Budúca švagriná a prípravy na pohreb

Príspevok v téme: Budúca švagriná a prípravy na pohreb
Kukučka0002

Ahojte,
mám možno nezvyčajný pohreb, ale mňa trápi teraz asi najviac so všetkého.
Žijem už 3 roky v zahraničí a domov som chodievala sporadicky. Pred 2 dňami som prišla domov, ale žiaľ len preto, lebo mi zomrela mamka.
S rodičmi a aj s bratom som doteraz mala vždy pekný vzťah, ale postupne sme sa odcudzovali ako som žila v zahraničí. Teraz som prišla domov nato, že môj brat sa pred mesiacom zasnúbil a moja budúca švagriná riadi u nás doma všetko. Môj otec na nej lipne viac ako na mojom bratovi o sebe ani nehovoriac.
Dnes sme začali riešiť rozlúčku na pohreb a keďže som ju chcela písať ja, svoju budúcu nevestu som chcela spomenúť s jej rodičmi a nie ku nám. Môj otec sa ohradil, že mám písať rozlúčku tak, aby bol on na prvom mieste, na druhom brat s MANŽELKOU a potom až ja a ostatní ľudia.
Nemala som nič proti nej, ale teraz mi už prekáža a to veľmi a hlavne keď vidím, že jej slovo je sväté u otca. Mierne ma zarazilo aj to, že už nosia obrúčky, ale to len na okraj.
Aký máte názor vy? Ako písať rozlúčku, alebo ako sa k nej správať? Ona je už u nás ako doma, môj brat jej všetko vykecá a otec sa k nej správa ako k svätej. Mne je cudzie už aj to, že neprejde vedľa nej, aby ju nepohladkal, nechytil, dá jej pusu keď príde, odíde a až príliš prejavuje city.

Kuris

Je zrejmé, že žiarliš na svoju budúcu švagrinú a aj dosť pochopiteľné. Tvoja budúca švagriná ešte do vašej rodiny teoreticky nepatrí a už je viac ako ty. Neviem prečo by tvoj otec nevedel takisto svoje city prejavovať aj tebe a nie svojej budúcej neveste.
Určite by som sa s nimi porozprával a nenechal si takéto správanie.
Takto si skôr len osoba ktorú tolerujú, ale nikto o ňu nestojí keď nemáš miesto ani pri rodinnom hrobe.

kamea111

Neviem či až tak veľmi záleží na ktorom mieste Ťa spomenú na rozlúčke a či budeš v blízkosti otca na pohrebe?
Možno tvoja budúca švagriná je tá pravá nielen pre brata, ale aj pre tvojho otca a ak ty odídeš do zahraničia opäť jemu bude oporou len tvoj brat a ona.

Biela Kobra

Ahoj. Sama píšeš, že ste sa trochu odcudzili. Čo ťa škrie viac - že nebudeš v najbližšej blízkosti pri pohrebe svojej mamy, alebo to, že to miesto zastane "cudzia" slečna, ktorá s ňou a s tvojím ocom bola v v najťažších chvíľach ich života?
Premysli si to, ale nemáš veľa času. Ak sa rozhodneš, že ti viac záleží na uplatnení tvojich dcérskych práv, stačí ti hádam jediná krátka veta: "Bola to MOJA mama." A basta.

salon

Ty brdo to je nezavidenia hodna situacia...
Aj ja si myslim,ze tvoj otec tym,ze ty si zila vonku,tak si nejako 'osvojil' tvoju buducu svagrinu,ona mu mozno nahradzala teba,kedze si mu chybala. A na zaklade tohto by som sa to otca aj spytala:
Oci preco ma tvoja buduca nevesta prednost predo mnou tvojou dcerou? Je to preto,ze som ti chybala,alebo aky mas na to dovod?

Ty sa citis ukrivdena a ziarlis,co je pochopitelne...A co keby si sa o tom pozhovarala so svojim bratom?
Ako na pohrebe mojej mamy sme to mali takto:Lucia sa deti,(manzel uz bol,teda moj otec mrtvy skor ako mama),my deti sme styri a boli sme vymenovani podla veku,potom svagrinky a vnucata a potom vsetci ostatni...
Neviem moja,skus sa nad to povzniest,ved mama by nebola rada,keby vedela,ze sa kvoli tomuto trapis...

Aliii133

Hmm..ja ťa chápem. Predsa len bola to tvoja mama. No na druhej strane asi by som si nechcela poštvať otca na pohrebe. Možno by si mu to mohla skúsiť vysvetliť. Povedať mu ako mama pre teba veľa znamenala.
Čo sa týka nevesty, možno, že sa na ňu upol tak veľmi preto, lebo ty si bola preč. Keďže s ním asi trávi veľa času možno ju tak nejako "adoptoval". Možno mu bola oporou keď mamina zomrela tak preto sa tak k nej správa. Nemôžeš mu to vyčítať..

Kukučka0002

Nie, som o 5 rokov mladšia.
Nepoviem, že mi nejde aj o ten pohreb, ale ide mi aj o ten postoj môjho otca, však tie citové prejavy a jeho postoj nie je normálny. Neviem si predstaviť ako sa k tomu bude stavať k nej keď bude jeho nevesta???
On všade prehlási, že jeho nevesta je tá naj - naj.
Nepáči sa mi ani to, že v rozlúčke by mala figurovať predo mnou a už ako nevesta. Sú zasnúbení niečo cez mesiac a spolu sú rok. Otec mi povedal, že na pohrebe chce, aby bol s bratom a s mojou budúcou švagrinkou už pritom keď sa pôjde k hrobu. Vraj, ja mám držať babku.

Aliii133

A čo keby bol že otec,ty a brat s manželkou ? Nie si náhodou od neho staršia ? Že by si mu tým mohla oponovať..

Lola033

Ale zas, ak by otec na tom moc trval, tak by som to asi nechala tak, lebo by som sa nechcela pohádať na pohreb. Nepovažujem to zas až za také dôležité. Bola to tvoja mamka, v tvojom srdci ostane navždy, tvoje spomienky na ňu ti nikto nikdy nevezme, či už budeš na pohrebe vymenovaná pred švagrinou alebo po nej.

Lola033

Keď mala pohreb moja babka, v prvom rade boli vymenované jej deti, manžel nie, lebo bola už dlho rozvedená. Ostatní až potom, takže myslím, že takto je to správne. Najskôr jej manžel, potom deti a potom ďalší. Budúca švagriná k vám do rodiny zatiaľ nepatrí, ty si svoju mamku poznala ďaleko lepšie ako ju poznala ona, si jej dieťa, takže máš pred ňou prednosť, jedno, že žiješ v zahraničí.