Upchavanie ciev

Príspevok v téme: Upchavanie ciev
8lili88

Dobrý deň, mám známeho ktorému sa upchavaju cievy, jednu nohu mu už amputovali a hrozí mu že príde aj o druhú. Keďže o druhú nohu nechce prísť prestal chodiť ku doktorom, trpí doma silnými bolesťami, lieky od bolesti mu už nezaberaju.neviete o nejakom liecitelovy ktorý by mu dokázal pomôcť???

lombardo1981

S babičkami nepohneme. :D
Tak táto veta to dokonalo vystihlo. S mojou babkou by nepohlo ani pár volou.
Čítala som, že paleo je dobré na diabetes. Takže je to pravda? Pri štúdiách, ktoré sa zaoberajú výživou si človek nikdy nie je istý. I keď táto bola robená diabetologickou asociáciou.
Už raz som to tu spomínala, ale keď som bola na jednej kontrole u nefrologičky, tak z ambulancie vyšla jedna pomerne mladá babenka s uslzenými očami. Tak som sa jej spýtala, že čo sa stalo. Povedala, že jej lekárka trošku vynadala. Niekto na nete jej poradil RAW stravu, že je veľmi zdravá. Lenže ona chodí na dialýzu. Ale našťastie sa to zachytilo včas.
Držím päste, nech sa to zlepšuje čo najrýchlejšie. :)

analyn

umudril? To teda nie! Jedna spiaznena cukrovkarska dusa mu poradila, ze moze jest sladkeho kolko chce, staci si potom pichnut vacsiu davku inzulinu. Ked som konecne prisla na to, co sa deje, uz bolo zle. Ako mu pribudali problemy, tak sa zacal snazit a snazi sa stale. Berie(aj ja)vela vitaminov, mineralov- tu ALA ma uz zopar rokov a ma to time release, vlastne vsetko, co sa da kupujem takto. Nechcem byt zla, ale ked muzovi islo o nohu, bola u nas moja mama(tiez diabeticka)Vsetko videla a prezivala s nami. A kludne si vysadila inzulin, a dalsie lieky- lebo ze je prechemizovana! Nepomohlo dohovaranie, krik, plac, proste nic. Ked sme jej uz isli na nervy, slubila vsetky lieky poctivo brat a vecer vysadila aj metformin. Skoro nasilim sme ju zobrali k doktorovi a na krv, urazene prehlasila, ze cukor v krvi zalezi od toho, co vecerala. Nevedela, ze jej spravia 3 mes. priemer. S babickami nepohneme. Odkedy sme na paleu, tak muz nema chute na sladke, je pravda, ze mame velmi pestru stravu. Paleaci tvrdia, ze ak mas pri tomto type stravovania chute, robis nieco zle.

lombardo1981

Inak pri diabetickej neuropatii je dobrá kombinácia acetyl-L-karnitínu, kyseliny lipoovej a vitamínu C. Na potlačenie bolesti. Najmä ALC.
Kyselina lipoová je celkom zaujímavá. Ja osobne ju beriem (nie stále) na zníženie kreatinínu. To zatiaľ nebolo plne objasnené, ale zdá sa, že to funguje. Ale o tom som nechcela.
U diabetikov je tiež veľmi prospešná. Bola robená štúdia, ktorá preukázala, že u myší s vyšším obsahom tuku v strave, dokázala zvýšiť využitie glukózy.
Čo sa týka inzulínovej senzitivity, tam neboli preukázané žiadne zmeny. Avšak veľmi malé zníženie glykémie bolo zaznamenané.
Nepatrné zlepšenie prietoku krvi, regenerácia nervov a zníženie HbA1c (glykovaný hemoglobín, biomarker glukózového metabolizmu, čím väčší, tým je cukrovka v horšom štádiu).
Nepriamo zlepšuje zásobenie nervov, keďže má priaznivý účinok na endotel (vnútorný výstelka ciev). Znižuje jej vazosilatáciu a tým zlepšuje prietok krvi v cieve. Avšak štúdia sa robila iv podávaním ALA. Ďalšia štúdia, pri ktorej sa podávali iv ALA a študovala zlepšenie zlepšenie prekvenie pokožky, žiaľ toto zlepšenie nepotvrdila.
Ďalej sa zdá, že dokáže inhibovať agregáciu trombocytov. Efekt na triglyceridy či cholesterol nebol zaznamenaný.
A ešte jeden bonusový efekt. Potláča chuť do jedla a zároveň dokáže zvýšiť energetický výdaj. A to tak, že v hypotalame potláča aktivitu enzýmu, ktorý je zodpovedný za vyslanie signálu, keď sa v bunke vyčerpá energia. Ďalšia štúdia na potkanoch zistila, že tento efekt môže pomôcť pri nežiadúcom účinku menopauzy. Ale toto som tu nenapísala. :D

lombardo1981

Podľa tvojich vyjadrení, aspoň sa umúdril (pardón za výraz). Moja babka ešte aj na paliatívnom oddelení protestovala s pichaním inzulínu. Ale keď jej brali krv, dávali infúziu alebo pichali inú injekciu, tak je to nevadilo.
Nech sa vám obom darí to zvládať a zvládnuť.

analyn

to poznam, cukrovka je tichy a pomaly zabijak. Pokial si clovek uvedomi co sa s nim vlastne deje, je neskoro. Takze muz ju ma +- 25 rokov, nasledky poslednych +- 5 rokov.

lombardo1981

Moja babka vždy hovorila, že choroba, ktorá nebolí, nie je choroba. Preto nikdy nedodržiavala diétu. Pokiaľ ešte brala PAD, tak ich aj užívala. Prichystali sme jej lieky a ona si ich vzala. Ale akonáhle prešla na inzulín... normálny boj. Doteraz nechápem prečo. Injekcií sa nebála. Najskôr začala postupne strácať zrak, potom jej zlyhali obličky a nakoniec sa u nej vytvorila diabetická noha.
Cirka pred dvoma rokmi som stretla jedného týpka, ktorému diagnostikovali "dospelácku DM1". A keď mi povedal presne to, čo tvrdila babka, normálne ma zamrazilo. Hyperglykémia nie sranda. Už len ona sama sa podieľa na vzniku a zhoršovaní aterosklerózy.

analyn

ako tak spominam na minulost, muz si velmi nechcel pichat inzulin, tak sme sa snazili udrzat cukor pod kontrolou prave roznymi radami ludi pochadzajucimi z Azie. Cize cukrovka je obrovsky problem aj tam. Bolo to viac-menej neuspesne( TCM+ ajurveda + akupunktura)

analyn

poznam dievcinu, vlastne mladu zenu, v novembri bude 1 rok po transplantacii pankreasu a ladviny, drzi sa velmi dobre, dialyzu znasala zle, po transplantacii nema- tuk, tuk- ziadne problemy v ramci moznosti. Inak, nam sa za tie roky, co berieme doplnky najviac osvedcilo cim jednoduchsie, tym lepsie. Muz neberie ziadne lieky na riedenie krvi- s vynimkou ked lezal v nemocnici a rehab. centre, vtedy nas doktori poziadali o vysadenie doplnkov aby mali vsetko pod kontrolov, ku koncu v rehab. centre uz ich mohol zase brat. Hojil sa aj tam velmi dobre. Pokial sa da, tak pouzivame s postupnym uvolnovanim. Je nam jasne, ze tie kapilare sa tam znova nevytvoria. Ale aj tak patri moj muz k tym stastym, stacila jedna amputacia, vacsine ludi rezu nohu na viac krat.

lombardo1981

Niet za čo. K tým bioflavonoidom mám len jedno upozornenie. Veľmi sa nemusia s warfarínom. Ovplyvňuje jeho metabolizmus. Ale nie je to také výrazné. Ale môže sa stať.
Vitamín C pôsobí synergicky s bioflavonoidmi. Ale napríklad taký quercetin inhibuje vstrebávanie vitamínu C v značnej miere. Ale zase ten istý quercetin potláča vstrebávanie glukózy v črevách.
A keď už som spomenula ten vitamín C, tak naň by si mali dávať pozor ľudia s raritným G6PD (vo vyšších dávkach vitamín C aj vitamín K). Naproti tomu v normálnych dávkach vitamín D je prospešný. Ale to len na dôvažok.
analyn, tak to je obdivuhodné, že sa to takto zlepšuje. Ja chodím na kontroly do jedného dialyzačného centra a tam dobre vidím, čo dokáže urobiť diabetes. Väčšina ľudí chodiach na dialýzu sú diabetici. Česť zopár výnimkám. A aj moja babka ho mala a ľudovo povedané, si vravela, veď čo sa mi môže stať, keď nebudem dodržiavať diétu či brať PAD a potom inzulín. Inak do toho centra chodí jeden pán, ktorý už o obe nohy kvôli cukrovke prišiel.

analyn

nas netreba lutovat, nam treba gratulovat! Noha sluzi skoro 3 roky nad plan, z cernajucej je skoro ruzova, znovu ma zo spodu chodidla tep, vysetrenia ukazuju velke zlepsenie prietoku krvi, len tie mrnave kapilariky su zrejme nenapravitelne prec, preto mame problemy s kozou. Muz je diabetik s inzulinom, ale rany na zvysku tela sa mu hoja lepsie nez zdravym ludom. Problem je jedine ta koza pod kolenom, zvysok nohy je ok. O prvu nohu prisiel kvoli malej modrinke, ktora sa nehojila, otvorila, potom gangrena. Mms- poznam par ludi, co to skusali pit, ale rychlo prestali, zazraky sa nekonali. Doplnky nam evidentne pomahaju, clovetce, este aj sedive vlasy nam zmizli!