je normálna obranyschopnosť organizmu. Je to odozva tkaniva na poranenie a jeho úlohou je doviesť bunky imunitného systému na miesto poškodenia. Zápalový proces je veľmi dôležitý a potrebný. Nesmie však trvať príliš dlho. Pomáha proti zápalom vo vnútri organizmu alebo na pokožke. Napr. pri popáleninách po aplikácii Aloe Vera okamžite ustúpi bolesť a pri opakovaných aplikáciách sa rana zhojí oveľa rýchlejšie a bez jaziev (alebo s min. jazvami pri veľkom popálení).
4. Harmonizuje naše metabolické funkcie (látkovú výmenu) – žiadna choroba látkovej výmeny sa neprejaví zo dňa na deň. Ak náš organizmus neobdrží s potravou niektorú dôležitú živinu, alebo celú skupinu živín, potom taký nedostatok spôsobí poruchu metabolizmu, ktorú nemusíme na začiatku ani zaznamenať, pretože náš metabolizmus sa dokáže vyrovnať s prechodným nedostatkom. Keď tento stav trvá dlhšie, vedie k chorobným stavom. Keď sa budeme starať o správny priebeh metabolických procesov, môžeme sa vyhnúť neuveriteľne veľkému množstvu obtiaži. Krajnými prípadmi sú také choroby, ako cukrovka, skleróza, dna.
Aloe pomáha svojou regulačnou činnosťou na bunečnej úrovni zabrániť poruchám metabolizmu alebo zlepšiť už narušený stav. )
5. Pomáha regenerácii buniek – aby organizmus vedel optimálne rozložiť a využiť potravu. Tým zvyšuje fyzickú aj duševnú výkonnosť. Bežné bunky sa vďaka aloe obnovujú v intervale od 3 týždňov do 3 mesiacov, príp.6 mesiacov, pľúca zhruba za 1 rok a kosti za 7 rokov. Každý deň telo vyprodukuje 2,4 mil. buniek. Tu by bolo vhodné poznamenať, že Aloe je ideálne a potrebné užívať 3 krát denne v približne rovnakých časových odstupoch, aby kolovalo v organizme stále. Najdôležitejšie je pitie aloe v noci, pretože najväčšia mitotická aktivita (mitóza je delenie buniek podmieňujúci ich nárast) je od 24.hod.do 4.hod.rannej. Preto sa napr.hovorí, že sen pred polnocou je „snom pre krásu“, ale dôvodom je správnejšia regenerácia kožného tkaniva.)
6. Život v harmónii so svojou životnou silou (výbavou) – keď toto človek nedodrží, dochádza k preťaženiu, človek sa uštve, zničí. Trvalé stresy dokážu vyvolať veľmi nepríjemné choroby. Takže i pozitívny pohľad na svet môže pomôcť. A zo svojich skúseností môžem povedať, že i v tomto ohľade má aloe pozitívny vplyv.
7. Listy Aloe Vera obsahujú pomer živín a vody podobný s naším organizmom. Uvedené vlastnosti aloe vera gélu sú dosiahnuté synergickým (vzájomne sa posilňujúcim) pôsobením jednotlivých látok. Preto dokáže pôsobiť pri tak širokej škále ochorení. Dokáže pomáhať nie len zvnútra organizmu, ale i zvonka na pokožku.

Ivka 1

Bruno pomohlo by pitie Aloe Berry nectáru a užívanie Forever Lýcia plus - je to najsilnejší protizápalový antioxidant. Škoda,že ste ho nemali po ruke hneď na začiatku ochorenia, už by ste boli v poriadku.