Rispen, Xanax, Alventa, Citalopram

Príspevok v téme: Rispen, Xanax, Alventa, Citalopram
Vivien1221

Prosím Vás aké máte skúsenosti s týmito liekmi?
Alebo s takouto kombináciou?
Mne táto kombinácia spôsobila na stredne ťažkú depresiu a sluchové halucinácie strašnú svalovú slabosť.
Hlavne by som bola zvedavá nato, aké máte skúsenosti s rispenom? Nepribrali ste po ňom? A ako na vás účinkoval?
Ďakujem, pekbný deň.

Genezis99

Paneboze tolko liekov na stredne tazku depresiu? Ja som na tazku depresiu brala len escitalopram a xanax. S escitalopramom mam dobre skusenosti az na to ze mne ho museli davat v dost vysokych davkach inak by to pre mna bolo slabe ale tiez si myslim ze kazdemu zabera iny liek a moze na kazdeho inak posobit...

jajaa

Ahoj, Alventa je skvelá, ale začiatok jej brania bol u mňa strašný, lebo som roky brala Asentru (ad typu SSRI) a prešla som na Alventu (tá je ad typu SNRI). Xanax, Lexaurin a pod. už dávno neberiem, snažím sa vydržať bez nich. Rispen som brala nejakú dobu, ale cítila som sa ako keby mám prázdnu hlavu, akoby som len robot, svaly stuhnuté, strnulé...tak som prešla na iné antipsychotikum. Vieš, ono je to individuálne, pokiaľ máš pocit, že sa necítiš ešte stále dosť dobre, tak sa poraď so svojim psychiatrom a hľadajte vhodnú kombináciu, ale ide to pomaly, poznám to veľmi dobre...a raz je lepšie, raz horšie, teda aspoň u mňa.