Hypománia, hysteriónska porucha

Príspevok v téme: Hypománia, hysteriónska porucha
CaraJac

Mám pocit ze kamarátka má niektorú z týchto porúch.
má ich príznaky
sama mi na zaciatku ako sme sa spoznali povedala ze mala tazke detstvo (asi zaklad pre psych. chorobu), .neskor som sa dozvedela ze chodi psychologicke ( tiez mi napadlo ze bezdôvodne psychologicke nikto nechodi, nejaky dôvod ma isto).. a ma neskutocne velke sebavedomie, nevidi svoje chyby. strieda priatelov... nepotrebuje vela spanku, jedlo jej tiez az tak nechyba, ma vela energie. charizmu ktorou si ziskava ludi. je az nadmieru pozitivna a ma povznesenu naladu. stale je šťastná a vidí všetko krásne, zaujima sa o duchovne veci. v ničom nevidí problem. s ludmi z minulosti ma zle vztahy. vidím ze si niektore veci a udalosti vymysla a dotvara vo svoj prospech- .ale zaroven lahko nadväzuje nove vztahy. casto reaguje podrazdene ked sa jej nevyhovie . nema problem s myslienkami. dokaze ich vyjadrit mudro, pohotovo, aj v umeni vynika, je hudobne talentovana.. ako sa k nej zachovat a neublizit jej a dat jej nejako malo najavo chorobnost jej spravania aby sa trosku pozrela na seba ? a zacala brat ohlad aj na druhých .. je to niekto kto sa vyzna v tychto chorobach a vie mi poradit ?

Snubenica02

No tak ona ma bipolarnu poruchu, preto tie hypomanie. Vtedy je uzasne ukecana, nespi hoci aj pat noci po sebe, pise aj tri romany sucasne, ma megalomanske plany. Co je horsie, mina hafo penazi na blbosti, a potom ju to pochopitelne stve. Je sebavedoma az hroza a rehoce sa aj na tom, co absolutne nie je vtipne. Ale je s nou vtedy zabava.
Histrionsku poruchu jej, pokial viem, nikto nediagnostikoval, ale dost sa tak prejavuje, najma teatralnostou, tuzbou byt stredobodom pozornosti - obcas mam pocit, ze by pre to sla aj cez mrtvoly - a vyraznou snahou manipulovat. Ludia jej casto hovoria, ze je totalna manipulatorka a ona s nimi aj suhlasi, ale podla vlastnych slov s tym nedokaze vela narobit.

Snubenica02

Myslim si, ze nemusi byt hned psychicky chora. To je iba mania dnesnej doby, ktora hned kazdeho onalepkuje s diagnozami. (No dobre, to vravi ta prava, ale klinicka depresia je regulerne ochorenie.)
Mam kamosku, ktora ma prave tieto dve diagnozy a tento pripad by som na ne nenasadila. Este som sa nestretla s nikym, kto by bol permanentne v hypomanii. Mozno ma jednoducho taku povahu, mozno trochu divnu, ale zeby hned toto... Mam iste pochybnosti. Niezeby som bola psychiater, toto je len moj laicky nazor. Ale ked si tvoj prispevok opat citam, porucha osobnosti by tam hadam mohla byt.
Kazdopadne, ak ta zaujima nieco ohladom tych dvoch diagnoz v nadpise, pytaj sa, spominana kamoska... is a close friend of mine, tak sa na mna mozno daco nalepilo.